Jaki jest CVV na karcie kredytowej lub debetowej w płatności Uber, proste wyjaśnienie

15 października, 2022

Jeśli jesteś zaznajomiony z transakcjami elektronicznymi, masz pojęcie, jakie CVV znajduje się na karcie kredytowej lub debetowej . Używasz go nawet do płatności w Uberze, ale jeśli nie znasz jeszcze tego terminu, tutaj podajemy proste wyjaśnienie.

Korzystając z karty do wykonywania operacji bankowych, zostaniesz poproszony o kilka informacji, a jedną z nich jest CVV. Odbywa się to w celu zmniejszenia marginesu błędu przy odbiorze lub odrzuceniu karty z powodu błędu .

Jaki jest CVV na karcie kredytowej lub debetowej w płatności Uber, proste wyjaśnienie

  Indeks

   Co to jest CVV?

   CVV (Wartość weryfikacyjna karty) jest również znana jako CVD (dane weryfikacyjne karty), CCV (kod bezpieczeństwa karty), CVN (numer weryfikacyjny karty), CSC (kod bezpieczeństwa karty) i kod weryfikacyjny karty CVVC to kod 3 lub 4 cyfry. Zwykle znajduje się na odwrocie karty .

   użyj karty, aby zapłacić uber

   Jest to metoda zabezpieczenia transakcji bankowych. Zwłaszcza w przypadku transakcji cyfrowych , w których karta nie może być fizycznie użyta, takich jak zakupy online. Niektóre banki umożliwiają wykorzystanie CVV do weryfikacji ruchów bankowych, aktywowania karty lub zablokowania jej w przypadku kradzieży.

   Czytaj więcej  Jak formatować tekst i akapity moich prezentacji PowerPoint

   Kod jest wydrukowany na odwrocie karty w specyficzny sposób, aby zapobiec jego duplikacji w przypadku sklonowania karty. Karty cyfrowe mają również kod CVV.

   Obecnie istnieje nowa wersja o nazwie dynamiczny CVV , w której do dokonania transakcji wymagana jest podwójna weryfikacja. Wystarczy posiadać inteligentny terminal z systemem Android lub Apple OS.

   Korzystanie z kart kredytowych lub debetowych w Uber

   Karty są najczęściej używaną metodą płatności w Uber, ponieważ są łatwe w użyciu. Można jednak użyć innych metod płatności, takich jak Paypal lub gotówka. Kiedy zarejestrujesz kartę w Uber, poprosi Cię o kod CVV dla bezpieczeństwa.

   Możesz ustawić kartę jako domyślną metodę płatności, aby automatycznie obciążała kosztami przejazdów . Aby to zrobić, musisz mieć pod ręką swoją kartę, aby się zarejestrować.

   Innym sposobem rejestracji jest zeskanowanie karty. W ten sam sposób wprowadź kategorię Płatności/Płatność domyślna .

   • Aplikacja poprosi o pozwolenie na użycie aparatu w celu jego zeskanowania. Zaakceptuj wszystkie uprawnienia, aby kontynuować.
   • Wyśrodkuj kartę w pozycji wskazanej przez aplikację.
   • Gdy krawędzie, na których powinna być umieszczona karta, są zielone, należy zrobić zdjęcie . Upewnij się, że obraz jest ostry, a wszystkie dane są wyraźnie widoczne.
   • Aby zakończyć, naciśnij przycisk Zapisz .
   Czytaj więcej  Jak szybko poprawić lub naprawić niewyraźną lub pikselową jakość wideo online za darmo?

   Aplikacja obciąży Twoją kartę kwotą, aby ją zweryfikować. Pieniądze zostaną uzupełnione na Twoim koncie natychmiast lub kilka dni później, w zależności od banku.

   Edytuj kartę jako domyślną metodę płatności

   • Uzyskaj dostęp do aplikacji
   • Wybierz opcję płatności
   • Wybierz kartę, którą chcesz edytować
   • Teraz wybierz opcję Edytuj
   • Zmodyfikuj dowolne z pól karty
   • Po zakończeniu naciśnij przycisk Zapisz

   Usuń domyślną formę płatności

   • Otwórz aplikację Uber na swoim urządzeniu mobilnym
   • Wybierz opcję Płatności
   • Wybierz kartę lub metodę płatności, którą chcesz usunąć
   • Wybierz opcję Usuń i potwierdź decyzję

   Jeśli masz tylko jedną domyślną metodę płatności i chcesz usunąć kartę, musisz najpierw dodać inną formę płatności . Abyś mógł załadować taryfy Uber na kartę lub konto.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji