WhatsApp a telegram, co jest lepsze i bezpieczniejsze? Główne różnice

8 sierpnia, 2021

Od lat walka o to, by stać się pierwszą aplikacją do obsługi wiadomości błyskawicznych na telefony komórkowe, toczyła się między wyborem Telegrama lub WhatsAppa. Ogólnie rzecz biorąc, WhatsApp jest najczęściej używaną aplikacją do komunikacji między firmami i innymi. A jeśli porównamy liczbę użytkowników każdej aplikacji, WhatsApp dużo wygrywa.

WhatsApp a telegram, co jest lepsze i bezpieczniejsze? Główne różnice

Ale czy te liczby oznaczają, że WhatsApp jest najlepszą i najbezpieczniejszą aplikacją? Prawda jest taka, że ​​nie ma z tym nic wspólnego, a raczej świetny marketing, który umieścił tę aplikację jako główną. Dzisiaj dowiesz się raz na zawsze, czy bitwa między Telegramem a WhatsApp jest naprawdę wygrana przez tę drugą.

  Indeks

   Co obecnie oferuje WhatsApp jako aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych?

   Zacznijmy od bezpieczeństwa, które dla wielu jest najważniejszym punktem. WhatsApp ma system szyfrowania, w którym nikt nie ma dostępu do tych informacji, niezależnie od zastosowanej lub wykonanej metody. Oczywiście jest to funkcja, która dotyczy nie tylko normalnej wersji WhatsApp, ale także wersji Business.

   Czytaj więcej  Dlaczego jasność mojego telefonu komórkowego zmniejsza się i zwiększa automatycznie? - Rozwiązanie

   Z drugiej strony pojawia się kwestia kopii zapasowych. Chociaż nie ma to wiele wspólnego z bezpieczeństwem i prywatnością jako taką, aplikacja umożliwia dostęp do kopii zapasowych, które tworzysz . Są one przechowywane w chmurze Google i można uzyskać do nich dostęp z dowolnego urządzenia mobilnego.

   Kolejną mocną stroną WhatasApp w porównaniu z Telegramem jest liczba użytkowników tej aplikacji. I to nie jest tak, że różnica to kilka par milionów, ale różnica to ponad 1 miliard zarejestrowanych użytkowników na całym świecie. Co robi ulubiona aplikacja podczas komunikacji, czy to w obszarze społecznym, akademickim, biznesowym lub innym.

   Szczegółem, o którym niewielu wie o WhatsApp, jest to, że kiedy otwierasz konto i akceptujesz warunki, zasadniczo akceptujesz, że Twoje informacje są sprzedawane w celach marketingowych. A może nie wydaje ci się dziwne, że to, co mówisz na WhatsApp, nagle pojawia się w reklamach na Facebooku lub Instagramie ? Ale jako takie nie jest tak źle.

   Co obecnie ma do zaoferowania WhatsApp?

   Teraz, jeśli chodzi o Telegram, tutaj jest wiele różnic lub zalet w porównaniu z WhatsApp. W rzeczywistości Telegram w zasadzie wygrywa na prawie wszystkim, co możesz sobie wyobrazić. Aby dać ci mały pomysł, możesz łatwo usuwać, edytować i odzyskiwać wiadomości w Telegramie.

   Czytaj więcej  Jak wyłączyć lub zablokować komentarze na zdjęciach lub obrazach na Facebooku Czy mogę wyłączyć ludzi?

   Jeśli mówimy o bezpieczeństwie, WhatsApp jest o krok do przodu niż Telegram. Ale dzięki małym, ale znaczącym funkcjom Telegram bez problemu sobie z tym poradzi. Na przykład, gdy chcesz usunąć wiadomości z WhatsApp , masz określony czas, w którym możesz to zrobić dla wszystkich użytkowników i możesz usuwać tylko swoje wiadomości.

   Z drugiej strony Telegram oferuje możliwość usunięcia całego czatu nie tylko dla siebie, ale także dla drugiej osoby, która z Tobą rozmawia. Możesz nawet łatwo uniemożliwić im wysyłanie SMS-ów z nieznanych numerów.

   Jakie są dokładne różnice między jedną a drugą aplikacją?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Go up

    Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji