Rozwiązanie Błąd: „Windows 7, 8 lub 10 nie uruchamia się ani nie uruchamia się i nadal się ładuje Co robić?

21 października, 2021

Możliwość pracy w domu stała się nową modalnością, która obecnie dominuje, a medium, które jest zwykle używane do tego, jest niewątpliwie komputer PC współpracujący z systemem operacyjnym Windows. Ponieważ pozwala nam korzystać z doskonałych narzędzi, takich jak Word czy Excel. Ale możemy wpaść w panikę, gdy z jakiegoś dziwnego powodu się nie włącza. Dlatego poniżej powiemy, jakie jest rozwiązanie błędu „Windows 7, 8 lub 10 nie uruchamia się ani nie uruchamia się”.

Rozwiązanie Błąd: „Windows 7, 8 lub 10 nie uruchamia się ani nie uruchamia się i ładuje się, co robić?

Windows to system operacyjny par excellence, w którym możemy korzystać z dużej liczby programów i które są dostępne w pakiecie Microsoft Office . Ale jeśli komputer po naciśnięciu przycisku ON nie uruchamia się lub uruchamia się i ładuje się dalej . Może to oznaczać, ale nie musi, że istnieje poważny problem, ale wyjaśnimy to w tym samouczku.

Może to być jedna z najbardziej przerażających awarii wraz z niebieskim ekranem, który może wyświetlać komputer i który może powodować poważne konflikty w organizacji czasu i pracy. Chociaż tego typu błędy nie zdarzają się tak często, mogą się zdarzyć i konieczne jest, abyśmy byli przygotowani do ich rozwiązania bez większych komplikacji.

Czytaj więcej  Jak przenieść lub przenieść światy lub mapy Minecraft z jednego urządzenia na drugie w prosty sposób?

  Indeks

   Co zrobić, gdy komputer się nie uruchamia lub nie chce się uruchomić?

   Chociaż może się to wydawać niewiarygodne, w przypadku błędu Windows nie uruchamia się, nie uruchamia się i ładuje, możemy zastosować kilka poprawek. Ponieważ ten problem zwykle występuje w Oprogramowaniu i aby go naprawić, zastosujemy najbardziej zalecaną metodę. I chodzi o uruchomienie systemu Windows w trybie awaryjnym .

   Będziesz mógł to zrobić niezależnie od używanej wersji systemu Windows, a do tego wystarczy nacisnąć przycisk zasilania na komputerze. I natychmiast musisz kilkakrotnie nacisnąć klawisz funkcyjny F8, aż pojawi się menu opcji. A w naszym przypadku musisz wybrać za pomocą klawiszy strzałek opcję „Uruchom w trybie awaryjnym”.

   W ten sposób komputer zacznie wykorzystywać minimalne zasoby, aby móc funkcjonować, jeśli po wybraniu tej opcji komputer uruchomi się bez większych komplikacji. Będzie to jednoznaczny znak, że sterowniki i konfiguracja systemu nie mają żadnego problemu. Dlatego teraz musisz ponownie uruchomić komputer, aby móc sprawdzić, czy uruchamia się bez problemów.

   Powinno to rozwiązać błąd, który przedstawiał nam komputer, ale w przypadku, gdy awaria nadal się pojawia, należy użyć narzędzia do automatycznej naprawy systemu Windows.

   Czytaj więcej  Jak wyłączyć lub usunąć niechciane powiadomienia z Pinteresta na moim telefonie z Androidem?

   Automatyczna naprawa okien

   Aby naprawić błąd, w którym system Windows nie uruchamia się, nie uruchamia się i ładuje, konieczne będzie teraz skorzystanie z automatycznej naprawy systemu Windows. Aby móc skorzystać z tej metody, konieczne będzie poszukanie dysku instalacyjnego. Kolejny krok będzie polegał na przejściu do menu BIOS lub UEFI i tam należy wybrać opcję BOOT.

   Zostaniesz poproszony o użycie dysku do instalacji, który musisz wybrać i nacisnąć klawisz Enter, teraz na ekranie pojawi się menu. A w naszym przypadku wybieramy opcję „Rozwiązywanie problemów” i czekamy na zakończenie tego procesu. A potem musimy sprawdzić, czy komputer uruchamia się bez problemów z rozwiązaniem błędu.

   W przeciwnym razie możemy zasugerować użycie "Przywracania systemu", które przywróci komputer do poprzedniego czasu, w którym wszystko działało normalnie. Ale do tego konieczne będzie wcześniejsze utworzenie punktu przywracania. Można to zaplanować tak, aby system Windows regularnie tworzył punkty przywracania .

   Jeśli żadne z tych rozwiązań nie naprawi awarii, konieczne będzie zabranie komputera do specjalistycznego serwisu technicznego. I tak dochodzimy do końca tego artykułu, że być może nie było to tak proste, jak usunięcie hasła w systemie Windows, jeśli je zapomnisz. Ale w ten sam sposób byłeś w stanie wiedzieć, co możesz zrobić z błędem Windows nie uruchamia się ani nie włącza się i nadal się ładuje.

   Czytaj więcej  Jak nagrywać dźwięk za pomocą dźwięku lub dyktafonu w systemie Windows 7, 8 i 10?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji