Rozwiązanie: Błąd aktywacji produktów pakietu Office w systemie Windows 10 — pełny samouczek

18 kwietnia, 2022

Ci, którzy używają systemu Windows 10 na swoich komputerach i laptopach , wiedzą z góry, że mają pakiet biurowy Microsoft do wykonywania wielu rodzajów zadań. Wersja, którą masz na swoim komputerze, będzie zależeć od tego, jak jesteś zaktualizowany, a także od możliwości, jakie masz, aby zainstalować nowe wersje.

Rozwiązanie: Błąd aktywacji produktów pakietu Office w systemie Windows 10 — pełny samouczek

Pomimo tego, że jest to niezwykle przydatny program, mający wiele zalet , jeśli chodzi o działanie, to czasami przedstawia pewne wady i problemy. Przede wszystkim problemy z uwierzytelnianiem programu jako produktu. Chociaż prawdą jest, że nadal możesz z niego korzystać, nie masz wszystkich zalet, które otrzymujesz, gdy program jest wolny od tego problemu.

Dlatego chcemy Ci pomóc z błędem aktywacji pakietu Office , który masz obecnie. Ale zanim to nastąpi, musisz określić, którą wersję posiadasz. Jeśli masz wersję Microsoft Office 2013, możesz ją łatwo aktywować, ponieważ każda wersja ma inny proces.

  Streszczenie

  Jak naprawić błąd aktywacji Microsoft?

  Pierwszą rzeczą, którą musimy powiedzieć o tym problemie, jest to, że ten błąd może być spowodowany złą instalacją samego programu. Możliwe, że pobrałeś go z niewiarygodnego źródła i z tego powodu wyświetla typowy błąd aktywacji Microsoft . Dobrą rzeczą jest to, że możesz rozwiązać problem z instalacją za pomocą parametrów, które zapewnia sam Microsoft.

  Zaloguj się za pomocą swojego konta Microsoft

  To pierwsze rozwiązanie, które powinieneś wdrożyć. Zwykle pojawia się błąd aktywacji pakietu Microsoft Office z powodu subskrypcji. Oznacza to, że ci, którzy mają płatną wersję, skończyły subskrypcję i muszą ją odnowić.

  Aby to zrobić, musisz się zalogować i przejść do opcji Usługi i subskrypcje . Znajdziesz tam status Twojej subskrypcji i ewentualnie opcję odnowienia licencji. Jeśli tak, będziesz musiał kliknąć tę opcję i postępować zgodnie z wyświetlanymi krokami.

  Sprawdź każdą z zainstalowanych wersji

  Posiadanie wielu kopii tego oprogramowania na komputerze najprawdopodobniej spowoduje błąd. W zasadzie wynika to z faktu, że na tym samym urządzeniu są różne wersje i dlatego pojawia się problem błędu uwierzytelniania Microsoft Office , ponieważ nie wiadomo, którą wersję zaktualizować lub aktywować.

  Czytaj więcej  Jak aktywować lub umieścić sprawdzanie pisowni w moim WhatsApp krok po kroku?

  Aby rozwiązać ten problem, wystarczy przejść do panelu sterowania komputera, zlokalizować opcję Programy i funkcje, wyszukać pakiet Office i zobaczyć zainstalowane wersje . Jeśli zauważysz więcej niż jeden, musisz odinstalować ten, którego nie używasz, i zachować ten, którego używasz.

  Następnie będziesz mógł otworzyć program i aktywować licencję Microsoft Office 365. Ale oczywiście, jeśli to nie zadziała, powinieneś przejść do następnego rozwiązania.

  Sprawdź, czy subskrypcja jest aktywna

  Wyda ci się to oczywiste, ale musisz spróbować. Aby przeprowadzić tę weryfikację, musisz zamknąć wszystkie aktywne aplikacje. Następnie przejdź do strony Usługi i subskrypcje Microsoft i tam zaloguj się. Następnie przejdź do sekcji subskrypcji i sprawdź, czy masz jakieś anulowane subskrypcje. Jeśli tak, wystarczy go odnowić i to wszystko. Twój problem z błędem aktywacji pakietu Microsoft Office zostanie rozwiązany.

  Inne alternatywy, które możesz wybrać, aby rozwiązać swój problem

  Pobierz narzędzie do rozwiązywania problemów

  Jest to całkowicie darmowy program, który jest legalny, ponieważ dostarcza go sam Microsoft. Jest to program, który idealnie nadaje się do wersji Microsoft, takich jak Office 365 , Office 2019 i 2016, a także 2013. Zaleca się, aby wiedzieć, którą wersję Microsoft posiadasz .

  Czytaj więcej  Jak zainstalować sterownik Bluetooth na moim komputerze z systemem Windows krok po kroku

  Uruchom Microsoft Office jako administrator

  Choć może się to wydawać oczywiste, może to być proste, ale skuteczne rozwiązanie . Wystarczy kliknąć program prawym przyciskiem myszy i uruchomić go jako administrator.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji