Jakie są typy komputerowych urządzeń pamięci masowej?

8 września, 2021

Z każdym rokiem widoczne są zmiany i ulepszenia technologii. Kilkadziesiąt lat temu, aby mieć urządzenie pamięci masowej, trzeba było płacić duże sumy pieniędzy za zaledwie kilka GB.

Dzisiaj masz możliwość posiadania kompaktowego, małego urządzenia pamięci masowej zdolnego do przechowywania danych w kolejności Tera Bytes . Tak naprawdę dzięki Microsoftowi możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek o dyskach SSD, HDD i innych rodzajach pamięci masowych .

Jakie są typy komputerowych urządzeń pamięci masowej?

Ale oczywiście, ponieważ nie wiesz, jakie rodzaje pamięci istnieją i które są kompatybilne z komputerem, dzisiaj pokazujemy, jakie to są. Dzięki temu będziesz mógł dowiedzieć się więcej o tych urządzeniach i być może zmienić te, które już masz na lepsze.

  Indeks

   Jakie urządzenia pamięci masowej są kompatybilne z komputerem?

   1. Dyski magnetyczne lub HDD

   Te dyski są najstarsze, a mimo to nadal są najczęściej używanymi urządzeniami pamięci masowej. Chociaż prawdą jest, że z biegiem lat te dyski zwiększają swoją pojemność, stopniowo są one zastępowane przez inny typ jednostki pamięci masowej o lepszej wydajności i większej trwałości.

   Czytaj więcej  Jak używać i tworzyć bloki i grupy w Autocad, aby łatwo grupować obiekty?

   W ten sam sposób dyski magnetyczne mogą przechowywać wszelkiego rodzaju informacje, wykorzystując tylko niewielki wolumen. Ponadto jest to urządzenie, które wykonuje dipole magnetyczne, które znajdują się na jego powierzchni. Jeśli nadal nie wiesz, czym są dyski magnetyczne i jakie typy istnieją, są informacje, które mogą ci bardzo pomóc w tej sprawie.

   2. Stałe dyski twarde

   Są one uważane za najnowsze urządzenia pamięci masowej opracowane dla przemysłu komputerowego. Można powiedzieć, że są ewolucją dysków magnetycznych i mają wiele ulepszeń. Do tego stopnia, że komputery dla graczy często używają tych dysków do usprawnienia uruchamiania komputera , a także uruchamiania gier i innych programów.

   Powodem, dla którego są coraz częściej stosowane, jest fakt, że posiadają komórki pamięci NADN Flash . Oczywiście pomimo postępu technologicznego okazują się one nieco drogie, ponieważ ich cena oparta jest na GB pamięci.

   3. Dyski optyczne

   Urządzenia te mają mniejszą pojemność w porównaniu do innych urządzeń tego typu. Jest to jednak rodzaj urządzenia pamięci masowej, które jest zorientowane tylko na zapisywanie plików multimedialnych . Oznacza to, że służą do przechowywania zdjęć, filmów, piosenek, a czasem ważnych dokumentów i komputerowych gier wideo.

   Czytaj więcej  Jak skrócić moje linki lub adresy URL za darmo - narzędzia i najlepsze skróty

   Odczyt tych danych odbywa się za pomocą lasera, który odczytuje informacje zapisane na płycie. Następnie ten odczyt jest przetwarzany i na koniec masz na ekranie, co ten dysk zapisał. Dlatego musimy wspomnieć, że aby poznać zawartość tych dysków , należy użyć dysku . Podobnie musisz wiedzieć, że dyski optyczne obejmują:

   • CD i DVD
   • Blu-ray DVD-RW
   • CD-ROM i DVD-ROM

   Czy to wszystkie urządzenia pamięci masowej dla komputerów?

   Prawda jest taka, że ​​nie. Chyba że masz na myśli jednostki magazynowe o dużej pojemności lub rozmiarze. Istnieją jednak urządzenia, które są znacznie mniejsze, takie jak pendrive i karty Micro SD. Oczywiście w tym drugim przypadku musisz być świadomy i wiedzieć, jak wykryć i rozpoznać, czy karta micro SD jest fałszywa, czy oryginalna .

   Dobrą rzeczą jest to, że pendrive'y mają coraz większą pojemność i mogą z łatwością zastąpić inne urządzenia. To samo dotyczy kart micro SD. Tyle że te ostatnie są zorientowane na urządzenia mobilne i zwykle mają wady, które musisz naprawić.

   Ale z reszty są to urządzenia, które bardzo dobrze sprawdzają się na co dzień i nie mają czego zazdrościć dyskom magnetycznym ani żadnemu innemu urządzeniu wymienionemu powyżej. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje kilka innych urządzeń pamięci masowej , ale ich funkcja różni się od tych, o których tutaj wspomnieliśmy.

   Czytaj więcej  Zagrożenia i zalety sieci społecznościowych dla młodych ludzi lub dzieci oraz jak im zapobiegać

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji