Jak zobaczyć lub sprawdzić, czy mój telefon komórkowy z Androidem ma oczekujące lub dostępne aktualizacje?

23 czerwca, 2021

Konieczne jest, aby nasze urządzenia mobilne działały poprawnie, bo gdyby tak nie było, wszystko stałoby się prawdziwym chaosem. Ale musisz też mieć najnowsze funkcje lub naprawić błędy. W tym celu konieczne jest zainstalowanie aktualizacji, a w tym artykule pokażemy, jak możesz poznać i sprawdzić, czy Twoje urządzenie z Androidem ma oczekujące lub dostępne aktualizacje.

Jak zobaczyć lub sprawdzić, czy mój telefon komórkowy z Androidem ma oczekujące lub dostępne aktualizacje?

Aby smartfon działał płynnie, nie wystarczy po prostu chronić go przed infekcjami wirusowymi . Chociaż to pomaga, istnieją inne funkcje, które będą całkowicie zależeć od tego, czy urządzenie jest zaktualizowane do najnowszej wersji. Powinieneś wiedzieć, że dzięki niemu można naprawić błędy , błędy i ewentualne podatności systemu operacyjnego.

Chociaż jednym z powodów, dla których oczekuje się aktualizacji, są możliwe nowe funkcje dodawane do urządzenia. Chociaż niektórzy użytkownicy chcą iść dalej i pobierać aplikacje beta ze Sklepu Play. Ale nie martw się już, ponieważ dzięki temu artykułowi dowiesz się , czy Twój Android ma oczekujące lub dostępne aktualizacje.

Indeks
  Czytaj więcej  Jak włączyć lub aktywować wirtualizację w systemie BIOS mojego komputera z systemem Windows 10

  Kroki ręcznego sprawdzania oczekujących aktualizacji na telefonie komórkowym

  Z tego, co już wspomnieliśmy, możesz sam poszukać, czy są oczekujące aktualizacje dla Twojego Androida . Tak jak to się robi, aby zaktualizować oprogramowanie tabletów i telefonów komórkowych BQ i będziemy mogli zobaczyć, że jest to bardzo łatwe i w tym celu należy przejść do "Ustawień" telefonu i wybrać opcję "Aplikacje".

  Następnym krokiem jest przejście do sekcji „System” i kliknięcie, aby wyświetlić jej menu. Następnym krokiem jest wybranie „Ustawienia zaawansowane” i na koniec dotrzesz do opcji, której szukasz, a jest to „Aktualizacja systemu”. Jest to uogólniony sposób dotarcia do tej opcji.

  Ale może to nie być ta sama trasa w innym modelu telefonu, a opcja, którą możesz wyświetlić, to „Sprawdź aktualizacje” lub „Aktualizacje online. Po zlokalizowaniu tych opcji wystarczy je kliknąć i poczekać kilka sekund, jeśli istnieje oczekująca aktualizacja, zostanie ona wyświetlona.

  W przeciwnym razie na ekranie zostanie wyświetlony następujący komunikat „Brak aktualizacji”. W innych modelach telefonów wyświetli komunikat „Twój system jest aktualny.” Jeśli jest aktualizacja, możesz wybrać dwie opcje . Pobierz i zainstaluj aktualizację lub poczekaj na później.

  Czytaj więcej  Jak sprawić, by ankiety na Twitterze angażowały się we właściwy sposób — samouczek wyjaśniający

  Automatyczne aktualizacje na Androida

  Jako użytkownik urządzenia współpracującego z systemem operacyjnym Android powinieneś wiedzieć, że aktualizacje są sprawdzane automatycznie . Dlatego nie musisz szukać ich ręcznie. Gdy ta aktualizacja jest w toku lub jest dostępna, otrzymasz powiadomienie o pobraniu i zainstalowaniu tej aktualizacji.

  Problem z tą aktualizacją polega na tym, że zwykle nie dociera ona do czasu, gdy aktualizacja jest dostępna, a czas przybycia może wydłużyć się do kilku dni . Z tego powodu wielu użytkowników chce dowiedzieć się, jak ręcznie wyszukiwać, czy dostępna jest nowa aktualizacja systemu Android.

  Jak widać, bardzo łatwo jest sprawdzić, czy nowa aktualizacja systemu jest już dostępna dla Twojego urządzenia mobilnego. I w ten sposób móc cieszyć się nowymi funkcjami, które wprowadza, a także możliwymi ulepszeniami, aby system był mniej podatny na ataki cyberhakerów .

  Na tym kończy się ten bardzo prosty i praktyczny samouczek, który pokazał Ci wszystko, co musisz wiedzieć o aktualizowaniu telefonu komórkowego. A teraz możesz zobaczyć lub sprawdzić, czy Twój Android ma oczekujące lub dostępne aktualizacje.

  Czytaj więcej  Jak odzyskać usunięte notatki lub wiadomości głosowe na WhatsApp, gdzie są zapisane?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji