Jak zwiększyć i poprawić bezpieczeństwo sieci WiFi routera, aby chronić ją przed intruzami?

14 listopada, 2021

W dzisiejszych czasach dostęp do sieci internetowej bez hasła z dowolnego urządzenia z systemem Android lub dowolnego komputera jest niezwykle łatwy dla cyberprzestępców, a istnieją różne aplikacje, narzędzia, a nawet anteny, które pomagają popełnić to naruszenie prywatności.

Jak zwiększyć i poprawić bezpieczeństwo sieci WiFi routera, aby chronić ją przed intruzami?

Z tego i wielu innych powodów ważne jest, aby być świadomym cyberataków i wiedzieć, jak im zapobiegać, a także znać wszystkie funkcje routera, adresu IP i DNS od stóp do głów .

  Indeks

   Skuteczne techniki zwiększające poziom bezpieczeństwa połączenia internetowego

   Tak zwani „hakerzy” są umieszczani na jednym z pierwszych miejsc, popełniając przestępstwa przeciwko prywatności osób fizycznych i prawnych, takich jak banki, szkoły, firmy i różne instytucje.

   Nie wspominają o tym, że zakłócanie połączenia internetowego bez autoryzacji jest wyraźną oznaką naruszenia prywatności Twojego domu i aby uniknąć stania się kolejną ofiarą tych aktów, mam dla Ciebie kilka metod. poprawić bezpieczeństwo swoje i wszystkich swoich informacji.

   Czytaj więcej  Jak utworzyć konto lub kanał YouTube z telefonu komórkowego lub komputera?

   Dostosuj swoją nazwę użytkownika i hasło

   Jak dobrze wiemy, wszystkie routery mają przy sobie nazwę użytkownika i hasło, za pomocą których można uzyskać dostęp do bezprzewodowego połączenia Wi-Fi, ale te, mimo że są to losowo ustalone cyfry, nie są całkowicie bezpieczne, dlatego zmień hasło Twój modem , będzie to jeden z pierwszych środków zapobiegawczych, które będziesz musiał podjąć, aby nie mieć intruzów w swojej sieci.

   Ogranicz zasięg Wi-Fi

   Na pewno wiesz, że każdy rodzaj bezprzewodowego połączenia z Internetem ma metry i metry zasięgu od pozycji routera, a celem jest tylko pokrycie obszaru twojego domu lub biura , modyfikowanie promienia, który obejmuje twoją sieć, jest kolejny ze środków bezpieczeństwa, które musimy zastosować; Może to być na wiele sposobów, ale najbardziej opłacalne są:

   • Poruszaj routerem, aż upewnisz się, że masz sygnał tylko w wymaganej przestrzeni.
   • Zmień położenie anten swojego modemu.

   Wyłącz UPnP

   UPnP jest zdefiniowany jako kanał komunikacyjny, przez który sieć prywatna i łączące się z nią urządzenia wchodzą w interakcję. Jednym z jego głównych celów jest nawiązanie automatycznego połączenia między tymi dwoma już wspomnianymi, bez konieczności ponownego wykonywania tego ręcznie.

   Czytaj więcej  Jak stworzyć markę na Twitchu, aby zostać słynnym streamerem i influencerem — ostateczny przewodnik

   Aby ją dezaktywować, musisz przejść bezpośrednio do konfiguracji routera, wpisując w przeglądarce wpis: 192.168.1.1 i wpisując swoją nazwę użytkownika, która znajduje się na dole modemu obok hasła, które zwykle różni się od: admin, 1234 lub 123456.

   Wyłącz Wi-Fi, gdy z niego nie korzystasz

   Wydaje się to dość oczywistym środkiem, ale odmawianie połączenia przez długi czas tym, którzy zwykle korzystają z niego bez Twojej zgody, doprowadzi ich do punktu rozpaczy, z którego porzucenie misji łączenia się z Twoją pozornie niestabilną siecią będzie ich jedyna opcja. Możesz go odłączyć wychodząc z domu, kończąc godziny pracy lub kładąc się spać.

   Jak mogę potwierdzić, że ktoś inny korzysta z mojej sieci Wi-Fi bez mojej autoryzacji?

   Wszystkie poprzednie środki zapobiegawcze chronią Twoje informacje, ale jeśli podejrzewasz, że ktoś już korzysta z Twojej sieci, a Ty jej nie przyznałeś, możesz wykonać kilka testów, aby to potwierdzić i podjąć działania w tej sprawie.

   Jedną z pierwszych oznak, które należy zauważyć, jest to, że jakość połączenia internetowego została poważnie obniżona w ciągu ostatnich kilku dni, a zwykle używane urządzenia nie działają już tak wydajnie, jak na początku umowy lub zakupu urządzeń.

   Czytaj więcej  Jak włączyć, wyświetlić i dostosować gadżet zegara systemu Windows 10 na moim komputerze?

   Innym sposobem potwierdzenia, że Twój Internet jest używany przez kogoś innego, jest dezaktywacja Wi-Fi wszystkich urządzeń i obserwowanie zachowania świateł routera, jeśli nadal migają, gdy wszystkie są włączone, wtedy podejrzenie jest prawdziwe.

   Następną rzeczą, którą możesz zrobić, to zainstalować sterownik urządzenia , taki jak Sieć bezprzewodowa , który pozwala dokładnie zweryfikować, które urządzenia, o której godzinie i ile sieci zużywają, z naprawdę prostego interfejsu.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji