Jak zrobić drzewo genealogiczne w programie Excel — Utwórz diagram drzewa

18 listopada, 2021

Excel jest bardzo dobrym narzędziem obliczeniowym, ale ma też różne funkcje, które można w dużym stopniu wykorzystać do wykonywania różnych zadań. Wszechstronność oferowana przez ten program pakietu Microsoft Office jest niezrównana, stając się niezbędnym elementem we wszystkich biurach i domach.

W tym przypadku dowiemy się, w jaki sposób możemy stworzyć rodzinne drzewo genealogiczne tylko za pomocą Excela i różnych jego sposobów na łatwe zrobienie tego. Podobnie wspomnimy o innych działaniach, które możemy wykonać za pomocą programu, aby uzupełnić wszystkie zastosowania, jakie możemy mu nadać.

Jak zrobić drzewo genealogiczne w programie Excel — Utwórz diagram drzewa

  Indeks

   Jak zrobić drzewo genealogiczne w Excelu?

   Możemy szybko i łatwo stworzyć drzewo genealogiczne, korzystając z różnych funkcji oferowanych przez Excel, od wstępnie zaprojektowanych szablonów, które możemy pobrać, po formularze, które możemy zintegrować z projektem.

   Zacznijmy od wyjaśnienia, jak to zrobić w najszybszy sposób, czyli za pomocą szablonów, wystarczy wykonać następujące kroki:

    Czytaj więcej  Jak skonfigurować i używać routera jako wzmacniacza bezprzewodowego lub anteny WiFi — praktyczny samouczek

    Jak widać, jest to prosty i szybki proces, jeśli korzystasz z gotowych szablonów oferowanych przez Microsoft Office. Jeśli masz wszystkie informacje o krewnych, które znajdą się w drzewie genealogicznym, możesz utworzyć formularz, aby szybko i dokładnie wprowadzić dane .

    Korzystanie z funkcji SmartArt

    Innym łatwym sposobem na utworzenie hierarchicznego projektu do wypełnienia jest funkcja SmartArt, która wyróżnia się w programie Excel. Proces jest znacznie prostszy i nie zajmuje dużo czasu.

     Bardzo łatwo jest wstawić rozgałęziony diagram za pomocą funkcji SmartArt, mając nawet informacje potrzebne do jego wprowadzenia. Możesz także obliczyć lata, miesiące, dni i więcej między komórkami w programie Excel, aby podać więcej szczegółów na temat posiadanych informacji rodzinnych.

     Korzystanie z podstawowych kształtów i figur

     Podobnie możemy również wykorzystać podstawowe kształty i figury, które pozwalają nam w prosty sposób złożyć drzewo genealogiczne . Będziemy musieli tylko krok po kroku umieścić wszystkie figury i kształty niezbędne do dodania do każdego członka drzewa.

     Zaczynamy od wybrania ilustracji, a następnie kształtów, aby wyświetlić wyskakujące okienko, w którym znajdziemy różne typy obiektów, sklasyfikowane według kategorii.

     Czytaj więcej  Jak kopiować i wklejać teksty, obrazy i pliki na komputerze Mac

     Możesz wybrać typ obiektu, który będzie tworzył drzewo genealogiczne jako Prostokąty, które będziesz musiał umieścić w arkuszu kalkulacyjnym tam, gdzie najlepiej się zastanowisz. Następną rzeczą jest edycja wypełnienia, stylu czcionki, grubości linii i wielu innych, klikając prawym przyciskiem myszy na figurę i wybierając Formatuj kształt.

     Będziesz musiał wykonać ten proces dla każdego członka drzewa lub możesz go skopiować i wkleić tyle razy, ile uznasz za konieczne . Gdy masz już wszystkie poziomy swojego drzewa genealogicznego, następną rzeczą będzie ujednolicenie wszystkiego.

     W tym celu będziesz musiał tylko dodać linie, które łączą jeden element z drugim, a także łączą obiekty, wybierając je z wciśniętym klawiszem Ctrl. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Grupuj. W ten sposób nasze drzewo zostanie zintegrowane i możemy je traktować jako pojedynczy obiekt, zarówno w celu jego przesunięcia, jak i zwiększenia lub zmniejszenia jego rozmiaru.

     Jak widać, istnieje kilka sposobów łatwego tworzenia drzewa genealogicznego w programie Excel. Możesz także przejąć lepszą kontrolę, wstawiając godzinę i datę dodania nowego członka drzewa.

     Dodaj komentarz

     Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

     Go up

     Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji