Rozwiązanie: Windows Update stale sprawdza dostępność aktualizacji w Windows 8, 8.1 i 10

2 września, 2021

Biorąc pod uwagę, w jaki sposób komputery pozycjonują się obecnie jako główne narzędzie do codziennego użytku obok smartfonów, konieczne jest zrozumienie procesów, które sprawiają, że jest to niezbędne urządzenie dla wszystkich odbiorców. W szczególności system operacyjny Windows, jeden z najczęstszych systemów w dzisiejszych komputerach.

Rozwiązanie: Windows Update stale sprawdza aktualizacje w Windows 8, 8.1 i 10

Ucząc się, jak działają te procesy, możesz zacząć z nich korzystać na wiele kreatywnych sposobów, aby ułatwić sobie dzień. Dlatego wiedza do czego służy i jak aktualizować oprogramowanie komputera PC jest jednym z podstawowych procesów optymalizacji działania sprzętu elektronicznego, korygowania błędów i zwiększania kompatybilności.

Regularne aktualizacje systemu Windows są niezbędne, aby zapobiec problemom operacyjnym, dzięki czemu Twój sprzęt pozostanie w idealnym stanie, oszczędzając czas i pieniądze na serwis techniczny. Podobnie systemy Windows 7, 8 i 10 można uruchomić w trybie awaryjnym z rozruchu lub systemu BIOS, aby rozwiązać problemy z dyskiem twardym poza aktualizacjami.

Procesy te były ważne, ponieważ komputery są coraz częściej wykorzystywane, z większą liczbą programów do wykonywania wszelkiego rodzaju działań, iz tego powodu dysk twardy komputera ma tendencję do nasycania się. Z tego powodu pamięć podręczna i pliki tymczasowe na komputerze z systemem Windows 10 są usuwane za pomocą oprogramowania komputerowego lub programów zewnętrznych.

Czytaj więcej  Jak zwiększyć i poprawić bezpieczeństwo sieci WiFi routera, aby chronić ją przed intruzami?

Należy wspomnieć, że obecnie istnieje wiele różnych aplikacji zewnętrznych, takich jak CCleaner, WizTree, TreeSize Free i WinDarStat, które automatycznie zwalniają miejsce na dysku twardym bez usuwania ważnych danych z komputera, umieszczając programy, które zajmują więcej miejsca i powtarzają się pliki w systemie, aby je bezproblemowo usunąć.

Biorąc pod uwagę powyższe, ważne jest, aby wiedzieć, co zrobić, gdy system Windows ma problemy z aktualizacją komputera, tak że działanie systemu operacyjnego jest zagrożone. Z tego powodu dzisiaj pokażemy, co zrobić, gdy usługa Windows Update stale sprawdza dostępność aktualizacji w systemach Windows 8, 8.1 i 10.

  Indeks

   Windows Update stale sprawdza dostępność aktualizacji

   Windows Update to program wewnątrz komputera, który jest niezbędny, aby system operacyjny działał w 100% i, jak każde inne oprogramowanie, nie jest obcy w pewnych sytuacjach. W szczególności, że proces pozostaje w pętli, szukając aktualizacji bez możliwości zatrzymania.

   Najbardziej podstawową i najprostszą metodą rozwiązywania problemów z aktualizacją zarówno w systemie Windows 8, 8.1, jak i 10 jest ponowne uruchomienie komputera, aby wszystkie procesy systemu Windows były uruchamiane od nowa w przypadku wystąpienia problemu w poprzedniej sesji.

   Czytaj więcej  Jak usunąć lub odinstalować wirusa CloudFront.net z mojego telefonu komórkowego lub komórki z Androidem?

   Jeśli po ponownym uruchomieniu komputera nadal przedstawia ten sam problem do aktualizacji, należy ponownie uruchomić usługę Windows Update. Aby to zrobić, musisz nacisnąć klawisze Windows + R i w następnym oknie wpisz „Services.msc”, aby otworzyć konsolę usług, zlokalizuj Windows Update i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby nacisnąć opcję „Stop”, a następnie opcję „Start”.

   W ostateczności możesz usunąć zawartość folderu SoftwareDistribution, a następnie ponownie uruchomić pobieranie aktualizacji. Możesz zlokalizować ten folder w katalogu Windows.

   Rodzaje aktualizacji Windows Update

   Aby zorientować się, jak ważne były aktualizacje dla systemu operacyjnego komputera, Microsoft dzieli je na trzy różne kategorie, dzięki czemu można wziąć pod uwagę, kiedy należy je wprowadzić od momentu, gdy będą dostępne.

   Krytyczne i ważne: sama nazwa mówi, że były to niezbędne aktualizacje , których sprzęt potrzebuje, aby kontynuować pracę bez żadnych problemów i korygować błędy wewnętrzne. Ogólnie rzecz biorąc, mają one tendencję do aktualizowania się zgodnie z domyślnymi ustawieniami systemu Windows.

   Zalecane: są to zazwyczaj aktualizacje, które umożliwiają dodanie obsługi programów zewnętrznych na komputerze w przypadku nowych programów lub aktualizacji zainstalowanych programów. Chociaż nie są tak niezbędne, należy je zainstalować w momencie, gdy się pojawią.

   Czytaj więcej  Co to jest root i do czego służy? Jakie są zalety rootowania mojego telefonu komórkowego?

   Opcjonalnie: obejmują one wszystkie aktualizacje sterowników komputera i ich składników dodatkowych, a także aktualizacje wstępnie zainstalowanych programów systemu Windows w celu dodania nowych narzędzi do komputera.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji