Jak zrobić lub stworzyć formularz w programie Word do wypełnienia - samouczek praktyczny

8 października, 2021

Łatwo zrozumieć, w jaki sposób komputery stały się narzędziami codziennego użytku praktycznie we wszystkich domach i to nie tylko dzięki internetowi, ale wszystkim zawartym w nich aplikacjom wewnętrznym, które ułatwiają codzienne życie i zwiększają wydajność pracy. wygodny proces.

Jak zrobić lub stworzyć formularz w programie Word do wypełnienia - samouczek praktyczny

Głównie za pośrednictwem pakietu Office narzędzi biurowych , które są domyślnie instalowane na zdecydowanej większości komputerów z systemem operacyjnym Windows, będących narzędziami przeznaczonymi do ułatwiania tworzenia wszelkiego rodzaju dokumentów, niezależnie od tego, czy są to dokumenty tekstowe, czy arkusze kalkulacyjne.

Dzisiaj skupimy się w szczególności na programie Microsoft Word, jednym z głównych narzędzi tekstowych do projektowania wszystkich typów dokumentów dzisiaj za pośrednictwem prostej platformy, z wszelkiego rodzaju uzupełniającymi narzędziami do wstawiania znaku wodnego w tekście , z którego można tworzyć dokumenty z pieczątką autora.

Główną zaletą tego narzędzia byłyby wszystkie dodatki tekstowe, które zawiera aplikacja, aby poprawić wszelkiego rodzaju błędy ortograficzne, wstawić synonimy, aby nie powtarzać słów oraz łatwość, z jaką można tworzyć lub tworzyć szablony i plakaty w Word, aby bez problemu zmienić układ strony.

Czytaj więcej  Jak utworzyć konto Microsoft w mojej Nokii, aby wejść do sklepu?

W ten sposób Microsoft Word jest jednym z najbardziej wszechstronnych narzędzi biurowych, które można łatwo dostosować do potrzeb użytkownika, w którym można kopiować i wklejać obraz lub tekst do programu Word bez utraty formatu za pomocą klawiatury, co ułatwia pracę w domu. w celu optymalizacji produkcji swoich użytkowników.

Dlatego narzędzie Microsoft Word jest absolutnie niezbędne do łatwego tworzenia wysokiej jakości dokumentów, z nieskończoną liczbą funkcji ułatwiających każdy proces pracy. Mając to na uwadze, w dzisiejszym artykule pokażemy, jak zrobić lub utworzyć formularz do wypełnienia w programie Word.

  Utwórz lub utwórz formularz w programie Word do wypełnienia

  Tworzenie niestandardowego formularza w programie Microsoft Word w celu wypełnienia dowolnego rodzaju tekstu jest łatwiejsze niż się wydaje, wystarczy otworzyć nowy dokument lub dokument, w którym zamierzasz wstawić formularz, i przejść do Plik> Opcje> Dostosuj wstążkę.

  W opcjach tego menu musisz zaznaczyć pole Deweloper i kliknąć Zaakceptuj, aby wprowadzone zmiany zostały zastosowane. Teraz na stronie głównej dokumentu zobaczysz opcję Deweloper w menu głównym, w tej sekcji będziesz mieć wszystkie narzędzia do tworzenia formularza.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy wirus Złośliwe oprogramowanie kradnie informacje i jak im zapobiegać — Poradnik bezpieczeństwa

  Na karcie Deweloper będziesz mieć dostęp do opcji pól tekstowych, kontroli zawartości pola kombi, kontroli zawartości listy rozwijanej, elementów sterujących do wyboru dat, kontroli zawartości obrazu i pól wyboru. Abyś mógł stworzyć formę według własnych upodobań i potrzeb.

  Musisz pamiętać, że aby aktywować niektóre opcje dostosowywania formularza, możesz to zrobić w opcji Właściwości, aby stopniowo dodawać i dostosowywać wszystkie opcje, które musisz dodać do formularza.

  Wstaw treść w formularzu

  Po utworzeniu formularza musisz wstawić zawartość z opcji Deweloper, w której będziesz mieć dostępne narzędzia niezbędne do wybrania kontrolek, które zamierzasz dodać do formularza. Natomiast jeśli chcesz usunąć kontrolkę zawartości, wybierz kontrolkę i kliknij opcję Usuń.

  Możesz określić parametry tekstu, które inni użytkownicy mogą dodać do formularza, czy to ilość tekstu, pogrubienie lub kursywa, wprowadzając kontrolkę zawartości zwykłego tekstu. Wybierz opcję Deweloper w kontrolce zawartości i wybierz opcję Tekst sformatowany lub Zwykły tekst .

  Chociaż możliwe jest również dodanie kontrolki obrazu w formularzu za pomocą opcji Deweloper, a następnie kliknij kontrolę zawartości obrazu, aby rozgraniczyć parametry formularza.

  Czytaj więcej  Jak łatwo usunąć, wyłączyć lub usunąć moje konto WhatsApp na zawsze?

  Wreszcie, Microsoft Word pozwala również wstawić kontrolkę bloku konstrukcyjnego, aby dodać tekst, którego będziesz używać więcej niż jeden raz.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji