WordPress Security: „Jak chronić zawartość WordPress przed kopiami lub plagiatami za pomocą wtyczek”

24 czerwca, 2021

Kiedy wkraczamy w rozległy świat Internetu, musimy wiedzieć, że zawsze jesteśmy podatni na atak wirusów komputerowych . Ale także, jeśli zdecydowaliśmy się stworzyć jedną lub więcej stron internetowych za pomocą menedżera WordPress.

Możemy Ci wtedy powiedzieć, że istnieje możliwość, że skopiują przesłane przez Ciebie treści. Dlatego konieczne jest podjęcie ważnych środków bezpieczeństwa. I dlatego pokażemy Ci, jak zabezpieczyć treści WordPress przed możliwością plagiatu lub kopiowania.

Jest to problem, który można zaobserwować codziennie w sieci, gdy wyszukujesz treść określonego tematu, wyświetlanych jest kilka stron o prawie tej samej treści. I oczywiście, jeśli poświęcasz się pisaniu artykułów o oryginalnej treści, nie jesteś zwolniony z tej sytuacji. Powstaje więc pytanie, co możemy zrobić, aby tego uniknąć?

Oczywiście nie możesz monitorować sieci, dopóki nie odkryjesz, że padłeś ofiarą plagiatu lub kopiowania artykułu. Ale jeśli możesz skorzystać z narzędzia, które umieszcza twoją usługę WordPress i to pomoże ci rozwiązać ten problem z bezpieczeństwem. A poniżej pokażemy, jak możesz chronić swoją zawartość kopii za pomocą wtyczki.

Indeks
  Czytaj więcej  Co to jest Google Public Data Explorer i do czego służy? Funkcje i zastosowania

  Jak korzystać z wtyczek, aby nie stać się ofiarą kopiowania lub plagiatu w WordPress?

  Aby uniknąć problemów ze stroną zarządzaną przez WordPress lub jej zawartością, musisz przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa i chronić się przed atakami hakerów . Jednym z najlepszych sposobów, z których możesz skorzystać, jest niewątpliwie korzystanie z wtyczek lub dodatków, a ten, który polecamy poniżej, oferuje ogromne korzyści.

  Konieczne jest, jak już wspomnieliśmy we wstępie artykułu, abyśmy dbali o bezpieczeństwo publikowanych przez nas treści . To niesprawiedliwe, że spędzamy godziny na tworzeniu autentycznych i wysokiej jakości treści, aby zobaczyć, że używają ich ludzie pozbawieni skrupułów. Ale na szczęście możemy mieć wtyczkę, która pomoże nam uniknąć tego narastającego problemu.

  Na początek powiemy Ci, że użyjemy doskonałych wtyczek o nazwie Ochrona przed kopiowaniem treści WP i brak prawego kliknięcia . Który ma prostą funkcjonalność, a po zainstalowaniu go w WordPressie chroni treści, które przesyłasz na platformę. Ta wtyczka wykorzystuje różne techniki, aby doskonale wykonywać swoją funkcję.

  Jak zainstalować i aktywować wtyczki zapobiegające kopiowaniu WordPress WordPress

  Proces, który wyjaśnimy poniżej, jest bardzo prosty i nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty. Aby rozpocząć musisz przejść do WordPressa, a następnie zlokalizować „panel administracyjny”, następnie wybrać opcję „Wtyczki”, a następnie kliknąć „Dodaj nowy”. Wyszukaj wtyczki, wpisując ich nazwę, a następnie wybierz ją.

  Czytaj więcej  Jak zabezpieczyć hasłem lub hasłem zdjęcia lub obrazy w swojej galerii krok po kroku

  Następnym krokiem jest kliknięcie opcji „Zainstaluj teraz” i po zakończeniu procesu pobierania należy kliknąć „Aktywuj”. Teraz wybierz nowo zainstalowaną wtyczkę i wprowadź jej ustawienia, aby wprowadzić w niej zmiany, jeśli chcemy, w przeciwnym razie możemy pozostawić ją bez zmian.

  I w ten sposób wtyczki zostały zainstalowane i aktywowane w WordPressie, uniemożliwiając od teraz kopiowanie naszych treści. Dlatego jeśli użytkownik wejdzie na naszą stronę i zdecyduje się skopiować dowolny fragment tekstu. Zauważysz, że po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu opcji, opcja kopiowania nie zostanie włączona.

  Jak widać, instalacja i aktywacja wtyczki nie jest skomplikowana, możesz to zobaczyć, gdy chcesz wstawić baner reklamowy . Dzięki temu możemy zachować bezpieczeństwo naszej strony głównej WordPress i wszystkich artykułów, które od teraz publikujemy.

  Dlatego ukończyliśmy kolejny interesujący samouczek, który pokazał Ci inną metodę bezpieczeństwa, którą możesz zastosować podczas pracy z WordPress. A teraz wiesz, jak za pomocą wtyczki zabezpieczyć treści WordPress przed kopiowaniem lub plagiatami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji