Jakie są nowe zasady bezpieczeństwa WhatsApp i co się stanie, jeśli ich NIE zaakceptuję?

20 czerwca, 2021

WhatsApp to największa sieć technologii przesyłania wiadomości na świecie, dlatego została pokazana światu jako wyraźna konkurencja ze strony Telegram , będąc w ten sposób co jakiś czas aktualizowana, co ma zapewnić lepsze wrażenia użytkownika.

Więc nie będziemy mogli narzekać, jednak ostatnio nastąpiło poruszenie, ponieważ użytkownicy sieci zaczęli się niepokoić, ponieważ aplikacja chciała masowo zaktualizować swoje zasady, co wywołało panikę z ich powodu i spowodowało ogromny wzrost liczby użytkowników Telegrama w ciągu zaledwie kilku dni .

Dla większości użytkowników bezpieczeństwo zawsze było na pierwszym miejscu, a proszenie ludzi o milczenie w kwestii bezpieczeństwa i prywatności jest trudne.

Ponieważ większość z nas ukrywa historie przed naszymi kontaktami , na tym poziomie dbamy o naszą prywatność, a kiedy gigant taki jak WhatsApp chce to nadużywać, to normalne, że czujemy się źle , ale to nic, czego nie może rozwiązać odrobina informacji.

Indeks

  Co się stanie, jeśli nie zaakceptuję nowych zasad?

  Czytaj więcej  Co to jest Google Ads i do czego służy? Jak to działa? - Przewodnik po reklamie w Google

  Jeśli nie zaakceptujesz nowych zasad w określonym czasie, o którym WhatsApp poinformuje Cię komunikatem na głównym ekranie po otwarciu aplikacji, WhatsApp będzie wyświetlał ekrany po uruchomieniu aplikacji z prośbą o ich zaakceptowanie i aktualizację nowa wersja do momentu, gdy pojawi się prośba o usunięcie konta (tak jak miało to miejsce w przypadku użytkowników Black Berry).

  Dzięki temu nie będziesz już mieć dostępu do aplikacji ani żadnej z jej funkcji, chociaż z osobistego punktu widzenia idealnym rozwiązaniem jest umożliwienie najważniejszym sieciom na świecie wykonywania swojej pracy, ponieważ, jak powiedziałem wcześniej, Twoje informacje nie są zagrożone dzięki nowym zasadom WhatsApp nie chce narażać swoich użytkowników na ryzyko.

  Chociaż będziesz mógł otrzymywać wiadomości, gdy nadal będziesz mieć zainstalowaną aplikację, nie będziesz mógł na nie odpowiedzieć ani wejść poza otwarcie aplikacji i zobaczyć ogromny alert na ekranie z prośbą o zaakceptowanie zasad, jest to również możliwe że na początku możesz "zamknąć" okno powiadamiające o zaakceptowaniu zasad, ale z upływem dni będzie to nieodwracalne, dopóki nie zaakceptujesz nowych zasad.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć i wysyłać animowane lub ruchome naklejki w WhatsApp — samouczek krok po kroku

  Co oznaczają nowe zasady i jak one działają?

  WhatsApp wyjaśnia, jak działają jego zasady i najważniejsze punkty, które należy wziąć pod uwagę na ekranie, który pojawia się po otwarciu WhatsApp, oto punkty wyjaśnione jeden po drugim.

  • „Informacje łatwiejsze do zrozumienia” Teraz WhatsApp będzie znacznie jaśniejszy w swoich funkcjach, takich jak połączenia i WhatsApp Web.
  • „Dołączyliśmy do Facebooka w 2014 roku” Ten punkt daje nam pewność, że WhatsApp należy do Facebooka.
  • „Twoje wiadomości należą do Ciebie i nie możemy ich odczytać” Sam WhatsApp po otwarciu czatu ostrzega, że ​​wiadomości są szyfrowane od końca do końca, więc ani WhatsApp, ani nikt inny poza tym, do kogo wysyłasz wiadomość, nie może odczytać Twojej rozmowy .
  • „Zero banerów reklamowych stron trzecich” Reklama na platformie to coś, czego w tej chwili nie brali pod uwagę.
  • „Twoje opcje” WhatsApp podkreśla, że ​​Ty i tylko Ty możesz decydować o prywatności swojego konta , decydując, czy udostępnić swoje zdjęcie profilowe, ukryć przed kimś swój status , pokazać swoje informacje, czy nie.
  Czytaj więcej  Jak łatwo usunąć, wyłączyć lub usunąć moje konto WhatsApp na zawsze?

  Pierwsza z wielu aktualizacji

  Te nowe zasady pozostawiają nam obraz przyszłości komunikacji za pomocą wiadomości błyskawicznych, podobnie jak poprzednie aktualizacje.

  Niewątpliwie nie będzie to ostatnia aktualizacja tej aplikacji, jaką mamy i jako użytkownik musimy zdecydować, czy tego chcemy, czy nie, niestety jesteśmy zobowiązani do zrozumienia, że ​​jeśli nie chcemy akceptować nowych zasad, nie będziemy już mieć dostęp do aplikacji.

  WhatsApp, podobnie jak wiele aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych dostępnych w Sklepie Play, daje nam zasady, które musimy zaakceptować, a podczas pobierania i rejestracji akceptujemy je, dlatego ważne jest, aby zapoznać się z tymi zasadami przed utworzeniem użytkownika i normalnym korzystaniem z aplikacji, Zaoszczędzi ci to wielu kłopotów.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji