Jak zresetować lub twardy reset na moim telefonie z Androidem - opuść ustawienia fabryczne

29 października, 2021

Dzisiaj telefony komórkowe na rynku mają ogromną pojemność i nie mówię o przechowywaniu w chmurze, na przykład na platformie takiej jak OneDrive , mówię o pamięci wewnętrznej, średnia wynosi 64 GB, ale są urządzenia do 128 GB ( minus przestrzeń systemowa) to dużo i jak widać, ludzie używają sporej części z aplikacjami, zdjęciami, filmami itp ...

Jak zresetować lub twardy reset na moim telefonie z Androidem - opuść ustawienia fabryczne

Problem polega na tym, że z czasem dodajesz coraz więcej informacji, oprócz tego, że stare pozostawiają pliki pamięci podręcznej, powoduje to spowolnienie urządzenia i awarię na dłuższą metę.

Jest to jedna z wielu opcji, dla których chcesz, aby Twój telefon działał lepiej i jest wiele rzeczy do zrobienia przed wykonaniem twardego resetu, na przykład możesz usunąć duplikaty zdjęć , utworzyć kopię zapasową na komputerze, a następnie usunąć pliki. pliki itp ...

Twardy reset powinien być ostatnią opcją, ponieważ poza informacjami, które zapisałeś w podłączonej pamięci , pozostałe informacje w telefonie (czyli pamięć wewnętrzna) powrócą do stanu, w jakim nabyłem go, tracąc informacje To nie jest coś, co myślę, że chcesz się wydarzyć, więc utwórz kopię zapasową, tak jak powiedziałem wcześniej.

Czytaj więcej  Co to jest komunikator Telegram? Jak to działa i jak jest używane? Korzyści, zalety i wady

  Indeks

   Dane, które należy wziąć pod uwagę przed formatowaniem

   • Jedyną rzeczą jaka zostanie zapisana po resecie będzie informacja z twojej pamięci , więc powinieneś ją usunąć , aby wypakować ją zgodnie z modelem który posiadasz musisz albo zdjąć pokrywę albo przełożyć klucz przez otwór wyjściowy karty , szybko zobaczysz pamięć i musisz ją ostrożnie usunąć.
   • Możliwe jest również, że zgubisz wiadomości i być może niektóre kontakty zapisane na karcie SIM (zależy to od modelu), więc powinieneś zrobić kopię zapasową WhatsApp przed zresetowaniem telefonu komórkowego, robisz to w WhatsApp> Ustawienia> Czaty> Kopia zapasowa Kopiuj. Utwórz kopię i zapisz ją na kilka minut przed zresetowaniem, aby była dostępna po otwarciu urządzenia. Uwaga: tej kopii nie można utworzyć z WhatsApp Web.
   • Bateria musi być wyższa niż 90%, bardzo często te procesy bardzo szybko wyczerpują baterię, więcej, jeśli twoje urządzenie jest stare, lepiej być bezpiecznym niż żałować.
   • Jeśli urządzenie jest uszkodzone, spróbuj zrobić to z trybu „Odzyskiwanie”, który wyjaśniam poniżej, ta druga może nie być najlepszą opcją.
   Czytaj więcej  Jak się dowiedzieć, czy kontakt lub mecz zablokował lub usunął mnie na Badoo?

   Przywróć ustawienia fabryczne urządzenia z Androidem krok po kroku

   Aby ponownie uruchomić urządzenie bez instalowania żadnego programu , musisz wykonać następujące czynności.

   • Otwórz panel powiadomień i w prawym górnym rogu naciśnij „Ustawienia” lub na kółku ustawień
   • Następnie wyszukaj „Kopia zapasowa” na niektórych telefonach, która pojawia się jako „Kopia zapasowa”
   • Na dole tej opcji znajdziesz „Przywracanie danych fabrycznych”
   • Otrzymasz komunikat ostrzegawczy i musisz nacisnąć przycisk „Uruchom ponownie telefon”

   I gotowe, Twoje urządzenie uruchomi się ponownie, musisz wziąć pod uwagę, że może to chwilę potrwać , normalna rzecz to 10 do 20 minut, ale jeśli Twój telefon ma dużo informacji lub jest stary, zajmie to bezpieczniej .

   Twardy reset z trybu odzyskiwania

   Jeśli telefon się nie uruchamia, musisz wykonać twardy reset z trybu odzyskiwania, w tym celu wystarczy postępować zgodnie z następującymi instrukcjami:

   • Wyłącz swój telefon
   • Włącz go i przytrzymaj dwa przyciski, aby wejść do menu systemowego, które przyciski? Zależy to od wersji Twojego urządzenia, ale najczęściej spotykane to: Przycisk zasilania + przycisk zwiększania głośności ”
   • Po wejściu tutaj przejdź do: Wyczyść dane> Przywracanie ustawień fabrycznych
   • Możesz się tu dostać za pomocą klawiszy głośności na telefonie komórkowym
   • Zobaczysz ostrzeżenie, że zamierzasz usunąć wszystkie swoje dane, musisz nacisnąć "ok"
   • Na koniec, po zakończeniu procesu, kliknij „Uruchom ponownie teraz”, a zresetujesz urządzenie do stanu, w jakim pochodziło z fabryki.
   Czytaj więcej  Jak zwolnić miejsce na moim koncie Gmail bez usuwania wiadomości e-mail?

   Na te dwa sposoby możesz łatwo i szybko zresetować telefon komórkowy.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji