Jak zresetować lub twardy reset na moim telefonie z Androidem - opuść ustawienia fabryczne

29 października, 2021

Dzisiaj telefony komórkowe na rynku mają ogromną pojemność i nie mówię o przechowywaniu w chmurze, na przykład na platformie takiej jak OneDrive , mówię o pamięci wewnętrznej, średnia wynosi 64 GB, ale są urządzenia do 128 GB ( minus przestrzeń systemowa) to dużo i jak widać, ludzie używają sporej części z aplikacjami, zdjęciami, filmami itp ...

Jak zresetować lub twardy reset na moim telefonie z Androidem - opuść ustawienia fabryczne

Problem polega na tym, że z czasem dodajesz coraz więcej informacji, oprócz tego, że stare pozostawiają pliki pamięci podręcznej, powoduje to spowolnienie urządzenia i awarię na dłuższą metę.

Jest to jedna z wielu opcji, dla których chcesz, aby Twój telefon działał lepiej i jest wiele rzeczy do zrobienia przed wykonaniem twardego resetu, na przykład możesz usunąć duplikaty zdjęć , utworzyć kopię zapasową na komputerze, a następnie usunąć pliki. pliki itp ...

Twardy reset powinien być ostatnią opcją, ponieważ poza informacjami, które zapisałeś w podłączonej pamięci , pozostałe informacje w telefonie (czyli pamięć wewnętrzna) powrócą do stanu, w jakim nabyłem go, tracąc informacje To nie jest coś, co myślę, że chcesz się wydarzyć, więc utwórz kopię zapasową, tak jak powiedziałem wcześniej.

Czytaj więcej  Jaki jest rozmiar obrazów i zdjęć na Twitterze? - Prawidłowe pomiary

  Dane, które należy wziąć pod uwagę przed formatowaniem

  • Jedyną rzeczą jaka zostanie zapisana po resecie będzie informacja z twojej pamięci , więc powinieneś ją usunąć , aby wypakować ją zgodnie z modelem który posiadasz musisz albo zdjąć pokrywę albo przełożyć klucz przez otwór wyjściowy karty , szybko zobaczysz pamięć i musisz ją ostrożnie usunąć.
  • Możliwe jest również, że zgubisz wiadomości i być może niektóre kontakty zapisane na karcie SIM (zależy to od modelu), więc powinieneś zrobić kopię zapasową WhatsApp przed zresetowaniem telefonu komórkowego, robisz to w WhatsApp> Ustawienia> Czaty> Kopia zapasowa Kopiuj. Utwórz kopię i zapisz ją na kilka minut przed zresetowaniem, aby była dostępna po otwarciu urządzenia. Uwaga: tej kopii nie można utworzyć z WhatsApp Web.
  • Bateria musi być wyższa niż 90%, bardzo często te procesy bardzo szybko wyczerpują baterię, więcej, jeśli twoje urządzenie jest stare, lepiej być bezpiecznym niż żałować.
  • Jeśli urządzenie jest uszkodzone, spróbuj zrobić to z trybu „Odzyskiwanie”, który wyjaśniam poniżej, ta druga może nie być najlepszą opcją.
  Czytaj więcej  Co to jest komunikator Telegram? Jak to działa i jak jest używane? Korzyści, zalety i wady

  Przywróć ustawienia fabryczne urządzenia z Androidem krok po kroku

  Aby ponownie uruchomić urządzenie bez instalowania żadnego programu , musisz wykonać następujące czynności.

  • Otwórz panel powiadomień i w prawym górnym rogu naciśnij „Ustawienia” lub na kółku ustawień
  • Następnie wyszukaj „Kopia zapasowa” na niektórych telefonach, która pojawia się jako „Kopia zapasowa”
  • Na dole tej opcji znajdziesz „Przywracanie danych fabrycznych”
  • Otrzymasz komunikat ostrzegawczy i musisz nacisnąć przycisk „Uruchom ponownie telefon”

  I gotowe, Twoje urządzenie uruchomi się ponownie, musisz wziąć pod uwagę, że może to chwilę potrwać , normalna rzecz to 10 do 20 minut, ale jeśli Twój telefon ma dużo informacji lub jest stary, zajmie to bezpieczniej .

  Twardy reset z trybu odzyskiwania

  Jeśli telefon się nie uruchamia, musisz wykonać twardy reset z trybu odzyskiwania, w tym celu wystarczy postępować zgodnie z następującymi instrukcjami:

  • Wyłącz swój telefon
  • Włącz go i przytrzymaj dwa przyciski, aby wejść do menu systemowego, które przyciski? Zależy to od wersji Twojego urządzenia, ale najczęściej spotykane to: Przycisk zasilania + przycisk zwiększania głośności ”
  • Po wejściu tutaj przejdź do: Wyczyść dane> Przywracanie ustawień fabrycznych
  • Możesz się tu dostać za pomocą klawiszy głośności na telefonie komórkowym
  • Zobaczysz ostrzeżenie, że zamierzasz usunąć wszystkie swoje dane, musisz nacisnąć "ok"
  • Na koniec, po zakończeniu procesu, kliknij „Uruchom ponownie teraz”, a zresetujesz urządzenie do stanu, w jakim pochodziło z fabryki.
  Czytaj więcej  Co to jest punkt dostępu WiFi i jak działa? Jakie są typy? Charakterystyka i różnice

  Na te dwa sposoby możesz łatwo i szybko zresetować telefon komórkowy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji