Jak zrobić lub dodać znak wodny do obrazu Excel — szybko i łatwo

7 lipca, 2021

Pomimo ciągłego postępu technologicznego i ewolucji komputerów, od ponad dekady pakiet narzędzi biurowych Office pozostaje jednym z głównych i najczęściej używanych programów w systemie operacyjnym Windows, oferując opcję ułatwiania wszelkiego rodzaju tekstów, liczb i dokumenty alfanumeryczne.

Obecnie pakiet Microsoft 365 jest dostarczany z wersją próbną na zdecydowaną większość komputerów z systemem Windows, jednak możesz pobrać wersję dla jednego lub więcej użytkowników z jego oficjalnej strony , z planami przechowywania w chmurze 1 TB, z zaawansowanym systemem bezpieczeństwa, aby zachować informacje chronione przez cały czas.

Gdy masz już dostępne wszystkie narzędzia pakietu Office, możesz zacząć korzystać z jego aplikacji do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych Excel, idealnej aplikacji do kontrolowania firmy we wszystkich jej aspektach, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i analizy rynkowej.

Dzięki szerokiej gamie narzędzi i formuł, które oddaje do Twojej dyspozycji, tworzenie bazy danych i wykresów do obliczania dowolnego współczynnika nigdy nie było prostsze. Zwłaszcza w środowisku biznesowym, gdzie możliwe jest obliczenie rocznego wzrostu lub stopy wzrostu w Excelu, aby zachować dokładną kontrolę w odniesieniu do firmy w ogóle lub określonej jej części.

Czytaj więcej  Jakie są minimalne wymagania do pobrania, zainstalowania i grania w Fortnite?Ile zajmuje i waży?

Dlatego, aby być na bieżąco z nowymi technologiami, konieczne jest poznanie podstawowych funkcji Excela, ponieważ wiedza to potęga, a dzięki znajomości tego programu będziesz mógł otworzyć nowe możliwości w świecie pracy. Z tego powodu chcemy pomóc Ci nauczyć się tworzyć lub dodawać znak wodny do obrazu Excel.

Indeks

  Dodaj znak wodny do obrazu Excel

  Znaki wodne na dokumencie stanowią pieczęć autora, która odzwierciedla pochodzenie dokumentu lub przypomina, że ​​kopiowanie dokumentu jest zabronione z powodów poufnych. Aby wstawić znak wodny w Excelu, musisz pamiętać, że nie ma on bezpośredniej opcji, jak Word, więc proces jest nieco dłuższy, ale równie prosty.

  Przede wszystkim musisz mieć obraz lub tekst, który zamierzasz przekonwertować na znak wodny w formacie BMP, PNG lub JPG. Następnie w arkuszu kalkulacyjnym należy przejść do zakładki „Wstaw” i kliknąć opcję „Nagłówek i stopka” , aby skonfigurować arkusz kalkulacyjny w widoku Projekt, aby mieć możliwość dodania dostępnych nagłówków i stopek.

  Czytaj więcej  Jak pobrać, zainstalować i zaktualizować Minecraft na Androida lub iOS za darmo krok po kroku?

  Wybierz pierwszy nagłówek arkusza i w zakładce "Projekt" kliknij "Obraz", aby dodać obraz lub tekst, którego zamierzasz użyć jako znaku wodnego. Teraz tekst „& [Obraz]” pojawi się w nagłówku, aby wskazać istnienie w nim obrazu, kliknij poza nagłówkiem, a znak wodny pojawi się automatycznie na całym arkuszu.

  Usuń znak wodny w Excelu

  Jeśli chcesz usunąć znak wodny z arkusza kalkulacyjnego Excel, wystarczy przejść do zakładki „Wstaw” i kliknąć opcję „Nagłówek”. stopka s. " , spowoduje to wyświetlenie tekstu w nagłówku „& [Obraz]”. Usuń tekst i kliknij poza nagłówkiem, aby całkowicie usunąć znak wodny z arkusza kalkulacyjnego.

  Inne opcje ochrony dokumentów w Excelu

  Ponadto program do obsługi arkuszy kalkulacyjnych Excel oferuje szeroką gamę funkcji dodawania warstw zabezpieczeń do dokumentu , z opcjami ochrony pliku Excel przed statusem „tylko do odczytu” i niemożliwością jego modyfikacji, chyba że użytkownik ma odpowiedni dostęp.

  Zaleca się również korzystanie z opcji szyfrowania dokumentów hasłem , aby inni użytkownicy mogli przeglądać dokument tylko za pomocą funkcji wyszukiwania i odwołań w celu ochrony struktury dokumentu.

  Dzięki funkcjom szyfrowania hasła możesz chronić dokument całkowicie lub tylko jego fragmenty, w zależności od osobistej sytuacji, aby uniknąć modyfikowania funkcji i formuł.

  Czytaj więcej  Jak zobaczyć i poznać odwiedzone miejsca dzięki historii lokalizacji i osi czasu w Mapach Google?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji