Jak zrobić normalne CV w oryginalnym i atrakcyjnym słowie krok po kroku?

23 września, 2021

Dzięki programom takim jak Word mamy możliwość tworzenia własnych dokumentów i wszelkiego rodzaju prac. Dziś mamy wersję, która posiada szeroką gamę narzędzi i możliwości . Dzięki temu możemy obecnie sporządzić normalny Curriculum vitae z Worda .

Z pewnością używasz do tego specjalnych programów, płacisz za wykonanie jednego dla siebie lub po prostu wchodzisz na stronę internetową i zaczynasz projektować swój własny Curriculum Vitae online . Ale ponieważ nie każdy ma takie możliwości, dzisiaj poznasz kroki, których potrzebujesz, aby stworzyć swoje CV z Worda.

Jak zrobić normalne CV w oryginalnym i atrakcyjnym słowie krok po kroku?

Ale zanim zaczniesz, musisz wiedzieć, że szukając i znajdując pracę na LinkedIn, musisz mieć dobry program nauczania w dokumencie .doc.

  Streszczenie

  Jak możesz zrobić Curriculum Vitae?

  Jak wspomnieliśmy w tytule artykułu, można to zrobić za pomocą programu Word. Ale tak jak ten program pozwala zaprojektować tego typu dokument , istnieją strony, na których możesz stworzyć swój własny Curriculum Vitae online. Ale ponieważ możesz chcieć czegoś łatwiejszego, zachęcamy Cię do poznania kroków, które musisz wykonać, aby wykonać program nauczania w programie Word.

  Kroki, które musisz wykonać, aby stworzyć Curriculum Vita w programie Word

  1. Uruchom program Word

  Oczywiście musisz zacząć od uruchomienia programu, którego będziesz używać. W zależności od posiadanej wersji otworzy się pusta strona lub zostanie wyświetlona seria opcji, które należy wybrać. W tym drugim przypadku będziesz musiał wybrać opcję, która mówi „ CV i listy motywacyjne ”.

  2. Wybierz szablon, który najbardziej Ci się podoba

  Po wybraniu tej opcji zostaną wyświetlone wstępnie zaprojektowane szablony CV. Możesz nie lubić żadnego z nich. Dlatego sam program posiada opcję wyszukiwania, w której można wyszukać konkretny szablon dzięki kategoriom, które ta opcja posiada.

  Czytaj więcej  Jak wyczyścić lub zwolnić miejsce na dysku twardym MacOS, jeśli jest pełny?

  Po znalezieniu szablonu, którego szukałeś, musisz go wybrać, a zaraz potem zostanie wyświetlone okno dialogowe, w którym będziesz miał te cechy, które najbardziej interesują użytkownika.

  Musisz tylko potwierdzić za pomocą opcji Utwórz. Bardzo ważne jest, aby podkreślić, że musisz wybrać dobry szablon . Ponieważ zależy to od tego, gdzie możesz zamieszczać oferty pracy za darmo, korzystając z programu nauczania.

  3. Wprowadź wszystkie informacje, o które prosi szablon.

  W zależności od wybranego szablonu będziesz musiał wprowadzić odpowiednie dane dla każdego pola. Ogólnie rzecz biorąc, prawie wszystkie szablony wymagają podania informacji osobistych, zawodowych i akademickich. Pozostałe informacje będą się różnić w zależności od struktury szablonu.

  4. Wprowadź modyfikacje, które uważasz za konieczne

  Dobrą rzeczą w wyborze gotowego szablonu jest to, że masz podstawowy model do pracy. Nie tylko musisz podać swoje dane osobowe i wszelkiego rodzaju informacje, ale możesz również dokonać innego rodzaju zmian, takich jak:

  • Wybierz kolor tła (jeśli ma)
  • Zmodyfikuj grubość linii oddzielających
  • Rozmiar ikon specjalnych
  • Zmodyfikuj rozmiar i układ zdjęcia (jeśli szablon je posiada) lub, jeśli to się nie uda, dodaj zdjęcie.
  • Dodaj nową stronę z szablonem opartym na rodzicu
  Czytaj więcej  Jak nagrać i odsłuchać notatkę głosową na WhatsApp przed jej wysłaniem?

  Możliwości jest wiele, ale idea polega na tym, że ostateczny program nauczania, który tworzysz, pozwala na wyszukiwanie i znalezienie pracy na LinkedIn lub dowolnej innej platformie cyfrowej. Z drugiej strony jest to w zasadzie wszystko, co musisz zrobić, tworząc Curriculum Vitae z Worda.

  Rozważania, które należy wziąć pod uwagę

  Ważną kwestią, którą powinieneś wiedzieć o programie nauczania w programie Word, jest to, że jeśli nie znajdziesz dobrego projektu w tym samym programie, możesz przeprowadzić wyszukiwanie online i dostać się na strony, na których oferują tysiące wstępnie zaprojektowanych szablonów .

  Wystarczy pobrać ten, który najbardziej Ci się podoba, a następnie uruchomić pobrany dokument .doc i rozpocząć usuwanie i edycję informacji zawartych w tym szablonie. Dla zdecydowanej większości jest to łatwy i praktyczny sposób.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji