Jak zrobić arkusz kontroli dochodów i wydatków w programie Excel za pomocą szablonów biznesowych lub osobistych

2 września, 2021

Posiadanie kontroli nad pieniędzmi, zarówno tymi wchodzącymi, jak i wychodzącymi, to bardzo ważne zadanie, aby móc zarządzać finansami firmy, rodziny, a nawet pojedynczej osoby. Można to zrobić ręcznie, korzystając z drogich programów lub korzystając ze wszystkich narzędzi, które mamy do dyspozycji na naszym komputerze.

W tym artykule nauczymy Cię, jak wykonać arkusz kontroli dochodów i wydatków w Excelu, korzystając z gotowych szablonów, które możemy uzyskać za pomocą tego programu. W ten sam sposób wyjaśnimy, jak krok po kroku wykonać arkusz kontrolny bez korzystania z szablonów, jeśli chcesz.

Jak zrobić arkusz kontroli dochodów i wydatków w programie Excel za pomocą szablonów dla firm lub osób

  Jak zrobić arkusz kontroli dochodów i wydatków z szablonami w programie Excel?

  Korzystanie z szablonów w Excelu staje się coraz bardziej obowiązkową koniecznością, ponieważ oszczędzają czas, a także umożliwiają pracę z podstawowym projektem. Za ich pomocą możemy wykonać wiele programów funkcjonalnych na każdy konkretny przypadek.

  Wystarczy wykonać następujące kroki, aby utworzyć arkusz kontrolny w programie Excel przy użyciu tylko szablonów:

  • Wejdziemy do programu Excel, w którym naciśniemy przycisk „Nowy” znajdujący się na pasku bocznym.
  • W tej chwili możemy wyszukać różne dostępne szablony. Ważne jest, abyśmy mieli połączenie z Internetem, ponieważ w ten sposób możemy zobaczyć różne kategorie.
  • Przyjrzymy się sekcji „Budżety” i klikniemy ją.
  • Znajdziemy różne szablony, które możemy przejrzeć, klikając „Podgląd” .
  • Wybierzemy szablon, który wydaje nam się najlepszy i voila!
  Czytaj więcej  Jak utworzyć wiele kont na Twitterze na telefonie komórkowym z tym samym adresem e-mail?

  Od tego momentu następną rzeczą, którą będziemy musieli zrobić, jest zbadanie wybranego szablonu, aby poznać różne formuły i funkcje, których używa. Podobnie możemy dodać szczegóły, które chcemy, oprócz wypełnienia odpowiednich komórek.

  W ten sam sposób, w jaki można wykonać arkusz kontroli finansowej, możemy również zrobić kalendarz, w którym będziemy mogli zapisywać spotkania i notatki . To wiele mówi o wszechstronności szablonów Excela .

  Jak krok po kroku wykonać arkusz kontroli dochodów i wydatków w programie Excel?

  • Otworzymy Microsoft Excel, w którym utworzymy „Pustą książkę” .
  • W pierwszej komórce umieścimy tytuł arkusza. Następnie zostawimy spację, a w kolejnych trzech napiszemy Income, Expenses i Balance .
  • Zmienimy nazwę arkusza na „Strona główna” , klikając prawym przyciskiem myszy kartę arkusza i wybierając „Zmień nazwę” .
  • Kontynuując, utworzymy nowy arkusz, który nazwiemy "Dochód" .
  • Następną rzeczą jest wypełnienie wszystkich komórek danymi dotyczącymi pieniędzy, które wprowadzamy co miesiąc.
  • Korzystając z funkcji „= SUMA ()” wybierzemy wszystkie komórki, które zawierają dane o Twoim miesięcznym dochodzie. Skopiujemy wynik za pomocą "Ctrl + C" .
  • W tym momencie przejdziemy do arkusza „Strona główna” i zrobimy specjalną wklejkę w komórce odpowiedniego miesiąca. Będziemy musieli nacisnąć „Ctrl + Alt + V”, aby móc to zrobić, wybierając „Wklej linki” .
  • Teraz utworzymy nowy arkusz, który nazwiemy „Wydatkami” . Powtórzymy poprzednie kroki.
  • W tej części arkusza możemy utworzyć kilka kategorii, które uważamy za istotne, które powinny znajdować się w arkuszu wydatków. Mogą to być między innymi czynsz, transport, jedzenie, długi, rozrywka.
  • Będziemy musieli wprowadzić sumę częściową na kategorię , którą dodamy na końcu, aby wygenerować stałe wydatki na miesiąc.
  Czytaj więcej  Jak zrobić normalne CV w oryginalnym i atrakcyjnym słowie krok po kroku?
  • Po wprowadzeniu wszystkich podsum, przejdziemy do dolnego końca, aby umieścić sumę. Będziemy musieli napisać w komórce „= SUMA ()”, w której będziemy musieli wybrać każdą komórkę z każdą sumą częściową. Możemy to zrobić przytrzymując klawisz "Ctrl" .
  • Kopiujemy i wklejamy tę wartość w arkuszu „Strona główna” .
  • Na koniec w polu „Saldo” będziemy musieli dokonać odejmowania wartości. Będą to dochody pomniejszone o wydatki. Robi się to po prostu wpisując w komórce „= B1-B2” . W tym przypadku komórki muszą być odpowiednimi komórkami.

  Innym sposobem na zwiększenie szczegółowości i precyzji arkusza kontrolnego jest zastosowanie formatowania warunkowego w komórkach programu Excel . W ten sposób uzyskamy lepszą prezentację danych .

  Narzędzia, które zapewnia Excel do wykonywania skomplikowanych obliczeń są bardzo pomocne, możemy nawet obliczyć cenę sprzedaży produktu, dzięki czemu mamy całkowitą kontrolę nad kosztami .

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji