Jak zrobić automatyczny i połączony indeks w programie Word z numeracją tytułów

25 sierpnia, 2021

Poznaj i efektywnie wykorzystuj różne funkcje oferowane użytkownikom przez program zawarty w pakiecie Microsoft Office zgodnie z jego wersją iw tym przypadku mówimy o programie Word. Pozwoli nam to na wytworzenie dobrze prezentujących się dokumentów i w rekordowym czasie. Ponieważ niektóre opcje można zastosować za pomocą prostych kliknięć, w tym artykule chcemy nauczyć Cię, jak utworzyć automatyczny i połączony indeks w programie Word z numeracją tytułów.

Jak zrobić automatyczny i połączony indeks w programie Word z numeracją tytułów

Jest bardzo prawdopodobne, że wykonujesz tę pracę ręcznie przez długi czas i nie wiedziałeś, że istnieje funkcja, która może zautomatyzować ten proces. I to jest jeden z najczęstszych mankamentów, z jakimi zwykle spotykają się użytkownicy tego narzędzia biurowego. Na przykład nie wiedząc, jak zrobić lub utworzyć formularz do wypełnienia .

Następnie pokażemy Ci kolejną doskonałą opcję, którą ma edytor tekstu Word i którą możesz znaleźć w menu narzędzi oferowanych przez aplikację. I chodzi o tworzenie automatycznego i połączonego indeksu w programie Word z numeracją tytułów . Zobaczmy więc, co musimy zrobić, aby wprowadzić to w życie i nie tracić więcej czasu.

Czytaj więcej  Co to jest i jak działa WhatsApp Pay? Jak skonfigurować go do wysyłania płatności

  Indeks

   Dlaczego automatyczne indeksowanie w programie Word

   W przypadku, gdy musisz zrobić bardzo długi dokument, który zawiera dużą liczbę stron. Niezbędne jest skorzystanie z indeksu, aby w ten sposób móc wymienić tytuły, które posiada nasz dokument. Ale ta praca może być nieco męcząca, jeśli zrobimy to ręcznie, ale jest sposób, aby zrobić to automatycznie.

   W edytorze tekstu Word indeks jest również znany jako spis treści i dzięki niemu można poznać treść wspomnianego dokumentu lub książki. Ale pomaga nam również jednym kliknięciem uzyskać dostęp do dowolnego tytułu zawartego w dokumencie. Zacznijmy więc i zobaczmy, jak utworzyć automatyczny i połączony indeks w programie Word z numeracją tytułów.

   Krok, aby utworzyć automatyczny indeks w programie Word

   Aby rozpocząć ten samouczek, musisz otworzyć dokument, który składa się z kilku stron i tytułów, a my stworzymy spis treści lub indeks. Będzie to tak proste i szybkie, jak wstawianie i edytowanie obrazów w dowolnym dokumencie.

   Aby rozpocząć, musimy napisać te same tytuły, które dokument lub książka zawiera w indeksie. Ale to musi mieć ten sam styl, więc wybierzemy tytuł pierwszego akapitu.

   Czytaj więcej  Jak zaktualizować system Windows XP do systemu Windows 8 lub 10 bez utraty danych — szybko i łatwo?

   Kolejnym krokiem jest znalezienie się w górnym menu oraz w zakładce home w sekcji „Styl”. Wybieramy „Tytuł 1”. Teraz musisz zastosować tę samą procedurę dla każdego z tytułów, które wstawisz do indeksu lub spisu treści. Po zakończeniu tego procesu wyboru tytułów, które będą tworzyć indeks.

   Ustaw się kursorem na nowym pustym arkuszu w dokumencie, a teraz w górnym menu programu Word przejdź do zakładki "Referencje". Zostaną wyświetlone opcje, które zawiera i w naszym przypadku powinieneś znajdować się w pierwszym z nich od lewej do prawej. I kliknij opcję „Spis treści”, a ta akcja wyświetli dostępne automatyczne tabele i musisz wybrać jedną z preferencji.

   I voila, nowa strona pojawi się w twoim dokumencie z indeksem lub spisem treści tytułów, które ją tworzą. Jak widać, jest to bardzo prosta w użyciu funkcja, która pozwala zaoszczędzić czas na dostęp do dowolnego tytułu. W ten sposób nie będziesz musiał wykonywać ręcznego wyszukiwania, bardzo pomaga, gdy dokument jest bardzo długi.

   Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz mieć więcej problemów z dotarciem do konkretnego tytułu swojej książki lub eseju za pomocą jednego kliknięcia. Jest to równie łatwe i szybkie, jak tworzenie lub umieszczanie nagłówka w programie Word. I tak kończy się ten ciekawy artykuł, którego mogę nauczyć, jak zrobić w Wordzie automatyczny i linkowany indeks z numeracją tytułów.

   Czytaj więcej  Jak zmienić nazwę Wi-Fi i hasło mojego routera z mojego telefonu komórkowego?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji