Jak zrobić lub utworzyć kopię zapasową lub kopię zapasową mojego WhatsApp na Androida lub iPhone'a?

25 czerwca, 2021

Jedną z aplikacji mobilnych, która jest obecna w każdym smartfonie jest bez wątpienia WhatsApp i za jej pośrednictwem otrzymujemy m.in. dużą ilość wiadomości , notatek głosowych , rozmów wideo, naklejek, zdjęć. A szkoda by było, gdyby coś stało się z aplikacją lub telefonem i ta informacja zostałaby utracona na zawsze.

Jak zrobić lub utworzyć kopię zapasową lub kopię zapasową mojego WhatsApp na Androida lub iPhone'a?

Ale ten problem ma proste rozwiązanie, aw tym artykule nauczymy Cię, jak utworzyć kopię zapasową lub kopię zapasową WhatsApp na Androidzie lub iPhonie.

Jedną z zalet, które użytkownik uzyskuje podczas tworzenia kopii zapasowej lub kopii zapasowej WhatsApp, jest możliwość zapisania wszystkich informacji i danych zawartych w aplikacji.

Oznacza to, że będziesz mógł zapisywać swoje kontakty, czaty, filmy, obrazy. I wszystko, co zostało Ci udostępnione przez wiadomości, dlatego jest to środek bezpieczeństwa, który powinien podjąć każdy użytkownik.

Ważną rzeczą w tej opcji jest to, że możesz to zrobić bez problemu niezależnie od używanego telefonu komórkowego. Ale w każdym przypadku musisz wykonać inne kroki i to jest celem tego artykułu. Gdzie nauczymy Cię, jak tworzyć lub tworzyć kopię zapasową WhatsApp na urządzeniu z Androidem lub iPhonem.

Indeks
  Czytaj więcej  Jaka zewnętrzna karta SD jest najlepsza dla telefonów komórkowych z systemem Android i iPhone'a? Jak wybrać najlepszą markę?

  Krok, aby utworzyć kopię zapasową WhatsApp na Androida

  Abyśmy mogli zapisać wszystkie informacje, które do tej pory są przechowywane w WhatsApp, konieczne jest wykonanie kopii zapasowej lub kopii zapasowej. Aby móc to zrobić na telefonach komórkowych z systemem Android, musisz wykonać następujące kroki. I najpierw wejdź do aplikacji, kolejnym krokiem jest przejście do prawego górnego rogu, gdzie znajdziesz trzypunktową ikonę.

  Należy na nią kliknąć, aby wyświetlić menu opcji, a następnie musimy wybrać opcję "Ustawienia". Ta akcja przeniesie nas do swojego okna, które ma różne sekcje, a w naszym przypadku wybierzemy, klikając „Czaty”. Teraz zostaniemy przeniesieni do jego okna i zobaczymy nowe opcje, ale musimy przewinąć w dół i znaleźć „Backup”.

  W tym oknie możesz sprawdzić, czy mamy kopię zapasową, która pokazuje datę i godzinę wykonania oraz opcję „Zapisz”. W dalszej części tego okna możemy zobaczyć inne opcje, takie jak miejsce zapisania kopii, co zaleca się wykonać na Dysku Google .

  Kolejna opcja, którą będziemy mieć, pozwoli nam ustalić dla każdej historii czas wykonania kopii zapasowej i kilka opcji do wyboru. Możesz również skonfigurować opcję „Zapisz używając” i „Dołącz filmy”, ale pamiętaj, że ta opcja znacznie zwiększy wagę pliku. I w ten sposób stworzyliśmy i skonfigurowaliśmy kopię zapasową WhatsApp na Androida.

  Czytaj więcej  Jak usuwać, edytować, odzyskiwać i przekazywać wiadomości telegramu — ostateczny przewodnik

  Krok, aby wykonać kopię zapasową WhatsApp na iPhonie

  Aby wykonać kopię zapasową lub kopię zapasową WhatsApp na iPhonie, musimy wykonać następujące czynności, najpierw wejdź do aplikacji z telefonu komórkowego. Następnie wejdź w „Ustawienia” i w tym celu musisz przejść do prawego dolnego rogu i nacisnąć opcję „Ustawienia”. Zostaniesz przeniesiony do jego okna, w którym musisz kliknąć „Czaty”.

  Teraz przesuń, aby znaleźć opcję „Kopia zapasowa” i na koniec wybierz opcję „Utwórz kopię zapasową”. Teraz możemy skonfigurować kopię, aby od czasu do czasu odbywało się to automatycznie. Możemy też wybrać, czy chcemy dołączyć filmy do kopii, pamiętajmy, że zwiększy to wagę pliku.

  Kolejną informacją, którą musisz się zająć w odniesieniu do kopii zapasowej tworzonej na urządzeniach iPhone i jest to, że odbywa się ona w chmurze iCloud Apple. Dlatego konieczne jest utworzenie konta w iCloud .

  Możesz uświadomić sobie, jak szybko i łatwo utworzyć kopię zapasową wszystkich danych WhatsApp, wykonując kopię zapasową z urządzenia mobilnego.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji