Jak zoptymalizować i ulepszyć mój profil zawodowy na LinkedIn — przydatne wskazówki

24 czerwca, 2021

LinkedIn jest prawdopodobnie największą i najczęściej używaną siecią społecznościową pod względem profili i dziedzin zawodowych. Powszechnie wiadomo, że istnieją sieci społecznościowe na wszystko: od publikowania zdjęć na Instagramie po udostępnianie treści w bliższym tonie, jak na Facebooku.

Ale jeśli chodzi o pokazanie swojej zawodowej esencji, nie możesz tego robić na Twitterze, Facebooku czy Instagramie. Aby mieć profesjonalną obecność w mediach społecznościowych, musisz mieć konto LinkedIn . Ta sieć społecznościowa jest zdecydowanie najlepsza, dlatego podczas tworzenia profilu tutaj wyjaśnimy, co musisz zrobić, aby zoptymalizować i ulepszyć swój profil zawodowy na LinkedIn.

Dlaczego warto optymalizować i ulepszać profil LinkedIn?

Jeśli nadal nie wiesz, jak założyć konto i zalogować się do LinkedIn , powinieneś wiedzieć, że jest to niezwykle prosty proces i że możesz to zrobić z komputera lub telefonu komórkowego. Teraz, gdy już stworzysz swój profil, naprawdę ważne jest, aby go maksymalnie zoptymalizować, ponieważ jak każda strona internetowa, profil LinkedIn może być pozycjonowany w wyszukiwarkach.

Czytaj więcej  Jak podłączyć kilka telewizorów do tego samego sygnału przez kabel cyfrowy bez dekodera, krok po kroku?

Dlatego tak ważne jest, abyś zoptymalizował swój profil. W ten sposób podczas wyszukiwania związanego z konkretnym profilem zawodowym to Ty pojawiasz się wśród pierwszych wyników, a tym samym masz większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatrudniony.

Co możesz zrobić, aby zoptymalizować i ulepszyć swój profil na LinkedIn?

Zacznij od zrobienia profesjonalnego zdjęcia i pozwól mu mówić o Tobie

Nie da się tego lepiej wytłumaczyć, idea posiadania zdjęcia profilowego polega na tym, że ludzie mogą zobaczyć, kim jesteś, jaki jesteś i zorientować się, jaką masz osobowość. Dlatego nie możesz oczekiwać, że użyjesz tych samych zdjęć profilowych z Facebooka lub Instagrama na LinkedIn. Pomyśl, że musisz zrobić zdjęcie profilowe do programu nauczania.

Oczywiście nie wybieraj i nie przesyłaj zwykłego zdjęcia profilowego. Musi to być oparte na tym, co robisz lub zamierzasz robić jako profesjonalista. Na przykład, jeśli jesteś fotografem, zrób zdjęcie, które przedstawia Ciebie. Jeśli jesteś pisarzem lub generatorem treści, dołącz te elementy do swojego zdjęcia profilowego.

Zdjęcie na okładkę musi opowiadać o tym, co oferujesz

Jest to proste do zrozumienia: zdjęcie na okładkę na LinkedIn musi służyć jako okno na to, co ludzie znajdą, patrząc na Twój profil. Musi więc mieć hasło, frazę lub cokolwiek innego, co pokazuje, co robisz i co oferujesz. Warto wspomnieć, że zdjęcie na okładkę musi mieć znaczenie i przyciągać dużo uwagi.

Czytaj więcej  Jak po raz pierwszy zainstalować, aktywować i odnowić elektroniczne certyfikaty DNI

Po zdjęciu na okładkę jest to najważniejsza część Twojego profilu na LinkedIn. Dzięki wyciągowi z LinkedIn ludzie mogą Cię znaleźć, a Ty możesz pozycjonować się w wyszukiwarkach. Zasadniczo w tej części swojego profilu musisz być zwięzły i bezpośredni z informacjami, które zamierzasz opublikować.

  1. W polu imię wpisz swoje imię i nazwisko
  2. W polu Nazwisko wpisz swój zawód (ważne, aby używać emotikonów związanych z tym, co robisz).
  3. W nagłówku opisz siebie krótkimi wyrażeniami . Pozwól mu mówić o tym, co robisz, a także wykorzystaj powód, aby cię zatrudnić.
  4. Użyj emotikony na końcu nagłówka i oddziel frazy pionowymi kreskami
  5. Jeśli masz jakąkolwiek obecną pozycję, na której pracujesz, opublikuj ją i upublicznij

Edytuj „Informacje”

W tej sekcji są użytkownicy, którzy muszą umieścić swoje umiejętności i zdolności na Linkedin . Chociaż nie jest źle, jest to błąd, którego trzeba unikać. Zamiast mówić o sobie i tym, co robisz, skup się na wyjaśnieniu każdemu, kto widzi Twój profil, dlaczego powinni z Tobą współpracować i Cię zatrudnić. Jest to w zasadzie sposób na przekonującą sprzedaż swoich usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Go up

Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji