Jak zwolnić lub opróżnić przestrzeń iCloud z mojego iPhone'a, jeśli pamięć jest pełna?

22 lipca, 2021

Biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w coraz bardziej zdigitalizowanym i zglobalizowanym społeczeństwie, w którym urządzenia mobilne stały się niezbędnymi narzędziami codziennego użytku, aby móc łączyć się z całym światem, aby nasze życie stało się bardziej komfortowe, przechowywanie tych urządzeń staje się niezbędne do korzystać z ich funkcji.

Jak zwolnić lub opróżnić przestrzeń iCloud z mojego iPhone'a, jeśli pamięć jest pełna?

Urządzenia mobilne, które najlepiej poradziły sobie z tymi problemami z przechowywaniem, to iPhone firmy Apple ze znaczną pojemnością pamięci wewnętrznej z każdą nową generacją, oprócz usług iCloud, które oferują 5 GB bezpłatnej pamięci masowej oraz plany Premium rozszerzające się do 2 TB w zależności od Twoja lokalizacja.

Najlepszą rzeczą w tej oryginalnej usłudze wirtualnej pamięci masowej Apple jest to, że możesz łatwo utworzyć i skonfigurować konto iCloud , bez żadnego problemu i w krótkim czasie, aby zacząć chronić swoje dane osobowe w tym całkowicie bezpiecznym systemie, poza obwodem. oprogramowanie systemu operacyjnego.

W ten sam sposób możesz w pełni korzystać z tych usług, przywracając kopię zapasową iCloud, aby mieć zawsze do dyspozycji swoje dane osobowe i ważne pliki, niezależnie od urządzenia Apple, a jednocześnie aktualizować oprogramowanie komputera, aby móc synchronizować z chmurą.

Czytaj więcej  Jaka jest rozdzielczość ekranu mojego telefonu komórkowego i jakie istnieją typy rozdzielczości?

Innym ważnym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę w odniesieniu do usługi przechowywania w chmurze, jest to, że w przypadku utraty urządzenia Apple masz możliwość usunięcia konta iCloud z telefonu komórkowego lub komputera, aby upewnić się, że nikt inny nie ma do niego dostępu .jej bez Twojej zgody , zapobiegając również ewentualnym atakom komputerowym.

Firma Apple od samego początku poświęcała się innowacjom na rynku elektronicznym, a usługi iCloud nie były wyjątkiem, będąc idealnym narzędziem peryferyjnym uzupełniającym Twoje urządzenie i umożliwiającym bezproblemowe korzystanie ze wszystkich jego aplikacji.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety tych usług, które ułatwiają i przyspieszają korzystanie z Twoich urządzeń, w tym artykule nauczymy Cię, jak zwolnić lub opróżnić miejsce w iCloud z iPhone'a, jeśli pamięć jest pełna.

Indeks ()

 1. Sprawdź pamięć iCloud
 2. Zwolnij lub opróżnij miejsce w iCloud z iPhone'a
Indeks

  Sprawdź pamięć iCloud

  Jeśli masz darmowy plan iCloud, problemy z pełnym przechowywaniem są zazwyczaj okazjonalnymi problemami, biorąc pod uwagę, że 5 GB to minimalna ilość w stosunku do wszystkich danych osobowych, które zwykle przechowujemy w urządzeniu mobilnym, nie licząc istotnych plików dla iOS, iPadOS lub System operacyjny Mac.

  Czytaj więcej  Jak poznać i uzyskać kolor Pantone według mojego imienia, aby udostępnić na Instagramie?

  Przede wszystkim zaleca się sprawdzenie dokładnie, ile miejsca jest dostępne w iCloud, aby to sprawdzić za pomocą iPhone'a, wystarczy wejść w Ustawienia> Nazwa użytkownika> iCloud> Zarządzaj pamięcią , abyś mógł potwierdzić, ile miejsca zajmujesz i aplikacje, z których korzystają z tej usługi.

  Teraz najłatwiejszą opcją, aby przestać martwić się tymi problemami, jest zakup większej ilości miejsca w abonamencie Premium, który możesz nawet podzielić między znajomych, aby zaoszczędzić pieniądze.

  Zwolnij lub opróżnij miejsce w iCloud z iPhone'a

  Te główne zalecenia, aby zwolnić miejsce iCloud bez konieczności usunąć ważne pliki z systemu, bez konieczności płacenia za planach Premium spośród ręki są następujące:

  Możesz zaoszczędzić miejsce, wyłączając kopie zapasowe aplikacji, które nie są regularnie używane i usuwając stare kopie zapasowe, które nie są już potrzebne w systemie, ponieważ mają one tendencję do gromadzenia się, jeśli nie wykonujesz regularnego czyszczenia w iCloud.

  Skonfiguruj parametry kopii zapasowej tak, aby tylko kopie tych aplikacji, z których często korzystasz, były zapisywane w chmurze , wybierając Ustawienia> Nazwa użytkownika> iCloud.

  Posiadają one zintegrowaną opcję optymalizacji pamięci , aktywując tę ​​funkcję możesz od czasu do czasu automatycznie zwolnić miejsce, zastępując oryginalne zdjęcia i filmy skompresowanymi wersjami dla urządzenia.

  Czytaj więcej  Jak usunąć lub usunąć zapisane, zaimportowane lub zsynchronizowane kontakty LinkedIn

  Usuń wiadomości z poczty e-mail iCloud, które są przechowywane w aplikacji, a także wiadomości tekstowe i załączniki, które są przechowywane automatycznie , możesz stopniowo usuwać te, które nie uważasz za konieczne.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji