Jak zwiększyć i poprawić sygnał WiFi, który odbieram na moim telefonie komórkowym lub komputerze w domu — spraw, aby poszedł dalej?

29 października, 2021

Istnieje kilka powodów, dla których sieć domowa nie działa tak, jak powinna, ale do najczęstszych należą zakłócenia elektromagnetyczne, obiekty, jakaś inna pobliska sieć, a nawet ściany, które choć wydają się być rzeczami, których daleko nam do rozwiązania, przy odrobinie kreatywności i cierpliwości.

Możemy to naprawić, aby Twoje połączenie internetowe działało bez problemu i bez konieczności powiększania kota, którego już miałeś dla tej koncepcji.

Jak zwiększyć i poprawić sygnał WiFi, który odbieram na moim telefonie komórkowym lub komputerze w domu?

  Jak zwiększyć sygnał Wi-Fi w moim domu, bez aplikacji i anten zewnętrznych?

  Modem jest głównym urządzeniem związanym z naszym połączeniem internetowym, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, że wiele problemów, które możemy mieć z naszym doświadczeniem z telefonem komórkowym, komputerem lub Smart TV, pochodzi z niego. Ale bądź ostrożny, istnieje wiele sposobów, aby to naprawić, a większość nie wymaga więcej niż tylko trochę czasu.

  Czytaj więcej  Jak utworzyć lub wykonać kopię zapasową mojego telefonu komórkowego z Androidem z komputera za pomocą poleceń tworzenia kopii zapasowych ADB

  Zmień lokalizację modemu

  Wydaje się to bardzo oczywiste, prawda? Przenosisz go do centralnego obszaru swojego domu i osiągasz to w dowolnym momencie, możesz mieć optymalne połączenie i nigdy nie mieć problemów z wydajnością na żadnym ze swoich urządzeń.

  Wyjaśniam, że modem lub router, jakie znasz, mają ograniczoną ilość dostępnych mierników, a często osoby odpowiedzialne za jego instalację, umieszczają go w strategicznych miejscach, aby nie najeżdżać domu wieloma kablami, co nie zawsze jest możliwe wydajny.

  Z tego powodu radzę zastanowić się, która przestrzeń jest najbardziej centralna w twoim domu, a także umieścić ją, jeśli to możliwe, na drugim piętrze lub w znacznej odległości między piętrami, ponieważ te urządzenia mają zasięg wokół i bezpośrednia interferencja między ścianą lub podłogą może poważnie zmniejszyć jego zdolność projekcji na twoich urządzeniach.

  Regularnie aktualizuj swoje hasło

  Często zdarza się, że znajomi lub sąsiedzi przesyłają hasło do Wi-Fi, lub wiele razy ludzie wokół ciebie wiedzą, jak połączyć się z siecią bez konieczności podawania hasła, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak zmienić hasło dowolnego router Tp-Link lub dowolna inna marka, która jest Twoją siecią, a także, że zachowujesz kontrolę nad urządzeniami, do których chcesz mieć dostęp.

  Czytaj więcej  Jak otworzyć dwa konta Facebook Messenger na tym samym telefonie z Androidem?

  Przesuń pozycję anten

  Jeśli twój modem jest jednym z tych, które mają anteny do zmiany kierunku, w którym skupia się transmisja sieci, możesz spróbować zmodyfikować jego zwykłą pozycję i sprawdzić, czy w ten sposób możesz już uzyskać lepsze połączenie z żądanego pomieszczenia.

  Możesz również sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączony, z bramek i wspomnianej anteny lub anten, aby potwierdzić, że nie jest to błąd logistyczny.

  Wskazówki w Internecie

  Obecnie istnieje wiele domowych sztuczek, które różni twórcy pokazują, jak wykonać; Na przykład dobrze wiadomo, że umieszczenie folii aluminiowej za antenami routera znacznie poprawi zasięg sygnału internetowego. I uwierz mi, takich w internecie jest znacznie więcej, które choć nie kolidują z bardziej zaawansowanymi opcjami, mogą być bardzo pomocne.

  Jakie są najlepsze aplikacje na Androida, które działają jako wzmacniacz Wi-Fi?

  Jeśli problem dotyczy tylko telefonu komórkowego, zainstaluj aplikację, która zwiększy zasięg lub pokaże jakość sygnału internetowego; może się bardzo przydać. Dlatego postanowiliśmy wymienić dwa najlepsze i krótko wyjaśnić, jak działają.

  • WiFi Analyzer: Jak wskazuje nazwa WiFi Analyzer, działa jako analizator sieci Wi-Fi, w którym możesz sprawdzić stan najbliższych i najbardziej opłacalnych sieci do użytku.
  • Open Signal: Główną funkcją tej aplikacji jest bycie przewodnikiem w przeglądzie obszaru o najlepszym zasięgu i pomaganie nam w aktualizacji danych, aby rozwiązać problemy, które może mieć nasza sieć.
  Czytaj więcej  Jak ukryć wiadomości tekstowe i połączenia na Androidzie Bardzo łatwo!

  W ten sam sposób, jeśli nawet wypróbowując wszystkie powyższe, nie możesz rozwiązać problemu z wydajnością, możesz sprawdzić ceny wzmacniaczy sygnału i kupić ten, który najlepiej pasuje do Twojego budżetu.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji