Skąd mam wiedzieć, czy moje WiFi jest bezpieczne i co mam zrobić, aby moje WiFi nie zostało skradzione?

24 czerwca, 2021

Obecnie sieci Wi-Fi jest więcej niż ponad 5 czy 10 lat temu i nie bez powodu wzrosła liczba sieci publicznych i prywatnych. Posiadanie sieci Wi-Fi wiąże się z wieloma zaletami i korzyściami, chociaż nie możemy ignorować pewnych ograniczeń, takich jak przepustowość obsługiwana przez router.

Ale mimo wszystko są to sieci, które zazwyczaj wdrażamy dla wygody, kosztów i z jakiegokolwiek innego powodu. Ale czy wiesz, że nie wszystkie sieci Wi-Fi są całkowicie bezpieczne ?

Ogólnie rzecz biorąc, zwykle płacimy za instalację tych sieci i voila, nie przejmujemy się bezpieczeństwem ani prywatnością. Z tego powodu dzisiaj chcemy z Wami więcej porozmawiać na ten temat, więc postarajcie się pozostać na końcu i weźcie pod uwagę to, co Wam powiemy.

Indeks

  Dlaczego ważne jest utrzymanie bezpieczeństwa sieci WiFi?

  Wyobraź sobie przez chwilę, że masz dom i postanawiasz zostawić otwarte drzwi ze wszystkim, co jest dla Ciebie ważne. Możesz sobie wyobrazić, co może się stać, prawda? Ktoś w pewnym momencie włamie się i ukradnie wszystko, co masz w domu. To samo dzieje się z sieciami WiFi, które tworzysz, ponieważ nie ustanawiasz odpowiednich zabezpieczeń.

  Czytaj więcej  Jak zdobyć lub znaleźć pracę lub pracę w pełnym kryzysie - wskazówki, klucze i pomysły

  Chociaż kradzież informacji jest znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ wymaga do tego pewnej wiedzy i umiejętności , oprócz pewnych narzędzi. Ale to nie ogranicza nikogo do wykorzystania Twojej luki i dostępu do Twojej sieci.

  Może się zdarzyć wiele rzeczy, najczęstszą jest to, że ktoś inny korzysta z połączenia internetowego za darmo. Dlatego musisz nauczyć się konfigurować router TP Link, cisco lub dowolny inny router WiFi .

  Co możesz zrobić, aby sprawdzić, czy Twoja sieć Wi-Fi jest bezpieczna?

  Sprawdź, ile urządzeń jest podłączonych do Twojej sieci

  Ogólnie rzecz biorąc, większość routerów ma opcję konfiguracji, która pozwala wiedzieć, które i ile urządzeń jest podłączonych do Twojej sieci. Nie zobaczysz tych informacji jako zrozumiałych, ponieważ aby lepiej poznać i zrozumieć te informacje, musisz mieć trochę wiedzy na temat MAC każdego urządzenia .

  Każde urządzenie mobilne lub laptop ma komputer Mac. To nic innego jak identyfikacja lub identyfikator , który ma to urządzenie i które odróżnia je od pozostałych urządzeń.

  Wchodząc do konfiguracji routera i chcąc zwiększyć i poprawić bezpieczeństwo sieci WiFi , w sekcji Sieci zauważysz opcję, która pokaże Ci wszystkie MAC każdego urządzenia podłączonego do Twojej sieci.

  Czytaj więcej  Jak łatwo ukryć lub ukryć ostatnie połączenie mojego konta na Tinderze

  Dzięki temu prostemu procesowi możesz sprawdzić, czy Twoja sieć Wi-Fi jest bezpieczna, czy nie . Chociaż istnieją inne opcje w konfiguracji routera, które pozwalają sprawdzić, czy masz aktywne zabezpieczenia, czy nie. W zależności od posiadanego sprzętu zabezpieczenia będą się nieco różnić, ale ogólnie rzecz biorąc, większość dzisiejszych routerów ma domyślnie włączone zabezpieczenia.

  Co zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego WiFi?

  Najbardziej zalecaną rzeczą, jaką możesz zrobić, niezależnie od rodzaju posiadanego routera, jest użycie funkcji filtrowania MAC , chociaż masz również możliwość ukrycia sieci Wi-Fi, aby nie pojawiała się na radarze telefonów komórkowych lub laptopy. W związku z tym proces jest jeszcze łatwiejszy niż zwiększanie i ulepszanie sygnału Wi-Fi odbieranego na telefonie komórkowym lub komputerze .

  Jak dobrze wspomnieliśmy, wszystko polega na korzystaniu z opcji filtrowania mac . Aby to zrobić, musisz znać komputer Mac urządzeń mobilnych, które chcesz połączyć z siecią. Aby się tego dowiedzieć, masz dwie możliwości:

  Pierwszym z nich jest zezwolenie urządzeniu na połączenie się z siecią, a następnie przejście do ustawień routera i zapisanie ich stamtąd. Drugą opcją jest przejście do ustawień mobilnych i tam ich poszukanie.

  Czytaj więcej  Co to jest pole kombi i pole listy w programie Access i do czego służą?

  Po uzyskaniu tego adresu mac wystarczy dodać go do listy urządzeń, którym zezwolisz na dostęp do Internetu za pośrednictwem sieci Wi-Fi . Proces jest dość prosty i intuicyjny.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji