Która platforma jest lepsza Spotify, Deezer lub Amazon Music, porównanie i różnice

7 października, 2022

Jeśli jest coś, co platformy streamingowe bardzo dobrze wiedzą, to to, że muzyka jest fundamentalną częścią naszego życia. Dlatego nie dziwi fakt, że istnieje zacięta konkurencja, aby zobaczyć, kto zapewnia najlepszą obsługę użytkownikom.

Wtedy pojawia się wielkie pytanie, kto jest najlepszy? Spotify, Deezer czy Amazon Music? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zobaczmy, co każdy z nich oferuje.

Która platforma jest lepsza Spotify, Deezer lub Amazon Music, porównanie i różnice

  Indeks

   Zacznijmy od Spotify

   Od 2008 roku wyznacza tempo jako jedna z faworytek. Spotify pozwala Ci puścić wodze fantazji , tworząc lub uzyskując dostęp do list odtwarzania zgodnie z Twoim nastrojem, rutyną i czynnościami, a nawet trendami muzycznymi w Twoim kraju.

   Oprócz pobierania i zapisywania muzyki w Spotify , platforma ta może generować powiadomienia o nowych wydawnictwach ulubionych wykonawców, a także proponować utwory pasujące do Twojego stylu w trybie „radiowym”.

   A jakby tego było mało, możesz zsynchronizować zarówno telefon komórkowy, jak i komputer, nie wspominając o tym, że ma ponad 50 milionów produktów między utworami, audiobookami, podcastami i nie tylko, i to na bezpłatnym koncie Spotify Free. Możesz także zobaczyć , ile liczy się wersja Premium, będziesz wolny od reklam i będziesz mógł cieszyć się muzyką offline.

   Czytaj więcej  Jak przenieść lub przenieść światy lub mapy Minecraft z jednego urządzenia na drugie w prosty sposób?

   Chodźmy z Amazon Music

   Ta platforma do przesyłania strumieniowego ustanowiła standard w 2008 roku, będąc pierwszą, która zaoferowała tę usługę sprzedaży muzyki bez zarządzania prawami cyfrowymi.

   Teraz Amazon Music oferuje dwa darmowe tryby . Pierwsza umożliwia dostęp do list odtwarzania z kilkoma tysiącami utworów na wielu urządzeniach. W drugim Amazon Prime Music jest oferowany jako uzupełnienie dla użytkowników Amazon Prime.

   Dzięki tej wersji możesz cieszyć się muzyką bez reklam , a nawet bez połączenia. Ma bibliotekę 2 milionów utworów i chociaż możesz je sortować, nie będziesz mógł tworzyć własnych list odtwarzania. Ponadto ma tylko 40 godzin muzyki miesięcznie.

   Wreszcie, Amazon Unlimited Music to formalnie płatna propozycja, która zawiera ponad 60 milionów utworów, odtwarzanie bez reklam i sugestie zgodnie z Twoimi preferencjami, a ponadto powiadomi Cię o wydaniach Twoich ulubionych artystów.

   Wreszcie kolej na Deezera

   Jedną z rzeczy, które najbardziej charakteryzują tę platformę, jest fakt, że umożliwia ona użytkownikom bycie częścią sieci społecznościowej poświęconej tematyce muzycznej . Tam członkowie mogą uczestniczyć w forach, otrzymywać interesujące wiadomości lub wymieniać opinie za pośrednictwem komunikatorów.

   Czytaj więcej  Jak zdobyć prawdziwych obserwujących i polubienia na Tik Tok za darmo bez weryfikacji za pomocą tych sztuczek?

   Innym interesującym aspektem Deezera jest to, że możesz przesyłać własne utwory, które zostaną zatwierdzone przez platformę, śledzić listy odtwarzania innych użytkowników i dodawać je do swoich. Możesz także śledzić swoich ulubionych wykonawców, oglądać filmy i otrzymywać sugestie zgodnie ze swoimi muzycznymi trendami.

   Jakby tego było mało, Deezer ma również funkcję SongCatcher, która pomaga znaleźć utwór, którego szukałeś od dawna. Chociaż w Google Now możesz również identyfikować utwory po dźwięku.

   Podobnie jak inne platformy, Deezer ma opcje bezpłatne i płatne . I choć opcja Deezer Free jest dość prosta, to nadrabia różnorodnymi płatnymi propozycjami, takimi jak Deezer Premium, Family, HIFI i Student, z których każda dostosowana jest do potrzeb użytkowników.

   Podsumowując, która z tych platform streamingowych jest najlepsza?

   Wszystkie trzy platformy oferują bezpłatne usługi z pewnymi ograniczeniami, płatne plany bez reklam, wiele języków, dostęp radiowy i kompatybilność z różnymi urządzeniami.

   Teraz Spotify oferuje szeroką gamę podcastów, oprócz możliwości dostosowywania list odtwarzania (chociaż czasami platforma może wyeliminować niektóre utwory ). Natomiast Deezer oferuje utwory o doskonałej definicji i uczestnictwo w wirtualnej społeczności muzycznej.

   Czytaj więcej  Jak skontaktować się z obsługą klienta YouTube przez telefon lub e-mail?

   Tymczasem Amazon Music zawiera wszystkie korzyści, które otrzymujesz po otrzymaniu konta Amazon Prime. Która zostałaby przedłużona, jeśli zapłacisz również konto Unlimited.

   Tak więc decyzja, która z nich jest lepsza, na pewno będzie zależeć od tego, co chcemy uzyskać z każdej z tych platform.

   Więc jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, wybierz Deezer. Ale jeśli chcesz mieć możliwość zaznaczania swojego stylu na swoich listach odtwarzania i mieć dynamiczne wrażenia, Twoim wyborem będzie Spotify. Amazon Music byłaby najbardziej kompletną opcją, zwłaszcza jeśli jesteś już członkiem Amazon Prime.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji