Jak zrobić lub stworzyć formularz w programie Word do wypełnienia - samouczek praktyczny

8 października, 2021

Łatwo zrozumieć, w jaki sposób komputery stały się narzędziami codziennego użytku praktycznie we wszystkich domach i to nie tylko dzięki internetowi, ale wszystkim zawartym w nich aplikacjom wewnętrznym, które ułatwiają codzienne życie i zwiększają wydajność pracy. wygodny proces.

Jak zrobić lub stworzyć formularz w programie Word do wypełnienia - samouczek praktyczny

Głównie za pośrednictwem pakietu Office narzędzi biurowych , które są domyślnie instalowane na zdecydowanej większości komputerów z systemem operacyjnym Windows, będących narzędziami przeznaczonymi do ułatwiania tworzenia wszelkiego rodzaju dokumentów, niezależnie od tego, czy są to dokumenty tekstowe, czy arkusze kalkulacyjne.

Dzisiaj skupimy się w szczególności na programie Microsoft Word, jednym z głównych narzędzi tekstowych do projektowania wszystkich typów dokumentów dzisiaj za pośrednictwem prostej platformy, z wszelkiego rodzaju uzupełniającymi narzędziami do wstawiania znaku wodnego w tekście , z którego można tworzyć dokumenty z pieczątką autora.

Główną zaletą tego narzędzia byłyby wszystkie dodatki tekstowe, które zawiera aplikacja, aby poprawić wszelkiego rodzaju błędy ortograficzne, wstawić synonimy, aby nie powtarzać słów oraz łatwość, z jaką można tworzyć lub tworzyć szablony i plakaty w Word, aby bez problemu zmienić układ strony.

Czytaj więcej  Co to jest komunikator Telegram? Jak to działa i jak jest używane? Korzyści, zalety i wady

W ten sposób Microsoft Word jest jednym z najbardziej wszechstronnych narzędzi biurowych, które można łatwo dostosować do potrzeb użytkownika, w którym można kopiować i wklejać obraz lub tekst do programu Word bez utraty formatu za pomocą klawiatury, co ułatwia pracę w domu. w celu optymalizacji produkcji swoich użytkowników.

Dlatego narzędzie Microsoft Word jest absolutnie niezbędne do łatwego tworzenia wysokiej jakości dokumentów, z nieskończoną liczbą funkcji ułatwiających każdy proces pracy. Mając to na uwadze, w dzisiejszym artykule pokażemy, jak zrobić lub utworzyć formularz do wypełnienia w programie Word.

  Indeks

   Utwórz lub utwórz formularz w programie Word do wypełnienia

   Tworzenie niestandardowego formularza w programie Microsoft Word w celu wypełnienia dowolnego rodzaju tekstu jest łatwiejsze niż się wydaje, wystarczy otworzyć nowy dokument lub dokument, w którym zamierzasz wstawić formularz, i przejść do Plik> Opcje> Dostosuj wstążkę.

   W opcjach tego menu musisz zaznaczyć pole Deweloper i kliknąć Zaakceptuj, aby wprowadzone zmiany zostały zastosowane. Teraz na stronie głównej dokumentu zobaczysz opcję Deweloper w menu głównym, w tej sekcji będziesz mieć wszystkie narzędzia do tworzenia formularza.

   Czytaj więcej  Co to są domowe sieci telewizyjne? Rodzaje, funkcje i cechy

   Na karcie Deweloper będziesz mieć dostęp do opcji pól tekstowych, kontroli zawartości pola kombi, kontroli zawartości listy rozwijanej, elementów sterujących do wyboru dat, kontroli zawartości obrazu i pól wyboru. Abyś mógł stworzyć formę według własnych upodobań i potrzeb.

   Musisz pamiętać, że aby aktywować niektóre opcje dostosowywania formularza, możesz to zrobić w opcji Właściwości, aby stopniowo dodawać i dostosowywać wszystkie opcje, które musisz dodać do formularza.

   Wstaw treść w formularzu

   Po utworzeniu formularza musisz wstawić zawartość z opcji Deweloper, w której będziesz mieć dostępne narzędzia niezbędne do wybrania kontrolek, które zamierzasz dodać do formularza. Natomiast jeśli chcesz usunąć kontrolkę zawartości, wybierz kontrolkę i kliknij opcję Usuń.

   Możesz określić parametry tekstu, które inni użytkownicy mogą dodać do formularza, czy to ilość tekstu, pogrubienie lub kursywa, wprowadzając kontrolkę zawartości zwykłego tekstu. Wybierz opcję Deweloper w kontrolce zawartości i wybierz opcję Tekst sformatowany lub Zwykły tekst .

   Chociaż możliwe jest również dodanie kontrolki obrazu w formularzu za pomocą opcji Deweloper, a następnie kliknij kontrolę zawartości obrazu, aby rozgraniczyć parametry formularza.

   Czytaj więcej  Jak całkowicie odinstalować lub usunąć programy i aplikacje w systemie Windows 10?

   Wreszcie, Microsoft Word pozwala również wstawić kontrolkę bloku konstrukcyjnego, aby dodać tekst, którego będziesz używać więcej niż jeden raz.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji