Jak zrobić wykres Gantta w programie Excel dla projektu z szablonami

15 lipca, 2021

Wszechstronność, jaką oferuje nam Microsoft Excel, jest bardzo szeroka, umożliwiając wykonywanie w nim bardzo różnorodnych czynności i dokumentów przydatnych w wielu dziedzinach. Aby ułatwić swoim użytkownikom, Excel posiada katalog szablonów, które pozwalają nam tworzyć wstępnie zaprojektowane dokumenty w sposób oszczędzający czas.

Jak zrobić wykres Gantta w programie Excel dla projektu z szablonami

W tym artykule nauczymy Cię, jak zrobić wykres Gantta w Excelu za pomocą szablonów . Dzięki swojemu charakterowi możesz go użyć do dowolnego rodzaju projektu. Podobnie wyjaśnimy, czym jest wykres Gantta i jak można zastosować zmiany do szablonu.

Indeks ()

 1. Co to jest wykres Gantta?
 2. Jak zrobić wykres Gantta za pomocą szablonów Excela?
 3. Modyfikacje szablonu wykresu Gantta
 4. Dlaczego powinieneś zrobić wykres Gantta?
Indeks

  Co to jest wykres Gantta?

  Jest to narzędzie, które pomaga uporządkować czas dostępny na wykonanie określonych czynności . Jest to dostępne graficznie, aby lepiej zobaczyć planowanie konkretnego projektu. Zaletą tego diagramu jest to, że można go zastosować w dowolnym sektorze, co pozwala na większą kontrolę nad nim.

  Czytaj więcej  Jak się zarejestrować i zalogować do IMVU, jeśli mam problemy?

  Stworzenie wykresu Gantta projektu jest wielką pomocą, dzięki której każdy, kto jest w nią zaangażowany, wie, jak rozwinie się każda z czynności . Ten diagram jest łatwy do wykonania w programie Excel przy użyciu wstępnie zaprojektowanych szablonów, które możemy znaleźć w Internecie. Oto jak to zrobić.

  Jak zrobić wykres Gantta za pomocą szablonów Excela?

  • Przede wszystkim musimy mieć pobrany szablon wykresu Gantta, aby móc go otworzyć w Excelu. Znajdziesz to w bibliotece szablonów Microsoft Office.

  Możesz także poszukać modelu szablonu, który najbardziej przykuwa Twoją uwagę, wystarczy zajrzeć do przeglądarki „Szablon wykresu Gantta Excel” , aby w wynikach dowiesz się, gdzie pobrać inny model. Po wybraniu i pobraniu szablonu wykonujemy następujące kroki:

  • W programie Excel będziemy musieli kliknąć przycisk Office znajdujący się w lewym górnym rogu, aby wyświetlić menu opcji.
  • Następnie klikamy „Nowy” . W tym czasie pojawi się wyskakujące okienko.
  • W tym oknie możemy zobaczyć wszystkie dostępne szablony, zarówno domyślne, jak i zainstalowane. Wybierzemy ten, który właśnie pobraliśmy. Jeśli się nie pojawi, możemy również bezpośrednio otworzyć plik szablonu, a następnie kliknąć „Zapisz jako”, aby rozpocząć jego modyfikację.
  Czytaj więcej  Jak zarabiać pieniądze dzięki ankietom za ankiety Google, łatwo i szybko

  W ten sposób utworzysz swój wykres Gantta i nie zajęło Ci to więcej niż 5 minut . Następną rzeczą jest rozpoczęcie dostosowywania go z początkiem, czasem trwania i datą zakończenia każdego działania w projekcie.

  Modyfikacje szablonu wykresu Gantta

  Wykres Gantta służy do planowania projektu, więc musimy wprowadzić określone zmiany, aby móc go śledzić. Możesz również stworzyć kalendarz w Excelu za pomocą szablonów lub ręcznie , aby mieć lepszą integrację dat projektu.

  • Możemy zmienić tytuł główny diagramu, aby umieścić nazwę naszego projektu.
  • Zmienimy nazwy wszystkich czynności , które chcemy umieścić na diagramie.
  • Nawiążemy zarówno początku i na końcu datę oraz czas trwania aktywności.
  • Oprócz dodania procentu ukończenia możemy również zmodyfikować rzeczywisty początek i rzeczywisty czas trwania czynności.
  • W ten sam sposób możemy nadać mu format, który najbardziej nam się podoba : zmienić kolor pasków, czcionkę liter, legendę, a nawet rozmiar diagramu.
  • W tym samym szablonie znajdziemy komunikaty, które wskazują, co należy zrobić, aby w pełni skonfigurować diagram.

  Zauważysz, że podczas modyfikacji szablonu słupki diagramu zostaną automatycznie zmodyfikowane zgodnie z ustawieniami.

  Czytaj więcej  Jak dodać lub nadać uprawnienia administratora w mojej grupie WhatsApp — samouczek krok po kroku

  Dlaczego powinieneś zrobić wykres Gantta?

  Podobnie jak w programie Excel, oprócz tworzenia programu, który oblicza koszt lub cenę sprzedaży produktu , możesz stworzyć osobisty program do zapisania , tak za pomocą wykresu Gantta możesz zwiększyć wykonalność projektu, który chcesz zrealizować. W ten sam sposób ten rodzaj diagramu pozwala wszystkim zaangażowanym wiedzieć, jak przebiega projekt .

  Mam nadzieję, że te informacje okażą się dla Ciebie przydatne, dzięki czemu zaoszczędzisz czas podczas organizowania projektu. Do zobaczenia dalej!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji