WhatsApp Web vs WhatsApp Co jest lepsze? Różnice, zalety i wady

22 lipca, 2021

O ile mówią nam, że istnieją lepsze aplikacje niż WhatsApp, będziemy nadal go używać, ponieważ jest to najbardziej rozpowszechniona aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych na świecie. Zaczęło się od wersji na telefony komórkowe (obecnie trwa tak dalej), potem zaczęło być używane w emulatorach z komputera.

Na dzień dzisiejszy masz dwie dodatkowe opcje: WhatsApp Web i WhatsApp Desktop . Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co jest lepsze z tych dwóch lub jakie są różnice? Jeśli tak, zostań do końca, aby mieć odpowiedź, której szukasz.

Indeks ()

 1. Jakie są różnice między WhatsApp Web a WhatsApp Desktop?
  1. Sposób wejścia do aplikacji
  2. Interfejs i ustawienia w obu przypadkach
  3. System powiadomień
 2. Jakie są zalety i wady każdej wersji WhatsApp?
  1. Korzyść
  2. Niedogodności
 3. Która z dwóch aplikacji na PC jest lepsza?
Indeks

  Jakie są różnice między WhatsApp Web a WhatsApp Desktop?

  Sposób wejścia do aplikacji

  W przypadku wersji internetowej wystarczy wejść na oficjalną stronę, wybrać pierwszy link i tam zeskanować kod WR, który wyświetlają na ekranie. Należy to zrobić za pomocą funkcji aplikacji na telefonie komórkowym. Po zakończeniu będziesz mieć swój Whasatpp w swojej przeglądarce . Jeśli chcesz zamknąć otwarte sesje WhatsApp z komputera lub telefonu komórkowego, powinieneś wiedzieć, że jest to niezwykle prosty proces.

  Czytaj więcej  Jak poznać mój numer telefonu Claro, Movistar, Bitel lub Entel z Peru bez salda?

  Teraz, w przypadku wersji WhatsApp na komputer , musisz pobrać i zainstalować program na swoim komputerze. Dobrą rzeczą jest to, że jest wieloplatformowy i możesz go mieć zarówno na komputerze PC, jak i na MAC.

  Tak więc, jak w przypadku każdego innego programu, wystarczy go uruchomić, wprowadzić wymagane dane uwierzytelniające, zweryfikować, czy naprawdę jesteś tym, który próbuje uzyskać dostęp do konta, i to wszystko.

  Interfejs i ustawienia w obu przypadkach

  Chociaż w tym momencie nie ma zauważalnej różnicy , jedyne, co zmienia się bardzo powierzchownie, to niektóre ikony. Na przykład ikonę, która pozwala rozpocząć nowy czat, znajdziesz ją po lewej stronie ekranu.

  Oczywiście wersja internetowa jest nieco ograniczona pod względem dostosowywania czatów. Jest to coś podobnego do rywalizacji między WhatsApp a Telegramem i istniejących różnic. Zdecydowanie Telegram jest lepszy prawie we wszystkim. Ale to już nie jest nowość.

  Z drugiej strony, wersja WhatsApp na komputery zapewnia znacznie większą swobodę podczas wprowadzania ustawień. Dlatego różnica na poziomie interfejsu nie jest duża, ale istnieją różnice w ustawieniach aplikacji .

  Czytaj więcej  Jak przekonwertować mój Android WhatsApp na styl iPhone'a Zmiana emotikonów bardzo łatwo!

  System powiadomień

  Począwszy od wersji internetowej, aby powiadomienia o wiadomościach pojawiały się na Twoim komputerze , musisz przyznać niezbędne uprawnienia. W przeciwnym razie powiadomienia nigdy nie będą wyświetlane na ekranie. I jest dokładnie tak samo z wersją na komputery stacjonarne, oczywiście sposób, w jaki to pokazują, zmienia się na poziomie graficznym.

  Ważnym faktem jest to, że niezależnie od używanej wersji możesz zobaczyć każdy z kontaktów, który zarejestrowałeś w WhatsApp .

  Jakie są zalety i wady każdej wersji WhatsApp?

  Korzyść

  • Dzięki WhatsApp Web nie wymagasz instalacji ani niczego takiego
  • Zgodność WhatsApp WWW z przeglądarek jest szeroki
  • Możesz otrzymywać powiadomienia o wiadomościach otrzymanych w obu aplikacjach.
  • Obie aplikacje pozwalają oszczędzać baterię w telefonie podczas korzystania z aplikacji
  • Wersja pulpitu WhatsApp pozwala korzystać z konta WhatsApp bez konieczności korzystania z wyszukiwarki

  Niedogodności

  • Obie aplikacje wymagają, aby telefon komórkowy miał zawsze połączenie z Internetem, aby móc wysyłać i odbierać wiadomości, dźwięki, obrazy, filmy, dokumenty i inne.
  • W przypadku wersji na komputery, aby móc zainstalować program, wymagana jest przestrzeń dyskowa
  • Nie masz zbyt wielu możliwości dostosowywania w WhatsApp Web
  Czytaj więcej  Jak zalogować się na moje konto Steam w języku hiszpańskim z Androida, iPhone'a lub PC?

  Która z dwóch aplikacji na PC jest lepsza?

  Prawda jest taka, że ​​wszystko będzie zależeć od Twoich potrzeb i sytuacji, gdy korzystasz z tych alternatyw. Na przykład, jeśli chcesz używać WhatsApp tylko na swoim komputerze osobistym , lepiej jest pobrać program. Z drugiej strony, jeśli potrzebujesz korzystać z WhatsApp w biurze, wskazane byłoby skorzystanie z wersji internetowej. To po prostu dla bezpieczeństwa i prywatności.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji