Jak zwolnić miejsce lub wyczyścić moje konto na Dysku Google, Gmailu i Zdjęciach Google Google

24 czerwca, 2021

Przez ponad dekadę Google ewoluowało, by stać się czymś więcej niż tylko wyszukiwarką, dodając wszelkiego rodzaju uzupełniające się narzędzia i dodając różne popularne platformy do synchronizacji wszystkich w ramach tego samego oprogramowania. Dzięki temu Twoja historia przeglądania i wszystkie dane osobowe są zawsze na wyciągnięcie ręki.

Przede wszystkim absolutnie konieczne jest rozpoczęcie zapoznawania się z Dyskiem Google i wszystkimi jego funkcjami, znaczeniem i alternatywami . Ponieważ dzięki tej platformie możliwości są nieograniczone w obszarach pracy, edukacji i społeczności , dostosowując się do każdego rodzaju potrzeb, które musisz wykładniczo ułatwiać codzienność.

Dzięki usługom wirtualnej pamięci na Dysku Google masz 15 GB całkowicie darmowej przestrzeni dyskowej podzielonej między Dysk Google, Gmaila i Zdjęcia Google z możliwością rozszerzenia tej pamięci za pomocą planów Premium. Będąc idealną platformą do pracy w domu lub zdalnie w grupach, tak jakby znajdowali się w biurze.

Dlatego usługi Google Drive stały się niezbędnym narzędziem do codziennego użytku, jeśli weźmiemy pod uwagę obecną sytuację, w której praca zdalna jest coraz bardziej powszechna, powodując, że jej pamięć zapełnia się w krótkim czasie. Z tego powodu pokażemy, jak zwolnić miejsce lub wyczyścić konto Dysku Google, Gmaila i Zdjęć Google.

Czytaj więcej  Dlaczego Wallapop nie działa? Rozwiązanie, jeśli nie pozwala mi kupować lub przesyłać produktów

Zwolnij miejsce na Dysku Google, Gmailu i Zdjęciach Google

Biorąc pod uwagę, że 15 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej jest dzielone między wszystkie uzupełniające się narzędzia Google , czyli e-maile Gmail, pliki na Dysku Google i zdjęcia ze Zdjęć Google, w związku z tym po pewnym czasie użytkowania zwykle brakuje miejsca.

Jednym z najłatwiejszych sposobów zwolnienia miejsca na przechowywanie nowych plików jest pobranie, przeniesienie lub przeniesienie zdjęć ze Zdjęć Google do galerii mobilnej, a nawet galerii na komputerze, dzięki czemu można korzystać z pamięci wewnętrznej urządzeń, co w wielu przypadkach jest zwykle większe niż 15 GB wolne od Google.

Należy wspomnieć, że istnieją pewne pliki, których Google nie odejmuje od limitu bezpłatnego miejsca. Ponieważ zdjęcia są w wysokiej jakości kopii zapasowej Zdjęć Google , a także dokumentów Dokumentów Google, Arkuszy Google i Prezentacji Google. Są one zapisywane w chmurze, ale nie zajmują miejsca.

Dodatkowo zaleca się również nauczenie się, jak przesyłać i pobierać wideo z komputera na Dysk Google , ponieważ pliki audiowizualne zwykle zajmują najwięcej miejsca w pamięci , dlatego zaleca się, aby znajdowały się one na wewnętrznym dysku twardym PC w miejsce ograniczonej przestrzeni chmury Google.

Czytaj więcej  Jak ustawić, dostosować lub zmienić rozdzielczość aparatu iPhone'a w kilku krokach

Najprostszym sposobem na zwolnienie miejsca w pamięci jest wyszukanie plików, które zajmują w nim najwięcej miejsca, poprzez ustawienia pamięci Dysku Google, w których można zobaczyć ogólny wykres stanu pamięci, należy kliknąć w miejscu, w którym jest napisane „Pokaż szczegóły”, aby zobaczyć ustaloną wagę każdego pliku.

Dodatkowe alternatywy dla zwolnienia miejsca

Po wyjaśnieniu, w jaki sposób przechowywać zdjęcia bez zajmowania miejsca, pozostaje tylko wyjaśnić, jak zwolnić miejsce z poczty e-mail Gmail , ponieważ ze względu na to, że jest to jedna z najczęściej używanych usług Google, zwykle jest to ta, która zajmuje najwięcej miejsce w chmurze.

Wchodząc na platformę Gmail, możesz skorzystać z zaawansowanych filtrów lub wyszukiwarki, aby wyszukać te e-maile, które zajmują najwięcej miejsca w pamięci. Używając filtra większy: 10M lub większy: 30M, aby zlokalizować te e-maile, które zajmują więcej niż 10 MB i 30 MB. Jeśli nie są już dla Ciebie przydatne, możesz je usunąć, aby zaoszczędzić miejsce w chmurze.

Korzystając z zaawansowanej opcji wyszukiwania Gmaila, możesz wybrać parametry skrzynki odbiorczej, aby automatycznie wyszukiwać stare e-maile, aby je usuwać i oszczędzać czas, nie robiąc tego ręcznie z pełną tacą. Wszystko to możesz łatwo zrobić bez rozległej wiedzy komputerowej o Google.

Czytaj więcej  Co to jest i jak wyłączyć lub zakończyć proces wykonywalny usługi ochrony przed złośliwym oprogramowaniem w systemie Windows 10?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji