Jakie są rodzaje kabli sieciowych do Internetu i ich charakterystyka? Które są lepsze?

3 września, 2021

Kable używane do nawiązania połączenia internetowego są wyjątkowe i niepowtarzalne. Różni się to od kabli koncentrycznych, ponieważ przesyłane tam sygnały mają bardzo różne właściwości. Dlatego kabel koncentryczny nie jest zwykle używany do przesyłania Internetu do komputera. Teraz, jeśli można podłączyć kilka telewizorów do tego samego sygnału za pomocą kabla cyfrowego . Ale to jest temat, o którym dzisiaj nie będziemy rozmawiać.

Jakie są rodzaje kabli sieciowych do Internetu i ich charakterystyka? Które są lepsze?

W tym artykule zamierzamy wspomnieć i wyjaśnić, jakie są różne rodzaje kabli sieciowych, które istnieją, aby zapewnić Internet komputerowi. W ten sam sposób będziesz mógł wiedzieć, jakie są jego cechy lub przynajmniej część z nich. Chodzi o to, aby nie popadać w szczegóły techniczne i można lepiej zrozumieć ten temat.

  Indeks

   Jakie rodzaje kabli sieciowych umożliwiają połączenie z Internetem?

   Czytaj więcej  Jak założyć i założyć konto biznesowe WhatsApp

   Musimy wyjaśnić przed rozpoczęciem, że kable sieciowe różnią się od siebie prawie we wszystkim. Oznacza to, że ich struktura, impedancje, rezystywność, rezystancja i wiele innych cech różnią się od siebie. Dlatego każdy kabel, o którym wspomnimy poniżej, ma określone zastosowania , niektóre są oczywiście lepsze od innych.

   1. Kabel koncentryczny

   Jest to najpopularniejszy kabel i najczęściej używany do tej pory. Obecnie jest wdrażany dla usług telewizji kablowej i telewizji nadawczej. Ale można go również wykorzystać do udostępnienia Internetu określonym komputerom . Zaletą tych kabli jest to, że są bardzo łatwe w obsłudze, a ich produkcja jest niedroga.

   Z drugiej strony trzeba wiedzieć, że w tych kablach są dwie różne grupy. Te grupy to: Cienkie i Grube . Jeśli chodzi o pierwszy typ lub grupę, są to zwykle cienkie kable, które można dobrze zarządzać.

   Z drugiej strony istnieje Thicknet, który jest znacznie grubszym kablem, a zatem znacznie sztywniejszym, jeśli chodzi o obsługę. Ponadto jądro tych ostatnich jest szersze niż w przypadku poprzednich typów.

   2. Kable USB

   Chociaż są wariantem, mogą być również używane do dostarczania Internetu do komputera lub laptopa. W takim przypadku zwykle nie są one bardzo długie i mają takie same właściwości jak zwykły kabel USB. Chociaż powinieneś wiedzieć lepiej, czym są kable USB typu C i do czego służą . Możliwe, że pomoże ci to w przyszłości przy tworzeniu sieci.

   Czytaj więcej  Co to jest KPI i jakie są jego typy? Jak łatwo zrobić KPI

   3. Kable światłowodowe

   Są to najlepsze kable do dostarczania internetu do dowolnego urządzenia , czy to serwera, całej stacji, firmy, a nawet komputera osobistego. Duża różnica między światłowodami a jakimkolwiek innym kablem na liście polega na tym, że przesyłany w ten sposób sygnał to impulsy świetlne.

   Ogólnie jest to kabel, który składa się z różnych kabli, które z kolei zawierają małe włókna światłowodowe , które służą do przesyłania informacji zakodowanych w wiązce światła. Warto wspomnieć, że światłowody mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub włókna szklanego.

   Czy te wszystkie rodzaje kabli są używane do dostarczania internetu?

   Prawda jest taka, że ​​nie. Istnieje rodzaj kabla, o którym nie wspomnieliśmy, a który jest obecnie najczęściej stosowany w sieciach LAN lub WAN . Chociaż możemy powiedzieć, że istnieją różne rodzaje kabli i standardy, które mają określone zastosowanie. Ale skupimy się tylko na najczęściej używanych, a mianowicie:

   1. Kabel skrętkowy lub kabel sieciowy

   Są to rodzaje kabli, które są dostępne w różnych formatach lub typach. Każdy typ ma inne cechy fizyczne. Ale jako takie są parą miedzianych drutów, które są ze sobą splecione i izolowane w tym samym czasie.

   Czytaj więcej  Jak dowiedzieć się i sprawdzić, czy iPhone jest zgłoszony na czarnej lub czarnej liście Apple?

   Ważne jest, aby wiedzieć, czy Twój komputer nie rozpoznaje lub nie wykrywa kabla Ethernet, musisz wiedzieć, z jakim typem kabla masz do czynienia. Oznacza to, że jest to kabel sieciowy UTP lub STP . Jeśli kabel sieciowy jest porównywalny do światłowodu, różnice są ogromne, a zalety skłaniają się ku światłowodom. Ale dzięki temu skrętka ma swoje wielkie zalety.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji