Zagrożenia i zalety sieci społecznościowych dla młodych ludzi lub dzieci oraz jak im zapobiegać

30 lipca, 2021

Obecnie portale społecznościowe są częścią naszego codziennego życia, będąc najbardziej atrakcyjnymi dla dzieci i młodzieży, które stanowią największą grupę użytkowników. W najlepszym przypadku RRSS nie stanowią zagrożenia, jeśli są używane właściwie, ale istnieje grupa ludzi, którzy wykorzystują anonimowość , którą oferują, aby wchodzić w interakcje z najmniejszym domem w złych intencjach.

Jakie są zagrożenia i zalety mediów społecznościowych dla młodzieży lub dzieci oraz jak im zapobiegać?

Zabronienie naszym dzieciom korzystania z nich nie jest rozwiązaniem, dlatego poprowadzimy Cię, aby nauczyć je dobrego korzystania z sieci społecznościowych, aby uniknąć tego typu osób.

  Ważny jest nadzór i edukacja w zakresie korzystania z sieci społecznościowych przez nasze dzieci. Są coraz bardziej narażeni na coraz większą liczbę ludzi, którzy są częścią tego świata.

  Chociaż niektóre sieci społecznościowe wymagają, aby użytkownik był w określonym wieku , nie są one weryfikowane, więc użytkownik może łatwo skłamać podczas rejestracji. Nasze dzieci będą mogły oglądać treści nieodpowiednie dla ich wieku i wchodzić w interakcje z osobami znacznie starszymi od nich. Dowiedz się, jak blokować nieodpowiednie treści .

  Czytaj więcej  Jak dostosować pasek narzędzi szybkiego dostępu Access z jego funkcjami?

  Zarówno jako dzieci, jak i nastolatki, osoby starsze nie są wolne od niebezpieczeństw, które istnieją w Internecie i sieciach społecznościowych, dlatego nauczymy Cię identyfikować najczęstsze:

  Prośby od nieznajomych

  Jest trend, że im więcej obserwujących jesteś, tym bardziej jesteś popularny, nasze dzieci zazwyczaj przyjmują prośby od nieznanych osób o zwiększenie tej liczby. Ale ma to również swoje konsekwencje, ponieważ pokręceni ludzie mogą mieć z nimi bezpośredni kontakt , ci ludzie mogą odwieść dziecko, przyjmując fałszywą tożsamość, aby osiągnąć swoją misję.

  Prywatność

  Powinieneś być poinformowany, że Twoje dzieci nie udostępniają wielu danych osobowych ani miejsc, w których przebywają, złośliwi ludzie mogą łatwo znaleźć swoje miejsce pobytu . Oprócz znajomości swoich upodobań, jeśli twój dom jest sam, szkoła, do której uczęszczasz, dlatego musisz zwiększyć prywatność RRSS .

  Marnowanie czasu

  Nasi młodzi ludzie czasami spędzają dużo czasu korzystając ze smartfonów, co odbija się na ich wynikach w nauce, powoduje również problemy z nawiązywaniem kontaktów towarzyskich, dzięki czemu mogą spędzać więcej godzin w izolacji, a także bezsenność, jeśli młoda osoba korzysta z urządzenia mobilnego na godziny, noce. Ważne jest ustalenie harmonogramów ich używania i unikanie tych problemów w dłuższej perspektywie.

  Czytaj więcej  Co to jest plik z rozszerzeniem .dll i jak go otworzyć, edytować lub uruchomić w systemie Windows?

  Gromming

  Termin ten odnosi się do starszej osoby, która oszukuje lub uwodzi nieletniego w celu uzyskania filmów, zdjęć lub jakichkolwiek wyraźnych treści nastolatka lub dziecka.

  W niektórych przypadkach osoba dorosła przesyła materiał nago i istnieje możliwość umówienia spotkania z osobą niepełnoletnią, jeśli wiesz o takim przypadku, nie wahaj się zgłosić tego w Raporcie CyberTip lub skontaktuj się z władzami.

  Możesz być trochę zaniepokojony powyższym opisem, ale są sposoby na uniknięcie niebezpieczeństwa w RRSS . Nauczymy Cię kilku rzeczy, które pomogą Twojemu dziecku być bardziej bezpiecznym.

  • Pokaż im alternatywne sieci społecznościowe, mogą nie być tak popularne jak najczęściej używane RRSS , ale są takie, jak Banana Connection, Lego Life , Club Penguin, Picapon, Messenger Kids i inne, które są całkowicie bezpieczne.
  • Monitoruj ich, jeśli chcą korzystać z sieci społecznościowych, takich jak TikTok, Instagram lub Facebook, monitoruj ich i poprowadź ich, aby używali go prawidłowo, aby uniknąć bycia ofiarą cyberprzemocy. Muszą być świadomi niebezpieczeństwa, na jakie są narażeni.
  • Wiedząc, jak wybrać swoje kontakty, uniemożliwi to udostępnianie informacji złośliwym osobom. Ważne jest, aby znać osobę, którą dodajesz do swojej sieci społecznościowej.
  • Podaj ograniczone informacje, wiele osób ma dostęp do informacji, które udostępniają Twoje dzieci, dlatego powinny unikać publikowania informacji, takich jak adres lub numer telefonu.
  • Ogranicz korzystanie z usługi RRSS, ważne jest, aby korzystali z telefonu podczas posiłków rodzinnych lub późno w nocy. Ta rada dotyczy całej rodziny.
  Czytaj więcej  Jak odinstalować lub wyłączyć program Windows Defender Security w systemie Windows 8, 8.1 i 10?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji