Restart, zawieszenie, zamknięcie, hibernacja Jakie są główne różnice?

28 lipca, 2021

W dzisiejszych czasach komputery, laptopy, a nawet tablety mają różne opcje do wykorzystania, które jak trzeba lub akurat trzeba będzie użyć, to są opcje konfiguracyjne podczas włączania lub wyłączania urządzenia i jest tak, że nie wszystko jest takie proste jak to

Jest o wiele więcej opcji, które możesz wykonać i tu pojawiają się wątpliwości, czy ponowne uruchomienie, zawieszenie, wyłączenie lub hibernacja urządzenia są takie same, odpowiedź brzmi nie, wcale, ale będzie ci łatwiej zrozum, jeśli porozmawiamy o tym więcej.

Indeks ()

 1. Co się stanie, gdy wyłączysz komputer/laptop?
 2. Co się stanie, gdy zawiesisz komputer/laptop?
 3. Co się dzieje podczas hibernacji komputera/laptopa?
 4. Co się stanie po ponownym uruchomieniu komputera / laptopa?
Indeks

  Co się stanie, gdy wyłączysz komputer/laptop?

  Wyłączenie laptopa jest łatwe, zwłaszcza gdy przestajemy go używać i chcemy kontynuować naszą codzienność, ta opcja jest odpowiednia tylko do pewnych rzeczy, tutaj zobaczymy do czego jest wygodna i w jakich przypadkach należy z niej korzystać.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, kto wyświetlił lub odwiedził mój status zdjęcia profilowego WhatsApp?

  Po wyłączeniu urządzenia wszystko w jego wnętrzu jest odłączone , płyta główna pracuje na minimalnym poziomie z energią zgromadzoną w pamięci ROM (pamięć tylko do odczytu lub pamięć tylko do odczytu) dzięki temu komputer nie traci daty i częściowo działa, aby urządzenie ponownie się włączyło.

  Oznacza to, że wszystkie procesy urządzenia są całkowicie zamknięte i tylko to, co utrzymuje stabilną datę i pozwala na to, że naciskając przycisk można później włączyć urządzenie.

  Jest to idealne rozwiązanie, gdy nie potrzebujesz szybko korzystać z urządzenia, czyli korzystać z niego po dniach lub co najmniej kilku godzinach. Gdy chcemy korzystać z urządzenia w ciągu 1 godziny lub mniej czasu podobnego do tego, może być właściwe skorzystanie z innej z dostępnych opcji, będzie to w dużej mierze zależeć od Ciebie i Twojego komputera, jak zobaczymy poniżej

  Co się stanie, gdy zawiesisz komputer/laptop?

  Zawieszenie urządzenia jest łatwe, w panelu sterowania oprócz opcji „wyłączenia” na dużą skalę istnieją inne opcje, takie jak uśpienie, które sprawią, że komputer nie będzie cierpieć tak, jak zwykle przy włączonym urządzeniu, ale będzie w stanie wydłużyć ładowanie baterii na znacznie dłużej, ponieważ ekran zostanie wyłączony.

  Czytaj więcej  Jak włączyć i aktywować podświetlenie na klawiaturze ASUS, HP, Dell lub Samsung

  Wyraźnym przykładem tego, kiedy warto skorzystać z tej opcji jest to, gdy wstajesz na chwilę do łazienki w miejscu, w którym nie ufasz, że zostawisz laptopa otwartego, w tym momencie zawieszasz go i wychodzisz, oszczędzasz baterię i kiedy powrotu z zawieszenia będą musieli podać twoje hasło w przypadku napadu złodziej nie będzie w stanie odzyskać twoich danych.

  Częściowo wyłącza również niektóre inne systemy, takie jak dysk twardy i inne ważne części sprzętowe, dlatego zużywa mniej baterii, ale nie jest całkowicie wyłączony.

  Jeśli zostawisz komputer zawieszony na kilka dni, zauważysz, że wkrótce wyczerpie się bateria i będziesz musiał go ponownie naładować przed włączeniem (oszczędność baterii jest znaczna, ale nie nieskończona).

  Co się dzieje podczas hibernacji komputera/laptopa?

  Hibernacja to specyficzna opcja, której obecnie wiele komputerów już nie ma, a kiedy wyjaśnię, co robiłem, zrozumiesz, że funkcja hibernacji służy temu samemu celowi, co opcja wstrzymania, z wyraźną różnicą.

  Hibernacja jest używana podczas pobierania pliku. Każdego rodzaju rozszerzenia , ponieważ chociaż oszczędza baterię, anulując korzystanie z ekranu do czasu powrotu użytkownika, procesy są kontynuowane tak długo, jak ekran był włączony.

  Czytaj więcej  Jak zmienić swoją lokalizację lub punkt wyjazdu w Uber po zamówieniu przejazdu?

  Ta opcja była używana głównie przez komputery z systemem Windows, ponieważ komputery Mac, które ją przyniosły, są bardzo stare, dziś na szczęście zniknęła z większości urządzeń, ponieważ ta funkcja nadal istnieje automatycznie dla komputerów, po zamknięciu ekranu i nicnierobieniu ekran automatycznie przechodzi w stan hibernacji i to jest czymś, co jak Windows Defender, którego nigdy nie chcesz wyłączyć .

  Co się stanie po ponownym uruchomieniu komputera / laptopa?

  Ponowne uruchomienie jest sposobem na zamknięcie procesów, a komputer działa szybciej. Ponowne uruchomienie zwykle odbywa się po zakończeniu instalacji aplikacji lub gdy system tego wymaga, jest wykonywane w prosty sposób i jest taki sam, jak zamykanie za pomocą jedynego różnica polega na tym, że po zakończeniu wyłączania włącza się ponownie całkowicie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji