Kto może zobaczyć lub uzyskać dostęp do moich plików na Dysku Google? Jak się dowiedzieć, kto je otworzył lub wyświetlił?

1 kwietnia, 2022

Dysk Google to jedno z wielu narzędzi oferowanych przez pakiet Google i jeśli o nim nie słyszałeś, czas się przekonać. Wielu użytkowników używa tego do zapisywania plików, a nawet filmów, które mogą przesyłać, a następnie pobierać , zwalniając miejsce na komputerze bez konieczności usuwania interesujących ich dokumentów i informacji.

Ponadto Dysk Google oferuje setki korzyści, które mogą ułatwić Ci pracę, na przykład wypełnianie ankiet utworzonych w Formularzach Google i udostępnianie ich na Dysku Google.

Kto może zobaczyć lub uzyskać dostęp do moich plików na Dysku Google? Jak się dowiedzieć, kto je otworzył lub wyświetlił?

Oczywiście Dysk Google jest idealnym sprzymierzeńcem do tworzenia kopii zapasowych dokumentów komputera przed ich sformatowaniem . Ponadto możesz uzyskać dostęp do wszystkich informacji zapisanych w tej chmurze z dowolnego urządzenia, które ma połączenie z Internetem.

Aby zobaczyć go na telefonie komórkowym, najlepiej pobrać aplikację komputerową . Jeśli Twój system operacyjny jest inny niż Android, może być konieczne uprzednie pobranie Sklepu Play na iOS .

Teraz, gdy już wiesz o tym wszystkim, normalne jest zastanawianie się , kto ma dostęp do moich plików na Dysku Google? Na szczęście odpowiedź jest już tylko kilka kroków.

Czytaj więcej  Jak zrobić zrzut ekranu całej strony internetowej za pomocą przewijania z Androida?

  Indeks

   Kto może zobaczyć moje pliki na Dysku Google?

   Zacznij od uzyskania dostępu do swojego konta Gmail. Tam powiązane aplikacje zostaną automatycznie zsynchronizowane po kliknięciu odpowiedniej ikony. Teraz z głównego ekranu umieść kursor w prawym górnym rogu.

   Znajdziesz tam zestaw punktów tworzących kwadrat, kliknięcie na niego spowoduje wyświetlenie menu. Znajdź ikonę Dysku Google i kliknij ją. Szybko przed wami pojawi się główny ekran aplikacji.

   Znajdź plik, który chcesz przejrzeć, najedź na niego kursorem i kliknij prawym przyciskiem myszy. Otworzy się menu rozwijane, w którym musisz wybrać opcję „ Udostępnij ”, a od razu zobaczysz nazwiska, którym możesz udostępnić dokument na Dysku Google, a także dwie pierwsze nazwy, które mają do niego dostęp.

   Aby zobaczyć pozostałe osoby, które mają dostęp do Twojego dokumentu , musisz wybrać jedną z tych nazw, a lista natychmiast się powiększy, aby wyświetlić imiona wszystkich osób, które mogą zobaczyć plik.

   Czytaj więcej  Jak zmienić moje zdjęcie profilowe w TikTok na PC lub telefonie komórkowym, jeśli mnie nie opuści lub zostanie usunięte

   Jak mogę zmodyfikować te uprawnienia?

   Teraz, gdy wiesz, kto może zobaczyć Twój dokument, musisz wiedzieć, jak edytować tę listę, na wypadek, gdybyś chciał dodać lub usunąć uprawnienia. Aby to zrobić, zaczynamy dokładnie w tym samym oknie „Udostępnij”, w którym mamy dostęp do nazw.

   Teraz obok każdej nazwy znajdziesz etykietę po prawej stronie. Po najechaniu na nią zostanie wyświetlona lista, na której możesz przeczytać „ Czytelnik, komentator lub redaktor ” Są to sposoby, w jakie pozwolisz użytkownikowi uczestniczyć w twoich dokumentach.

   W dalszej części przeczytasz wiersz z napisem „ Ustaw właściciela ”, wybierzesz to na wypadek, gdybyś chciał całkowicie przenieść plik do tej osoby.

   Teraz, jeśli chcesz tylko usunąć dostęp . Umieść kursor obok ikony „Usuń”, którą zobaczysz na końcu. Po zakończeniu edycji wszystkich potrzebnych zmian nie zapomnij nacisnąć „Gotowe”, aby wykonać i zapisać.

   Kto zmodyfikował mój plik?

   Aby dowiedzieć się, czy osoby mające dostęp do Twojego pliku wprowadziły jakieś zmiany, musisz sprawdzić historię aktywności. Aby to zrobić, musisz umieścić się na dokumencie, kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać z menu opcję „ Wyświetl szczegóły ”.

   Czytaj więcej  Jak zablokować lub wyłączyć automatyczne obracanie ekranu mojego telefonu z Androidem

   Po prawej stronie ekranu otworzy się małe okno pomocnicze, zawierające widok miniatury dokumentu z dwiema zakładkami. W jednym będziesz miał szczegóły pliku, takie jak typ, rozmiar, lokalizacja itp.

   W drugiej zakładce możesz zobaczyć historię aktywności , czyli jakie zmiany przeszedł dokument i kto je wprowadził.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji