Jak zrobić i zapisać przezroczysty obraz w dokumencie Word Word

11 lipca, 2021

Edytor plików Microsoft Word jest bardzo wszechstronny i umożliwia wykonywanie wszelkiego rodzaju zadań. W nim możliwe jest nie tylko tworzenie dokumentów tekstowych, ale także między innymi wstawianie i edycja obrazów, wstawianie grafiki, tworzenie schematów blokowych .

Ale w tym samouczku nauczymy Cię, jak wykonać bardzo szczególne zadanie. Tutaj pokażemy, jak zrobić i zapisać przezroczysty obraz w dokumencie Word.

Te imponujące zaawansowane efekty, które można by pomyśleć, są możliwe do wykonania tylko przez programy przeznaczone do profesjonalnej edycji obrazu. Pokazuje nam, jak potężne może być to narzędzie biurowe zawarte w pakiecie Office. Ważne jest, aby wiedzieć, jakich opcji wstążki narzędzi musimy użyć, aby to osiągnąć.

Możliwość wstawiania obrazów do dokumentu, a następnie ich edycji to opcja, którą można bez problemu zrobić z zakładki Wstaw.

Nie wiadomo jednak, jak korzystać z menu narzędzi, które pozwala na ich edycję i tworzenie imponujących efektów . Podobnie jak w tym przypadku, pokażemy Ci, jak zrobić i zapisać przezroczysty obraz w dokumencie Word.

Indeks ()

 1. Kroki, aby zrobić przezroczysty obraz w programie Word
 2. Krok, aby zapisać przezroczysty obraz, który stworzyliśmy w programie Word
Indeks
  Czytaj więcej  Jak dostosować i zmienić kolor paska zadań systemu Windows 10 — szybko i łatwo

  Kroki, aby zrobić przezroczysty obraz w programie Word

  W celu dokonania obraz przejrzysty to jest konieczne, że najpierw wstawić obraz do dokumentu. Ten krok jest bardzo prosty i w tym celu przejdziemy do górnego menu i klikniemy zakładkę „Wstaw”. Teraz zlokalizujemy się na wstążce narzędzi, a konkretnie w „Ilustracjach”, aby wybrać opcję „Obraz”.

  Ta akcja pozwoli nam przeszukać nasz komputer w poszukiwaniu folderu zawierającego obraz, którego chcemy użyć. Gdy go zlokalizujemy, klikniemy opcję „Wstaw”. Obraz pojawi się w dokumencie i zostaną wyświetlone narzędzia do jego edycji. W naszym przypadku przejdziemy do „Organizuj” i wybierzemy opcję „Dostosuj tekst”.

  Teraz wyświetli się menu opcji i wybierzemy opcję „Kwadrat”, aby móc przesunąć obraz w dokumencie. Następnym krokiem jest wstawienie kształtu, ponieważ w nim z kolei wstawimy obraz. Odbywa się to w ten sposób, ponieważ program oferuje tylko opcję przezroczystości kształtów, a nie obrazów.

  W tym celu wracamy do zakładki „Wstaw” i w narzędziach „Ilustracje” wybieramy opcję „Kształty”. Wyświetli się rozbudowane menu, a my wybierzemy jedno z naszych preferencji. Teraz ustawimy kursor, aby narysować kształt, teraz zobaczymy narzędzia „Format” , teraz wybierzemy „Zarys kształtu” i wybierzemy opcję Bez konturu ”.

  Czytaj więcej  Jak zamknąć otwarte sesje internetowe WhatsApp z mojego komputera lub telefonu komórkowego z Androidem i iPhone'a?

  Następnym krokiem jest wstawienie obrazu w kształt i w tym celu klikamy opcję „Wypełnienie kształtu” a następnie wybieramy „Obraz”. Jest to wybór obrazu, który wstawimy do formularza, następnie uczynimy ten obraz przezroczystym i w tym celu wykonamy następujące czynności. Ustawiamy się wewnątrz kształtu za pomocą kursora i kliknięcia prawym przyciskiem myszy.

  Aby wybrać opcję „Format kształtu” i w opcjach wybieramy „Wypełnij i wypełnij” kolejnym krokiem jest kliknięcie „Wypełnij”, aby wyświetlić opcję „przezroczystość”. I dajemy jej taki poziom przejrzystości, jakiego pragniemy.

  Krok, aby zapisać przezroczysty obraz, który stworzyliśmy w programie Word

  Następny krok jest bardzo łatwy do wykonania i gdy już stworzymy przezroczysty obraz w dokumencie. I chcemy go zapisać na komputerze, konieczne jest wykonanie tych kroków i najpierw należy wybrać obraz, który uczyniliśmy przezroczystym. Ustawiamy się nad nim kursorem myszy i klikamy prawym przyciskiem myszy.

  Ta akcja pokaże kilka opcji i w naszym przypadku wybieramy "Kopiuj" następnie musimy wpisać "Paint" i tutaj wklejamy skopiowany obraz. Następnym krokiem jest otwarcie opcji zapisywania dla narzędzia. A żeby go zapisać, musimy tylko wybrać format, jaki nadamy przezroczystemu obrazowi.

  Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy moje wiadomości zostały mi odczytane w rozmowie lub grupie na telegramie?

  Może się to wydawać długim procesem, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z instrukcjami, które Ci przekazaliśmy, nie będziesz miał problemów z uzyskaniem tego wspaniałego efektu. Coś podobnego, gdy chcemy wstawić obraz tła lub znak wodny . I tak kończy się ten artykuł, który pokazał, jak zrobić i zapisać przezroczysty obraz w dokumencie Word.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji