Rozwiąż problem, jeśli mój Mac nie łączy się z Internetem przez Wi-Fi lub Ethernet

12 stycznia, 2022

W dzisiejszych czasach połączenie z Internetem jest prawie nieuniknione. Kiedy mamy problem z połączeniem, robimy wszystko, aby go naprawić. Czasami jest to zwykle coś prostego, co możemy naprawić. Ale zdarzają się sytuacje, w których rozwiązanie problemu z Wi Fi lub połączeniem internetowym wykracza poza to, co wiemy.

Rozwiąż problem, jeśli mój Mac nie łączy się z Internetem przez Wi-Fi lub Ethernet

Jeśli masz problem z połączeniem z MAC i nie wiesz, jak go rozwiązać. Zapraszamy do dalszej lektury tego artykułu. Na koniec dowiesz się między innymi, jak uniknąć rozłączenia połączenia internetowego Wi-Fi .

  Zacznij od podstawowych sprawdzeń na komputerze MAC

  Powody, dla których Mac lub inny komputer nie łączy się z Internetem, mogą być od czegoś prostego, takiego jak złącze, do czegoś bardziej skomplikowanego, takiego jak konkretny program. Dlatego musisz wykonać podstawowe kontrole, takie jak:

   To tylko niektóre kontrole, które możesz wykonać na komputerze Mac.Teraz, jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych instrukcji, strona wsparcia Apple zawiera szereg kroków, które możesz wykonać, jeśli masz problemy z Wi-Fi i łączeniem się z komputerem Mac .

   Czytaj więcej  Jak wstawić wykres i tabelę Excel w programie Word bez utraty formatu?

   Jakie inne rozwiązania możesz wdrożyć?

   Skorzystaj z diagnostyki środowiska

   Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, to przejść do diagnozy środowiska. To, jeśli mówimy o problemach z połączeniem na poziomie oprogramowania. Zwykle występują błędy uwierzytelniania Wi-Fi i ludzie nie wiedzą, co z tym zrobić.

   Zalecamy, aby w przypadku problemów z połączeniem z siecią współdzieloną przez telefon komórkowy lub jakiekolwiek inne źródło wykonać następujące czynności:

   • Zamknij wszystkie okna i wszystkie uruchomione programy
   • Znajdź klawisz Option / Alt na klawiaturze, a następnie kliknij ikonę Wi Fi znajdującą się na pasku menu.
   • Teraz bez przytrzymywania klawisza Alt / Option kliknij „Otwórz diagnostykę bezprzewodową”.
   • Po wykonaniu tej czynności możesz przestać naciskać klawisz, a następnie kontynuować wyświetlanie monitów na ekranie.

   Wydaje się to proste, ale jest to opcja, która pozwoli ci uzyskać więcej przydatnych informacji o problemach z połączeniem i innych typach problemów z komputerem Mac.

   Sprawdź router i jego konfigurację

   Czasami router może nieświadomie zostać zdekonfigurowany, co może prowadzić do awarii. Co doskonale widać, bo nie masz dostępu do internetu. I dzieje się to nie tylko w środowisku Mac, ale także w innych systemach operacyjnych. Dlatego użytkownicy systemu Windows szukają sposobu rozwiązania problemów z połączeniem Wi-Fi w systemie Windows 10.

   Czytaj więcej  Jak nagrać i odsłuchać notatkę głosową na WhatsApp przed jej wysłaniem?

   Powinieneś spróbować wprowadzić konfigurację routera. Aby to zrobić, musisz sprawdzić, czy komputer Mac jest połączony z siecią Wi Fi . Należy wspomnieć, że fakt, że jesteś podłączony do sieci, nie oznacza, że ​​będziesz miał dostęp do Internetu.

   Po uzyskaniu dostępu do routera sprawdź, czy konfiguracja jest taka, jak ją zostawiłeś, zanim wystąpi ten problem. Jeśli po wprowadzeniu zmian zauważysz, że wszystko pozostaje bez zmian, zalecamy instalację nowego routera . Czasami w komputerach powstają błędy i mają tendencję do nierozpoznawania urządzenia.

   Z drugiej strony, jeśli chodzi o połączenie przez Ethernet, musisz skupić się na fizycznym stanie kabla. To znaczy, czy złącze działa, czy kabel jest uszkodzony, między innymi.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji