Jaka jest rozdzielczość ekranu mojego telefonu komórkowego i jakie istnieją typy rozdzielczości?

22 lipca, 2021

Dziś porozmawiamy z Wami na bardzo ciekawy temat, co do którego wiele osób nie jest do końca jasne: postanowienia. Jest bardzo prawdopodobne, że słyszałeś lub widziałeś, jak ktoś odnosi się do rozdzielczości ekranu komputera lub telefonu komórkowego.

Zamiast tego masz pojęcie, co to oznacza lub implikuje. Ale nic więcej, ponieważ dzisiaj wyjaśnimy krótko, ale zwięźle, jakierozdzielczości ekranu i jakie są niektóre typy, które istnieją.

Indeks ()

 1. Jaka jest rozdzielczość ekranu telefonu komórkowego, komputera lub laptopa?
 2. Jaka jest przydatność rozdzielczości ekranu?
 3. Jakie są rodzaje rozdzielczości, które istnieją?
  1. Rozdzielczość 640 x 480 o SD
  2. Rozdzielczość 960 x 540 lub rozdzielczość mobilna QHD
  3. Rozdzielczość HD przy 1280 x 720
  4. Rozdzielczość 1920 x 1080 lub FHD
Indeks

  Streszczenie

  Jaka jest rozdzielczość ekranu telefonu komórkowego, komputera lub laptopa?

  Jest to bardzo łatwe do zrozumienia: rozdzielczość ekranu, czy to urządzenia mobilnego, komputera, laptopa czy telewizora, to nic innego jak całkowita liczba pikseli, które to samo urządzenie jest w stanie wyświetlić na ekranie. W rzeczywistości każde urządzenie z ekranem ma liczbę pikseli do wyświetlenia, a zatem określoną rozdzielczość.

  Jest to bardzo ważny fakt, który należy wziąć pod uwagę, ponieważ tworząc filmy z animacjami i wstawiając muzykę za pomocą Canva lub dowolnego innego programu, musisz wiedzieć, jaka będzie rozdzielczość tego filmu, aby dane urządzenie mogło go bez problemu odtworzyć .

  W tym sensie musimy jasno powiedzieć, że zarówno rozdzielczość urządzeń mobilnych lub dowolnego innego urządzenia, jak i rozdzielczość filmów i obrazów są ze sobą bezpośrednio powiązane. Oznacza to, że zarówno jeden, jak i drugi będą miały taką samą liczbę pikseli lub nomenklaturę.

  Jaka jest przydatność rozdzielczości ekranu?

  Rezolucji nie można przeoczyć, a tym bardziej zignorować. Są to wartości, o których należy cały czas pamiętać. Chodzi o to, aby urządzenie, w tym przypadku telefon komórkowy, mogło wykorzystać możliwości, aby zaoferować świetną jakość obrazu.

  Czytaj więcej  Jak tworzyć gry wideo na Androida za pomocą Giphy Arcade bez znajomości programowania w prosty sposób?

  Ale jednocześnie pozwala wiedzieć, jakie są maksymalne rozdzielczości, które może obsługiwać. Mówimy ci o tym, ponieważ nie możesz oczekiwać, że odtwarzasz wideo 4K na telefonie komórkowym o niskim lub średnim zasięgu lub że jego rozdzielczość osiąga tylko 1080p lub Full HD.

  Aby uniknąć odtwarzania wideo, które wykracza poza możliwości ekranu telefonu komórkowego , możesz skorzystać z narzędzi online, które pozwalają poznać rozdzielczość . Wystarczy wejść z przeglądarki i automatycznie dowiesz się, jakiej rozdzielczości używa Twój telefon. Chociaż możesz również poszukać cech posiadanego sprzętu i zobaczyć maksymalną rozdzielczość, jaką może obsługiwać.

  Teraz, zanim przejdziemy do następnego punktu, musimy powiedzieć, że możesz używać rozdzielczości nie tylko dla ekranów, ale także wiedzieć, jak zmienić rozdzielczość pliku pdf online .

  W każdym razie musisz zawsze używać pikseli pionowych, ponieważ są one najczęściej używane, gdy mówimy o rozdzielczościach ekranu, plikach wideo i graficznych . Nie zapominaj, że im większa liczba pikseli, tym wyższy poziom szczegółowości możesz zobaczyć.

  Jakie są rodzaje rozdzielczości, które istnieją?

  Zanim zaczniemy od różnych rozdzielczości, musimy powiedzieć, że każda z nich jest znana pod akronimami lub samą rezolucją . To wyjaśnienie może być bardzo przydatne podczas konfigurowania, dostosowywania lub zmiany rozdzielczości aparatu iPhone'a .

  Czytaj więcej  Wskazówki i porady, aby być popularnym na Facebooku i mieć więcej polubień i obserwujących

  Rozdzielczość 640 x 480 o SD

  Jest to standardowa rozdzielczość i jedna z pierwszych używanych. Obecnie nadal są wykorzystywane, zwłaszcza przy odtwarzaniu wideo na platformach takich jak YouTube czy Facebook . Poziom szczegółowości, jaki oferuje ekran, a nawet wideo jako takie, w tej rozdzielczości jest akceptowalny.

  Rozdzielczość 960 x 540 lub rozdzielczość mobilna QHD

  Ta definicja jest znana jako jedna czwarta tego, co nazywamy wysoką rozdzielczością. Są one zazwyczaj używane przez słabsze urządzenia mobilne .

  Rozdzielczość HD przy 1280 x 720

  Jest jednym z najbardziej znanych w tej chwili dzięki temu, że jest to standard wysokiej rozdzielczości . Obecnie telefony komórkowe domyślnie nagrywają w tej rozdzielczości

  Rozdzielczość 1920 x 1080 lub FHD

  Najbardziej znany jest z rozdzielczości 1080p i jest uważany za standard wysokiej rozdzielczości.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji