Jak zrobić lub stworzyć kreatywny i udany podcast od podstaw — kompletny przewodnik

15 lipca, 2021

Tworzenie podcastu to coś, co wiele osób chce robić, ponieważ widzą lub słuchają innych i mówią „ja też mogę”, jednak wiąże się to z wieloma rzeczami, które należy wziąć pod uwagę, aby Twój podcast był naprawdę dobrze zrobiony pod każdym względem , a następnie będziesz potrzebować innych rzeczy, aby się wyróżnić i odnieść sukces.

Ale zrelaksuj się i idź bezpieczną drogą, o której wiesz, że działa, drogą, która zaprowadzi Cię daleko. Mówią, że jeśli chodzisz sam, możesz jechać szybciej, ale jeśli idziesz w towarzystwie, pójdziesz dalej, więc pierwszą radą, którą powinieneś wziąć pod uwagę, jest zrobienie podcastu w towarzystwie, a tym samym presja nie będzie w 100% twoja dzięki posiadaniu gadać cały czas

Indeks ()

 1. Charakterystyka kreatywnych i udanych podcastów
  1. Bądź prawdziwy i autentyczny
  2. Zrób doskonałą produkcję audio i wideo
  3. Jasno określ swoją grupę docelową
 2. Na jakiej platformie to zrobić?
Indeks

  Streszczenie

  Charakterystyka kreatywnych i udanych podcastów

  Jest wiele rzeczy, które prezentują podcasty, które znajdują się w pierwszej dziesiątce Spotify, gdzie jest nie tylko muzyka i możesz miksować piosenki , możesz także cieszyć się ogromną liczbą podcastów, które są na platformie, będą one zależeć od obszar, w którym się spotykasz.

  Innymi słowy, podcasty wiodące na rynku nie są takie same dla Meksyku, jak dla Stanów Zjednoczonych, z oczywistych powodów, takich jak specyfika kraju lub obszaru, w którym mieszkasz, a największą barierą jest oczywiście język.

  Twój podcast jest skierowany do określonej grupy odbiorców i musisz wiedzieć, jak dotrzeć do nich w prawidłowy i odpowiedni sposób, aby pozostać w ich życiu na długi czas

  Osoba, która wchodzi i słucha rozdziału podcastu, nie jest tak istotna, jak ktoś, kto wchodzi, komentuje, wysyła wiadomości do sieci społecznościowych, lubi, udostępnia i za każdym razem, gdy przesyłasz nowy rozdział, zobaczy go, jest to tworzenie wierna publiczność i do tego trzeba zebrać pewne rzeczy:

  Bądź prawdziwy i autentyczny

  Nadanie odbiorcom swojej osobowości jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, zwłaszcza gdy chcesz wywrzeć na nich trwały wpływ, ludzie, którzy błyszczą, gdy mówią, a nawet istnieją, to ci, którzy są najbardziej autentyczni, nie bój się powiedzieć lub zrób coś, jesteś we własnym show Twoim jedynym szefem jesteś ty sam, daj algorytmowi to, co chce zobaczyć, utrzymanie odbiorców .

  Czytaj więcej  Jak usunąć ograniczenie wiekowe na YouTube, aby móc oglądać filmy z ograniczeniami bez problemów?

  Zrób doskonałą produkcję audio i wideo

  Coraz więcej ludzi staje się wymagających, a to dlatego, że w branży, w której jest dużo treści, jedyną opcją jest wyróżnianie się , upewnij się, że Twoje treści mają doskonałą jakość audiowizualną, a między przesłaniem czegoś źle wykonanego a brakiem przesyłania niczego, uwierz ja lepiej nic nie wgrywać.

  Powszechnie wiadomo również, że jeśli zrobisz to na przykład na YouTube, Twój film będzie miał mniej wyświetleń, jeśli nie dołączysz wideo , więc wideo jest niezbędne dla wielu użytkowników i samych algorytmów, z wyjątkiem Spotify lub innej konkretnej platformy, zalecamy Ty też nagrywasz siebie.

  Jasno określ swoją grupę docelową

  Jasne określenie swoich odbiorców jest bardzo przydatne zwłaszcza przy tworzeniu kampanii reklamowej w sieciach społecznościowych, w tym na platformie, na której tworzysz podcast, więc powinieneś wiedzieć, że na Facebooku nie ma tych samych osób co na YouTube, zastanów się, jacy ludzie wejść do tej sieci społecznościowej? I na podstawie Twojej odpowiedzi będziesz wiedział, której platformy użyć, mimo to porozmawiajmy o tym.

  Czytaj więcej  Jak aktywować lub ustawić tryb ciemny w sieci WhatsApp na moim komputerze krok po kroku

  Na jakiej platformie to zrobić?

  Obecnie istnieje wiele platform, które starają się dotrzeć do Ciebie z muzyką i podcastami, toczymy niekończącą się walkę Amazon Music, Deezer i Spotify.

  Będąc tym ostatnim, w którym podcasty wyróżniają się najbardziej, powinieneś wybierać między nimi bardzo dobrze, jeśli chcesz to zrobić na platformie tylko audio, ale jak ci powiedziałem, ludzie i algorytm również chcą to zobaczyć , dlatego korzystając z YouTube czy Facebooka nie byłby to zły pomysł.

  Powinieneś jednak wiedzieć, że istnieją inne sieci oprócz tych, które tworzą Podcast, a także wyspecjalizowane, takie jak Google Podcast lub Apple Podcast, i wybierając, który z dwóch garniturów, będziesz czymś, o czym tylko Ty będziesz wiedzieć.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji