Jakie są koszty wysyłki pocztą, które Wallapop pobiera za wagę w kilogramach i cenę paczki?

29 lipca, 2022

Wallapop zyskał lojalność swoich użytkowników, co częściowo wynika z jakości swoich usług, takich jak dostarczanie produktów. Zajmują się wysłaniem Twojej paczki, konieczne jest jedynie doliczenie kosztów przesyłki pocztą do konta.

Jakie są koszty wysyłki pocztą, które Wallapop pobiera za wagę paczki w kilogramach?

  Indeks

   Co to jest Wallpop?

   Jest to największa aplikacja do kupowania i sprzedawania przedmiotów używanych . Każdy użytkownik może kupić przedmiot, którego szuka na platformie lub sprzedać praktycznie wszystko. Działa w taki sam sposób, jak wirtualne sklepy używane na Facebooku i Instagramie .

   Mają system geolokalizacji, który pozwala znaleźć przedmioty w pobliżu Twojej lokalizacji i je kupić. Zajmują się również wysyłką produktów.

   Na początku istnienia firmy nie posiadała usługi dostawy produktów, ale była związana z usługą pocztową, aby wysyłać wszystkie zakupy do swoich użytkowników. Zwiększyło to bezpieczeństwo i zaufanie wśród osób korzystających z aplikacji.

   Czytaj więcej  Jak włączyć i wyłączyć weryfikację lub uwierzytelnianie dwuetapowe na Facebooku?

   Jak działa Wallpop Protect?

   Usługa zarządzania wysyłką firmy Wallapop jest zobowiązana do terminowego dostarczania paczek . Oprócz zabezpieczenia płatności kupujących, dopóki nie otrzymają tego, co zamówili.

   Działa jako swego rodzaju pośrednik, więc płatność otrzymana przez sprzedającego jest wstrzymywana, dopóki kupujący nie sprawdzi, czy jego produkt dotrze w dobrym stanie. Kupujący ma do 48 godzin na zgłoszenie wszelkich problemów .

   Te środki bezpieczeństwa gwarantują bezpieczeństwo płatności i gwarantują, że w przypadku wady produktu kupujący może otrzymać zwrot pieniędzy. Jeśli będziesz musiał dokonać zwrotu, zawsze otrzymasz pomoc, a zwrot będzie bezpłatny. Chociaż najbardziej wskazaną rzeczą jest zweryfikowanie reputacji w taki sam sposób, jak w MercadoLibre .

   Jakie są koszty wysyłki pobierane przez Wallapop?

   Wallapop pobiera kwotę odpowiadającą cenie kupowanego produktu. Ta wartość jest znana na platformie jako „Bezpieczna”.

   Koszt ten pokrywa kupujący. Może zdecydować, czy zgadza się zapłacić cenę danej kwoty.

   Koszty przesyłki dla wagi paczki w kilogramach

   • Jeśli paczka waży do 2 kg, kupujący musi zapłacić kwotę 2,95 euro
   • Jeśli paczka waży od 2 do 5 kilogramów, kupujący musi zapłacić kwotę 3,95 euro
   • Jeśli paczka waży od 5 do 10 kilogramów, kupujący musi zapłacić kwotę 5,95 euro
   • Jeśli paczka waży od 10 do 20 kilogramów, kupujący musi zapłacić kwotę 8,95 euro
   • Jeśli paczka waży od 20 do 30 kilogramów, kupujący musi zapłacić kwotę 13,95 euro
   Czytaj więcej  Jak importować i eksportować dostosowania wstążki w programie Word

   Opłaty za zarządzanie pakietami

   Do kosztów przesyłki należy doliczyć wartość zarządzania przesyłką . Jest to wyliczenie procentu kosztu produktu. Jest to 10% całkowitej wartości, jaką kupujący zapłaci za wysyłkę produktu.

   Jak złożyć reklamację, jeśli nie otrzymałem produktu, którego oczekiwałem?

   Otrzymany produkt może nie odpowiadać opisowi w aplikacji lub mieć wadę. W takim przypadku możesz zwrócić zakup i otrzymać zwrot pieniędzy od Wallapop.

   Po otrzymaniu produktu masz do 48 godzin na otwarcie sporu. Skontaktuj się z pomocą techniczną i pokaż niezbędne dowody (zdjęcia i filmy), aby uzasadnić zwrot.

   Sprzedawca może wyrazić zgodę na dokonanie zwrotu, a proces jest uproszczony, ale w przypadku braku akceptacji sprawa trafi do obsługi. Będą oni odpowiedzialni za ocenę sprawy i podjęcie decyzji, czy zatwierdzić zwrot zgodnie z polityką zwrotów Wallapop.

   Aby zainicjować zwrot , generowany jest kod pocztowy . Należy go dostarczyć do urzędów pocztowych wraz z paczką (w oryginalnym opakowaniu). Na zwrot masz do 30 dni.

   Sprzedawca otrzymuje paczkę i realizowane jest zlecenie zwrotu pieniędzy. Maksymalny zwrot pieniędzy otrzymasz w ciągu 5 dni roboczych.

   Czytaj więcej  Jak zrobić lub umieścić papier firmowy w programie Word w prosty sposób

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji