Jak zresetować lub zresetować ustawienia fabryczne programu Word — pomocny przewodnik

24 września, 2021

Kiedy już od dłuższego czasu pracujesz z narzędziem w jeden sposób, zmiana drobnego szczegółu może Cię niepotrzebnie skomplikować. Mówimy o różnych programach w pakiecie Microsoft Office, które oferują wiele możliwości dostosowywania podczas wykonywania akcji , więc dla jednego jest to proste z jednego powodu, dla drugiego może być skomplikowane.

Jak zresetować lub zresetować ustawienia fabryczne programu Word — pomocny przewodnik

Z tego powodu przedstawiamy ten pomocny przewodnik dotyczący resetowania lub resetowania ustawień fabrycznych programu Word . W ten sposób, bez względu na to, na jakim komputerze się znajdujesz, zawsze możesz liczyć na podstawowe funkcjonalności oferowane przez to narzędzie tekstowe. Podobnie wspomnimy o kilku innych rzeczach, które możemy zrobić w tym programie.

  Indeks

   Jak zresetować lub zresetować ustawienia fabryczne programu Word?

   Jest to prosty proces, który możesz wykonać we wszystkich wersjach programu Word od 2019 r. , dzięki czemu będziesz świadomy, jak korzystać z tego narzędzia. Wystarczy wykonać poniższe czynności, aby móc zresetować ustawienia programu Word:

   • Aby rozpocząć, naciśniemy jednocześnie klawisze „Windows” i „R” , aby otworzyć polecenie wykonania.
   • W oknie poleceń napiszemy „Regedt32.exe”, a następnie naciśniemy „OK” .
   • To aktywuje obronę systemu Windows, więc będziesz musiał potwierdzić, że chcesz wprowadzić zmiany. Naciśniesz "Tak" .
   • Będziesz szukać folderu „HKEY_CURRENT_USER” .
   • Wybierzesz opcję „Oprogramowanie” .
   • Klikasz „Microsoft”, a następnie „Biuro” .
   • Będziesz szukać swojej wersji programu Word, takiej jak „19.0”.
   • Naciśniesz "Word", a następnie klikniesz prawym przyciskiem myszy, aby wybrać "Usuń" .
   • Potwierdzasz, że chcesz trwale usunąć hasło, gdzie będziesz musiał nacisnąć „Tak” .
   Czytaj więcej  Jak ukryć lub ukryć aplikację Tinder na moim telefonie z Androidem?

   Następną rzeczą będzie zamknięcie i otwarcie programu Word, aby potwierdzić, że powrócił do ustawień fabrycznych . W ten sposób możesz ponownie uruchomić program Word, aby wszystkie dostosowania zostały usunięte i możesz pracować w tym edytorze tekstu w sposób podstawowy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w pomocy firmy Microsoft, w której szczegółowo wyjaśniają, co należy zrobić.

   Po co resetować ustawienia Microsoft Word?

   Istnieje wiele powodów, aby zresetować ustawienia programu Word. Ponieważ chcemy przywrócić wszystko do podstaw po edycji wszystkiego zgodnie z życzeniem lub po prostu móc z niego korzystać w znany sposób. Na przykład może się zdarzyć, że pracujesz na komputerze, na którym opcja korzystania z widoku roboczego jest wyłączona lub ukryta, więc przywrócenie ustawień fabrycznych jest jedynym sposobem uzyskania tej opcji .

   Podobnie, bez względu na posiadaną wersję programu Word, zawsze możesz szybko i łatwo przywrócić ustawienia fabryczne. Jednak trzeba być ostrożnym, gdy robi to od pracy z okna poleceń Windows. Jeśli nie wiesz, co wprowadzasz, możesz nieumyślnie usunąć uzupełnienie z systemu, a tym samym spowodować jego awarię.

   Czytaj więcej  Co to jest szkic Arduino i jakie są jego części i podstawowa struktura? - Przewodnik wyjaśniający

   Jednym z narzędzi, z którym każdy powinien wiedzieć, jak sobie radzić, jest Microsoft Word. Dlatego znajomość pewnych cech i wcześniej ustalonych funkcji programu ma ogromne znaczenie, aby móc z nim funkcjonować w dowolnej dziedzinie.

   Co można zrobić w Microsoft Word po ponownym uruchomieniu?

   Po ponownym uruchomieniu konfiguracji Worda będziemy mieć wszystkie jego narzędzia tekstowe, aby móc wykonywać w nim różnorodne czynności. Głównie tworzenie wszelkiego rodzaju dokumentów tekstowych oraz różnych funkcjonalności, które można nadać programowi.

   Wśród nich możemy wymienić zdolność Worda do tworzenia szkiców lub planów architektonicznych, gdy nie chcesz pracować z bardziej skomplikowanym oprogramowaniem. Dzięki temu ludzie, którzy mają niewielką lub żadną wiedzę w zakresie projektowania budowlanego, mogą mieć otwarte usta na temat tworzenia planów.

   W ten sposób możliwe jest wykonywanie zadań, które w programie Word mogły nie być uważane za możliwe. W ten sam sposób możliwe jest tworzenie lub wykonywanie szablonów i plakatów w dowolnym celu. Dzięki temu możemy uprościć wspólne zadania , które wykonujemy.

   Jak widać, wszystko to możesz zrobić po przywróceniu ustawień fabrycznych programu Word, ponieważ jest on dostępny we wszystkich wersjach. Mam nadzieję, że te informacje były dla Ciebie bardzo pomocne, nie zapomnij udostępnić ich w sieciach społecznościowych, Do następnego razu!

   Czytaj więcej  Jak odinstalować, usunąć lub usunąć moje konto League of Legends na zawsze?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji