Jak zrobić lub stworzyć stację pogodową za pomocą Arduino - implementacja krok po kroku

26 sierpnia, 2021

W tym artykule wyjaśnimy szczegółowo, jak zrobić lub stworzyć stację pogodową za pomocą Arduino . Będzie to krok po kroku i wskażemy wszystkie komponenty, które musisz posiadać, aby zrealizować ten projekt. W ten sposób nie będziesz musiał kupować osobnych zestawów oprócz nauki korzystania z bibliotek Arduino .

Jak zrobić lub stworzyć stację pogodową za pomocą Arduino - implementacja krok po kroku

  Indeks

   Czego potrzebuję, aby zrobić stację pogodową z Arduino?

   Na początek będziemy musieli dysponować wszystkimi niezbędnymi komponentami, takimi jak płytka Arduino i czujniki. Następnie wymieniamy każdą ważną część, aby wdrożyć stację pogodową.

   Płytka Arduino UNO

   Musimy dokładnie mieć mikrokontroler typu ATmega328P z wejściem od 7 do 12 woltów oprócz pracy z 5 woltami i prądem 20 miliamperów . Musi mieć również pamięć 32 KB .

   Środowisko programistyczne

   To musimy mieć, aby móc zaimplementować program na płytce Arduino. Możemy go pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony Arduino .

   Czytaj więcej  Jak stworzyć aplikację lub podobną aplikację, taką jak Uber w Android Studio

   Edytor tekstu

   Możesz pobrać ten, który najbardziej Ci się podoba, taki jak Notepad ++ , dowolny program do edycji tekstu, który pozwala pisać w różnych językach programowania.

   Czujniki wilgotności względnej, ciśnienia atmosferycznego i temperatury

   Ważne jest, że mamy różne czujniki, które będą przekazywać informacje do Arduino, aby wyświetlał je tak, jak tego chcemy. Dla czujnika wilgotności względnej musimy mieć taki, który ma zapas między 2,7 i 3,3 woltów . Podobnie musi mieć zakres pomiarowy od 1% do 99% oraz zakres temperatur od -10ºC do 60ºC .

   W przypadku czujnika ciśnienia atmosferycznego i temperatury musi on mieć zakres od -40ºC do 60ºC oprócz zdolności wykrywania ciśnienia od 300 do 1100 hPa . W ten sam sposób musi mieć zasilanie między 1,8 a 3,6 Vdc .

   Dzięki tym podstawowym komponentom możemy zacząć rozwijać własną stację pogodową. Bardzo pomocne jest również posiadanie symulatorów Arduino, aby móc testować program , który robimy.

   Jak zrobić lub stworzyć stację pogodową z Arduino?

   Podłącz magistralę I2C

   Połączenie to jest konieczne, ponieważ to właśnie ono pozwoli płytce Arduino działać jako master i otrzymywać informacje od swoich urządzeń podrzędnych, oprócz ich wysyłania. Zaczniemy od połączenia w SDA (Serial Data):

   • Płytka Arduino.
   • Vcc de 1K.
   • Czujniki ciśnienia atmosferycznego, temperatury i wilgotności.
   Czytaj więcej  Jak skonfigurować serwer DHCP na moim komputerze z systemem Windows 10, Mac i Linux Ubuntu?

   Z drugiej strony w SCL (zegar szeregowy i GND) będziemy musieli uwzględnić:

   • Mistrz Arduino.
   • Czujniki.
   • Vcc 1K.

   W tym celu będziemy musieli połączyć masę lub GND czujnika wilgotności z dowolnym pinem GND Arduino. Następnie podłączymy VDD do pinu 3,3 V na płycie Arduino. W przypadku drugiego czujnika połączymy analogowe piny 4 i 5 Arduino z pinami SDA i SLC.

   Możesz także stworzyć własną stację pogodową w Arduino i rejestrować dane na wykresie pogody , co możesz zrobić w Excelu .

   Algorytm czujnika

   W tym momencie zaczniemy korzystać z bibliotek Arduino poprzez magistralę I2C . Będziemy musieli upewnić się, że nie ma błędu odczytu. Będziemy mieli biblioteki dla czujnika temperatury, ciśnienia atmosferycznego i wilgotności. Ważne jest, aby podczas testowania pomiaru zwrócić wartość 1, aby sprawdzić, czy nie ma błędu.

   Algorytmy czujników pracują w celu mierzenia i zwracania danych w bajtach, aby mogły być odczytane przez Arduino. W przypadku czujnika wilgotności należy skorzystać z biblioteki przewodów .

   Algorytm i kody Arduino

   W celu ujednolicenia wszystkich czujników musimy wykonać nadrzędny algorytm płytki Arduino. Jedna z najważniejszych linii kodu to: "#include <LiquidCrystal.h> #include" DHT.h "" . W ten sposób możesz mieć kontrolę nad czujnikami, których będziesz używać, poprzez ich bibliotekę.

   Czytaj więcej  Co to jest i jak mogę utworzyć plik .HTACCESS w WordPressie? Jak mogę go szybko edytować lub skonfigurować?

   Kolejną istotną jest linia, która ustanawia piny połączenia z czujnikami: "#define DHTPIN 8; #define DHTTYPE DHT11; DHT dht (DHTPIN, DHTTYPE);" . Reszta to tworzenie zmiennych do zapisywania danych, a także konfigurowanie sposobu wyświetlania danych, czy to za pomocą ekranu LCD, czy aplikacji mobilnej.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji