Jakie są najlepsze programy do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi? Jak są używane i do czego służą?

22 kwietnia, 2022

Arkusze kalkulacyjne stanowią ważne narzędzie podczas obsługi raportów księgowych i operacji matematycznych, takich jak obliczanie sum i sum częściowych , ze względu na łatwość, jaką zapewniają użytkownikowi, w celu zaoszczędzenia czasu i pieniędzy.

Obecnie istnieje szeroka gama programów pozwalających na realizację arkuszy kalkulacyjnych lub „arkusz kalkulacyjny”, poniżej przedstawimy Państwu najlepsze programy do ich projektowania, oprócz różnych funkcji, które oferują, aby lepiej dostosować się do rodzaju pracy potrzebujesz.

Jakie są najlepsze programy do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi? Jak są używane i do czego służą?

  Najlepsze programy do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych

  Microsoft Excel

  Pierwsza zalecana opcja to najbardziej znana i stosowana obecnie na rynku, jeśli posiadasz pakiet biurowy na swoim komputerze, masz już pod ręką Microsoft Excel .

  Excel pozwala nam pracować w złożony sposób z tabelami, wykresami, bazami danych, diagramami i dowolnym rodzajem arkusza kalkulacyjnego, aby stosować funkcje matematyczne i obliczać wskaźniki wzrostu , dzięki prostemu i łatwemu do zrozumienia interfejsowi.

  Czytaj więcej  Jak zmienić nazwę mojego fanpage'a lub strony biznesowej na Facebooku - Prosty samouczek

  Calc

  Apache OpenOffice oferuje nam opcję kompatybilną z Excelem i jedną z najlepszych alternatyw dostępnych w Calc, darmowym oprogramowaniu do arkuszy kalkulacyjnych o otwartym kodzie źródłowym, które wyróżnia się obsługą w różnych systemach operacyjnych, czy to Windows, Linux czy Mac OS X.

  Pomimo podobieństw obsługi z Excelem, Calc ma szeroki zakres funkcji do tworzenia arkusza kalkulacyjnego, od zastosowania formatów umożliwiających rotację treści po obsługę wielu użytkowników w celu ułatwienia pracy grupowej.

  Arkusze Google

  Wśród bezpłatnych opcji, które są łatwiej dostępne , znajdziemy narzędzie do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych zaprojektowane przez Google, za pomocą którego po prostu potrzebujemy konta Gmail, aby uzyskać do niego dostęp.

  Przewagą Arkuszy Google nad przedstawionymi powyżej jest to, że działa z platformy internetowej bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania na komputerze lub urządzeniu mobilnym, z nowością w postaci funkcji wydobywania informacji z linków internetowych.

  Myśl swobodnie

  Inną dostępną obecnie opcją międzyplatformową jest ThinkFree Office, która oferuje 1 GB pamięci po zarejestrowaniu się w celu przechowywania arkuszy kalkulacyjnych w chmurze chronionej hasłem. Z drugiej strony ten program śledzi wszystkie zmiany wprowadzone w arkuszu kalkulacyjnym.

  Czytaj więcej  Jak naprawić błąd czarnego ekranu w Call of Duty Mobile — najlepsze rozwiązanie

  Gnumeryczny

  Jeśli masz system operacyjny Linux, zalecamy korzystanie z oprogramowania open source programu GNOME znanego jako Gnumeric, które pomimo tego, że jest dostępne tylko w języku angielskim, jest programem, który nie zajmuje dużo miejsca ani pamięci i umożliwia kompatybilność z przechowywaniem i przetwarzaniem innych formaty.

  Jak używane są arkusze kalkulacyjne?

  Spośród programów przedstawionych powyżej wygląd i niektóre funkcje różnią się w zależności od dewelopera , jednak wszystkie zapewniają narzędzia do dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia i używania funkcji kwadratu, sześcianu, czwartego lub piątego pierwiastka za pomocą formuł.

  Aby poruszać się po arkuszu kalkulacyjnym, konieczne jest zidentyfikowanie wartości wierszy, aby poprawnie używać komórek, niezbędna jest również znajomość podstawowych formuł , których można używać w tysiącach kombinacji , ponieważ są one niezbędne do każdego rodzaju pracy, poniżej Ciebie Przedstawiamy najczęściej używane w arkuszu kalkulacyjnym formuły: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, średnia, liczba, wartości maksymalne i minimalne.

  Do czego służą arkusze kalkulacyjne?

  Arkusz kalkulacyjny to wielofunkcyjne narzędzie, które udostępnia nam szeroką gamę funkcji dla działań zarówno firm, jak i urzędów, aby zapanować nad wszystkimi rodzajami danych poprzez zastosowanie formuł i operacji matematycznych w celu uporządkowania tych danych i precyzyjnego uzyskania wyników , szybko i skutecznie.

  Czytaj więcej  Co to jest i jak nadawać lub stosować formatowanie warunkowe w komórkach w programie Excel za pomocą formuły?

  W ten sposób arkusz kalkulacyjny pozwala nam łatwo manipulować danymi liczbowymi i alfanumerycznymi złożonymi z wierszy i kolumn, aby skutecznie zarządzać gospodarką każdego rodzaju firmy lub biznesu, ponieważ obecnie jest to niezbędne do analizy jej ewolucji, przejęcia kontroli i wprowadzania zmian w operacji, jeśli to konieczne.

  Znajomość tego narzędzia i zarządzanie nim to pierwszy krok do sukcesu w świecie biznesu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji