Jakie są najlepsze bezpłatne aplikacje do zapisywania zdjęć, obrazów i filmów w chmurze?

24 czerwca, 2021

Dzięki temu, że dzisiejsze smartfony mają potężne aparaty, nie sposób nie robić zdjęć gdziekolwiek się udamy. Już sam fakt uczestniczenia w ważnym wydarzeniu, świętowania z przyjaciółmi, pójścia na plażę i nie tylko, świadczy o zrobieniu dużej ilości zdjęć. A jeśli przypadkiem masz telefon komórkowy z małą ilością miejsca do przechowywania, musisz usunąć stare zdjęcia lub obrazy, których nie chcesz.

Zamiast tego masz dwa rozwiązania: pierwsze to zakup karty micro SD o tak dużej pojemności, aby mieć trochę więcej miejsca na dane, a drugie to wybór aplikacji, które pozwalają zapisywać obrazy , zdjęcia i filmy w chmura .

Przykładem tego jest wykorzystanie chmury Telegram do przechowywania wszelkiego rodzaju plików i zapisywania zdjęć . Dlatego dzisiaj skupimy się na wymienieniu tych aplikacji, które mają miejsce w chmurze.

Indeks

  Czym jest chmura i do czego służy?

  Zanim zaczniemy od dzisiejszych zaleceń, chcemy wyjaśnić, czym jest chmura i do czego służy, ponieważ wciąż są ludzie, którzy nie są do końca jasne.

  Czytaj więcej  Co to są rolki na Instagramie i jak to działa? Sztuczki, aby wycisnąć z tego jak najwięcej

  Teraz chmura jest po prostu wirtualną przestrzenią dyskową, którą zapewniają niektóre platformy, dzięki czemu możesz jej używać do przechowywania dowolnego rodzaju informacji lub plików. Niektóre z tych platform, takie jak MEGA lub Google Drive, zapewniają dodatkowe narzędzia, które poprawiają korzystanie z narzędzia.

  Jakie są najlepsze bezpłatne narzędzia do przechowywania zdjęć, obrazów i filmów?

  MEGA

  Wspominaliśmy już o tym w poprzednim akapicie, ale bez wątpienia jest to aplikacja lub platforma, którą warto zawrzeć w tego typu zestawieniu. Dla tych, którzy nie znają genezy MEGA, jest to nic innego jak następca poprzedniej platformy Megaupload . Dziś jest to usługa, z której korzystają miliony użytkowników dzięki temu, że służy jako platforma do pobierania wszelkiego rodzaju plików.

  Dzięki temu działa nie tylko jako nośnik do przechowywania w chmurze, ale może być również używany do pobierania plików i tak dalej. W ten sam sposób możesz mieć darmowe konto, na którym masz całkowicie za darmo 50 GB przestrzeni dyskowej.

  Oczywiście masz pewne ograniczenia pobierania, ale nic, czego nie rozwiąże kilka minut. Nawiasem mówiąc, ma aplikację komputerową, która ułatwia przesyłanie i pobieranie plików .

  Czytaj więcej  Jak przekonwertować lub przekształcić nagranie ZOOM na format wideo MP4 online za darmo?

  Dropbox

  Jeśli Twoim zamiarem jest pobieranie i / lub zapisywanie zdjęć profili WhatsApp na Androida , możesz być pewien, że Dropbox będzie jednym z narzędzi, które pomogą Ci w tym i nie tylko. Można powiedzieć, że ta platforma jest jedną z pierwszych, która rozpoczęła się od kwestii przechowywania w chmurze i chociaż nie ma porównania z ilością miejsca, jaką zapewnia MEGA, nadrabia to świetnym bezpieczeństwem, jakie ma.

  Dzięki temu możesz tworzyć prywatne foldery na swoim darmowym koncie i w razie potrzeby chronić je hasłem. Ponadto Dropbox obsługuje zarówno Windows, Android, jak i inne systemy operacyjne, chociaż możesz chcieć zapłacić za podstawowy plan, aby mieć trochę więcej miejsca.

  dysk Google

  Niezależnie od tego, jak duża jest konkurencja, jeśli chodzi o przechowywanie zdjęć, filmów i obrazów w chmurze , usługi Google są zdecydowanie jednymi z najlepszych. Możesz uzyskać dostęp do swojego konta z komputera lub zrobić to za pośrednictwem aplikacji na smartfony.

  Prawda jest taka, że ​​aby szczegółowo opisać każdą z funkcji oferowanych przez tę platformę, ten artykuł nam nie wystarczy. Co, jeśli możemy o Tobie wspomnieć, to to, że możesz idealnie udostępnić cały folder lub określony plik komuś innemu, jeśli chcesz. A co najważniejsze, osoby trzecie nie wymagają rejestracji na tej platformie . Chociaż najlepsze jest to, że tak robią.

  Czytaj więcej  Jak robić lub robić zdjęcia georeferencyjne za pomocą telefonu komórkowego z Androidem i iPhone'a?

  Warto wspomnieć, że Microsoft ma możliwość zapisywania i tworzenia kopii zapasowych zdjęć i filmów w Zdjęciach Google . W rzeczywistości jest to aplikacja, która jest natywnie widoczna na większości telefonów komórkowych, które są obecnie wprowadzane na rynek.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji