Jak zwolnić miejsce na moim koncie Gmail bez usuwania wiadomości e-mail?

11 listopada, 2021

Jak wszyscy wiemy, Gmail to usługa Google do przechowywania wiadomości e-mail, jest najczęściej używana na całym świecie, możemy powiedzieć, że bardzo trudno jest znaleźć kogoś, kto nie ma poczty e-mail Gmail, idealna usługa dla zorganizowanych osób, które na żywo aktualizują swoje e-mail codziennie.

Z powodów związanych z pracą lub po to, by pozostać aktywnym w komunikacji, osoby te łatwo mają miejsce, ponieważ mogą usuwać niechciane e-maile, konfigurować automatyczne odpowiedzi , a nawet synchronizować kontakty mobilne z Gmailem.

Jak zwolnić miejsce na moim koncie Gmail bez usuwania wiadomości e-mail?

Ale jeśli nie jesteś jedną z tych osób i od czasu do czasu wpisujesz swój adres e-mail, może się zdarzyć, że będziesz zaskoczony, że Twoja skrzynka odbiorcza jest pełna , normalną czynnością jest rozpoczęcie usuwania e-maili, chociaż powoduje to wypadki, na przykład usuwasz ważny e-mail.

Chociaż możesz nauczyć się przywracać usunięte wiadomości e-mail, nie jest to rozwiązanie umożliwiające zwolnienie miejsca, nauczymy Cię, jak zwolnić miejsce na koncie Gmail bez usuwania wiadomości e-mail, dowiedz się, jak to zrobić.

Czytaj więcej  Jak surfować anonimowo i z zachowaniem prywatności w Internecie i wyglądać na ukrytego w Internecie?

  Indeks

   Czy można zwolnić miejsce w Gmailu bez usuwania e-maili?

   Jedną z informacji, o których możesz nie wiedzieć, jest to, że Gmail, będąc usługą Google, ma swoją wspólną przestrzeń, oznacza to, że konto Google oferuje nam tylko 15 GB miejsca i jest podzielone na usługi Gmail, Dysk Google i Zdjęcia Google. Podobnie, ta informacja jest wtedy znana, postępuje się tylko w następujący sposób.

   Jak zwolnić miejsce w Gmailu bez usuwania e-maili, ostateczne rozwiązanie

   Po uzyskaniu informacji i wskazówek zrozumiesz, że jeśli Twoje konto Gmail jest pełne, prawdopodobnie dlatego, że wykorzystałeś 15 GB, po prostu przystąpisz do usuwania dużych lub ciężkich plików z innych usług, które zwykle obejmują tę przestrzeń .

   Zwykle nasz telefon komórkowy podczas robienia zdjęć i nagrywania filmów można zsynchronizować ze Zdjęciami Google w zależności od modelu naszego telefonu komórkowego, po prostu sprawdź i wyczyść tę sekcję, aby zwolnić miejsce w naszej poczcie bez usuwania ważnych e-maili.

   Czytaj więcej  Jak naprawić niedziałającą klawiaturę lub klawisze na moim komputerze lub laptopie? - Łatwy i prosty

   To samo z Dyskiem Google, oczywiście filmy zajmują najwięcej miejsca, dlatego zalecamy pobranie filmów na komputer z Dysku Google , wybranych w tym samym celu, aby zrobić miejsce w innych usługach, w tym przypadku Gmail.

   Innym nieco ortodoksyjnym sposobem na zwolnienie miejsca na koncie Gmail bez usuwania wiadomości e-mail jest wykonanie kopii zapasowej, czyli pobranie wiadomości e-mail na komputer lub gdziekolwiek chcesz, jest to nieco skomplikowane, ponieważ musisz to robić jeden po drugim.

   Przechodzisz do wyboru e-maili z dużą ilością miejsca lub ważniejszych, następnie wpisujesz e-mail/wiadomość i w lewym górnym rogu zobaczysz 3 punkty (więcej) i od razu wyświetli się lista opcji, z której oczywiście wybierasz " Pobierz wiadomość” .

   Są one pobierane w pliku typu „eml”, który jeśli masz system Windows 10 na swoim komputerze, po prostu otworzy go bezpośrednio z jednego z programów pocztowych, oczywiście musisz dodać swoje konto Google, jeśli nie masz go dodanego.

   Jeśli nie masz programu lub masz inny system Windows, nie martw się, istnieje wiele sposobów na otwarcie pliku „eml” za pomocą programu Outlook, Outlook Express, Windows Live Mail lub Thunderbird, możesz nawet użyć konwerterów online, które przekształć ten typ pliku do formatu PDF .

   Czytaj więcej  Jak zaktualizować przeglądarki internetowe Google Chrome, Firefox, Safari i Edge do najnowszej wersji?

   Jak powszechnie zwolnić miejsce w Gmailu

   To bardzo proste, wystarczy zlokalizować e-maile z największą przestrzenią i je usunąć, obecnie Gmail daje nam możliwość grupowania według kategorii (główne, społecznościowe i promocje), jeśli wprowadzimy social możesz mieć wiele niepotrzebnych e-maili z sieci społecznościowych, które możesz usunąć z całą pewnością, a najlepiej możesz wybrać i usunąć wszystkie w tym samym czasie.

   Podobnie jak taca ze spamem i promocjami, często znajdujemy e-maile reklamowe lub ze strony, na której jesteśmy zarejestrowani, ale nic ważnego, a ponieważ naszym celem jest zwolnienie miejsca , po prostu usuwamy wszystkie te e-maile, aby rozwiązać nasz problem. Sukcesy!

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji