Rozwiązanie: Błąd „Błąd nie do naprawienia Whea” lub niebieski ekran w systemie Windows 10

11 marca, 2022

Korzystanie z naszego komputera osobistego odbywa się praktycznie na co dzień, a to, że ten sprzęt elektroniczny przedstawia awarię lub problemy, może przyprawiać o ból głowy. Windows 10 to solidny i wydajny system operacyjny, ale z różnych powodów może mieć wady i rozumiemy to. Dlatego w tym artykule zaproponujemy rozwiązanie błędu whea nie do naprawienia lub niebieskiego ekranu w systemie Windows 10.

Rozwiązanie: Błąd „Błąd nie do naprawienia Whea” lub niebieski ekran w systemie Windows 10

W każdej chwili mogą wystąpić problemy, które nasz komputer współpracujący z systemem operacyjnym Windows 10. Ale jeden z nich może bardzo przestraszyć użytkowników, ponieważ nie wiedzą, z czego wynika ten błąd.

Jest również znany jako niebieski ekran i nie należy go mylić z zielonym ekranem, co jest również problemem, który przedstawia system Windows 10 podczas odtwarzania filmów. Ale wtedy powiemy Ci, dlaczego pojawia się niebieski ekran i jak go rozwiązać.

Kiedy pojawia się niebieski ekran, któremu towarzyszy komunikat „błąd nie do naprawienia” , jest to spowodowane problemem związanym ze sterownikami sprzętowymi komputera. Aby więc rozwiązać ten błąd, konieczne będzie skorzystanie z usługi Windows Update. Sterowniki są aktualizowane i w ten sposób rozwiązują błąd, który przedstawia system Windows 10.

Czytaj więcej  Co to jest i jakie są części i elementy okna głównego programu Microsoft Access?

  Indeks

   Kroki, aby naprawić niebieski ekran „nie do naprawienia błąd whea”

   Chociaż rozwiązanie, które podamy poniżej, może rozwiązać problem w zdecydowanej większości przypadków. Być może będziemy musieli wykonać inne opcje, ale nie martw się, tutaj zaproponujemy Ci wszystkie działania do wykonania. Przede wszystkim musisz zaktualizować sterowniki w systemie Windows 10 , a do tego musisz wykonać następujące czynności.

   Przejdź do menu Start systemu Windows 10 i wejdź w „Ustawienia systemu”, teraz następnym krokiem jest znalezienie i kliknięcie opcji „Aktualizacja i zabezpieczenia”. W tym nowym oknie dokonasz wyboru, klikając opcję „Windows Update”. I na koniec wystarczy kliknąć opcję Sprawdź aktualizacje.

   Teraz wystarczy poczekać na pobranie aktualizacji i w ten sposób sterowniki będą działać poprawnie. Jak już wspomnieliśmy, prawdopodobnie ta akcja nie naprawi błędu niebieskiego ekranu wyświetlanego przez system. W związku z tym konieczne będzie wykonanie wysoce zalecanego rozwiązania, a chodzi o wykonanie Check Disk.

   Wykonamy tę procedurę z wiersza poleceń i otworzymy ją z uprawnieniami administratora. I wpiszemy polecenie chkdsk , a następnie wciśniemy klawisz Enter. W ten sposób zostanie sprawdzone, czy nie ma błędu w systemie plików Windows 10. W takim przypadku należy podjąć działania naprawcze, aby system mógł naprawić problem.

   Czytaj więcej  Jak używać mojego telefonu komórkowego jako routera bezprzewodowego lub wzmacniacza WiFi?

   Inne rozwiązania, które możesz zastosować w przypadku błędu niebieskiego ekranu

   Jeżeli dotychczasowe działania nie rozwiązały problemu, musimy podjąć inne działania. W tym przypadku zresetujemy BIOS lub UEFI, zrobimy to, ponieważ prawdopodobnie wykonałeś operacje zwiększające wydajność komputera. Dlatego jeśli wykonamy to zadanie, jest bardzo prawdopodobne, że problem niebieskiego ekranu zostanie rozwiązany.

   Aby rozpocząć ten proces, musimy włączyć komputer i wejść do menu BIOS, a tam poszukamy "Opcji zaawansowanych", a następnie "Overlocking". Następnym krokiem jest zresetowanie wszystkich opcji związanych z Overlockingiem. Gdy to zrobisz, musisz zapisać wprowadzone zmiany.

   Możemy skorzystać z naszego stażu dla tych ustawień BIOS-u i zresetujemy BIOS , w tym celu poszukamy opcji „Powrót do domyślnych ustawień BIOS-u” . Zapisujemy zmiany i wychodzimy, aby sprawdzić, czy problem z niebieskim ekranem został w ten sposób rozwiązany.

   W ten sposób kończy się ten interesujący artykuł, z którym rozmawiam o problemach, jakie może przedstawiać system Windows 10. W ten sposób już znasz kroki, które musisz podjąć, aby rozwiązać problem z niebieskim ekranem, „błąd nie do naprawienia”.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji