Jaka zewnętrzna karta SD jest najlepsza dla telefonów komórkowych z systemem Android i iPhone'a? Jak wybrać najlepszą markę?

19 grudnia, 2021

Pomimo faktu, że obecnie zdecydowana większość sprzętu, który pojawia się na rynku, ma pojemność pamięci wewnętrznej zbliżoną do standardowego komputera, a ponadto istnieją usługi przechowywania elektronicznego, takie jak MEGA, które umożliwiają pobieranie treści bezpośrednio z telefonu lub Google usług takich jak te, z których możesz korzystać po prostu mając konto Gmail.

Karty SD są niezbędne dla urządzeń mobilnych do przenoszenia zdjęć i filmów z pamięci wewnętrznej oraz wszelkiego rodzaju plików w celu ich ochrony na wypadek, gdyby coś stało się z telefonem. Zwłaszcza w obecnych czasach rewolucji komputerowej, kiedy ilość informacji elektronicznych, które można przechowywać w jednym urządzeniu, jest gigantyczna.

Dlatego posiadanie kopii zapasowej takich informacji jest absolutnie konieczne, aby zapobiec ewentualnym problemom. Całkowita konsolidacja kart SD jako peryferyjnego dopełnienia urządzenia mobilnego wynika głównie z tego, że nowe generacje są kompatybilne z każdym dostępnym modelem, co zapewnia możliwość korzystania z plików niezależnie od sprzętu.

Podobnie są one klasyfikowane według klas od 2 do 10, aby określić minimalną prędkość przesyłania treści z jednego urządzenia na drugie, w zależności od wagi treści, aby zapewnić, że nie zostanie ona uszkodzona podczas przesyłania. Zaleca się wzięcie tego pod uwagę w zależności od konkretnego przeznaczenia karty SD.

Czytaj więcej  Jak ukryć, usunąć i usunąć ramkę lub obramowanie wstawionego obrazu w programie AutoCAD?

Ze względu na niski popyt, jaki miały one w ostatnich latach w związku z wprowadzeniem telefonów o większej pojemności, stały się one niezwykle ekonomiczne dla przeciętnego użytkownika, oferując opcję dla tych, którzy mają sprzęt o niskim i średnim zasięgu, aby wyeliminować pewne ograniczenia przestrzeni i bez problemu uzyskaj maksymalny możliwy potencjał ze sprzętu.

Biorąc pod uwagę wszystkie modele kart SD, które obecnie istnieją, zaleca się poznanie kilku prostych metod poprawiania błędów i wykonywania podstawowych czynności konserwacyjnych na wypadek , gdyby telefon nie rozpoznał karty lub nie pojawiły się zapisane pliki.

Przy szerokiej gamie marek i typów, które istnieją na rynku, konieczne jest przeprowadzenie niewielkich badań, aby dowiedzieć się, który z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Dlatego dzisiaj pokażemy Ci, jaki rodzaj zewnętrznej karty SD jest najlepszy do telefonów komórkowych z systemem Android lub iPhone oraz jak wybrać najlepszą markę dostępną dla posiadanego sprzętu i jak najlepiej wykorzystać jego funkcje.

  Indeks

   Jaka karta SD jest lepsza dla Androida lub iPhone'a?

   Chociaż są one znane po prostu jako karty SD, bardzo niewiele osób wie o tym, że są one podzielone na 3 różne typy: SD, SDHC, SDXC , które określają maksymalną pojemność, jaką każdy z nich może obsłużyć.

   Czytaj więcej  Jak zablokować lub wyłączyć automatyczne obracanie ekranu mojego telefonu z Androidem

   Karty SD mają limit pojemności do 2 GB, podczas gdy SDHC może osiągnąć do 32 GB, a SDXC byłby najwyższym zakresem, do 2 TB.

   Drugim kluczowym elementem, który musisz wziąć pod uwagę przy wyborze karty, jest jej klasa, jak wyjaśniliśmy wcześniej, są one podzielone na klasy od 2 do 10, aby określić szybkość transferu. Należy wziąć pod uwagę, że ostatnie generacje kart SD obejmowały klasy U1 i U3, które mają minimalną prędkość 10 i 30 MB.

   Najlepsze marki kart SD

   Biorąc pod uwagę przedstawione powyżej specyfikacje, powinieneś już mieć wyobrażenie o typie karty, którą chcesz kupić. Dlatego najlepsze marki kart SD, które można znaleźć na rynku, są następujące.

   • Karta pamięci Kingston microSDHC / SDXC: można ją znaleźć w pojemnościach od 32 do 128 GB z szybkością transferu od 80 do 90 MB, w przystępnej cenie.
   • Karta pamięci SanDisk Extreme PRO SDHC: od 32 do 256 GB, zaprojektowana do pracy we wszystkich typach środowiska z szybkością transferu od 85 do 95 MB.
   • Karta Toshiba EXCERIA M203: od 16 do 256 GB z szybkością transferu 100 MB.
   • Karta SanDisk Ultra Android microSDXC UHS-I: 16 do 400 GB z szybkością 100 MB, idealna do nagrywania i odtwarzania wideo.
   Czytaj więcej  Jak zablokować pasek szybkich ustawień na ekranie blokady na Androidzie

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji