Jak zobaczyć i poznać odwiedzone miejsca dzięki historii lokalizacji i osi czasu w Mapach Google?

2 grudnia, 2021

Dzisiejsza technologia pozwala nam mieć coraz więcej informacji o naszych codziennych czynnościach. Dzieje się tak, gdy Mapy Google mają usługę historii lokalizacji , a także chronologię większości wycieczek, które odbyłeś w danym okresie.

Możliwość zobaczenia listy odwiedzonych miejsc jest bardzo przydatna w wielu sprawach. Możesz nawet edytować tę listę, aby zachować tylko te witryny, które najbardziej Cię interesują. W tym artykule wyjaśnimy, jak możesz zobaczyć i poznać odwiedzone miejsca , korzystając z historii lokalizacji i chronologii Map Google.

Jak zobaczyć i poznać odwiedzone miejsca dzięki historii lokalizacji i osi czasu w Mapach Google?

  Jak zobaczyć i poznać miejsca, które odwiedziłem?

  Miejsca i trasy, które przebyliśmy, możemy poznać dzięki historii lokalizacji , która zbiera wszystkie informacje o odwiedzanych przez nas miejscach tak długo, jak logujemy się do urządzenia . Jest to również możliwe dzięki przejrzeniu chronologii Google Maps, która rejestruje wszystkie miejsca, przez które przeszliśmy w pobliżu.

  Warto wiedzieć, że aby historia lokalizacji i Mapy Google mogły rejestrować odwiedzane przez nas miejsca, musimy mieć włączony GPS w urządzeniu . Google posiada aplikacje i usługi, które wykorzystują wszystkie informacje, które GPS, Wi-Fi i sieć komórkowa dostarczają o mijanych miejscach i witrynach.

  Czytaj więcej  Jak usunąć, odinstalować lub usunąć kilka aplikacji jednocześnie na moim telefonie z Androidem?

  Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie odwiedzone miejsca, wystarczy wykonać poniższe czynności, aby zapamiętać swoje kroki. W ten sposób możesz nawet zapisać lokalizację lub trasę w Mapach Google .

   Łatwo zobaczyć wszystkie mijane przez nas miejsca, funkcja ta jest bardzo przydatna podczas podróży turystycznych. Idealnym rozwiązaniem jest zaktualizowanie Map Google do najnowszej wersji, aby móc cieszyć się wszystkimi jego funkcjami.

   Jak aktywować historię lokalizacji?

   Innym sposobem na poznanie wszystkich informacji o odwiedzanych miejscach jest historia lokalizacji. Jest to funkcja Google obejmująca większość aplikacji gromadzących wszystko, co jest związane z Twoimi trasami .

   Dopóki masz dostęp do swojego konta Google, masz aktywną historię lokalizacji i aktywne raporty lokalizacji, możesz przeglądać wszystkie witryny odwiedzone za pomocą telefonu komórkowego. Wszystko to wykorzystuje Google, aby zaoferować bardziej spersonalizowaną usługę pod względem rekomendacji według lokalizacji, lokalizacji telefonu komórkowego, informacji o ruchu drogowym, gdziekolwiek jesteś i wiele więcej.

   Domyślnie historia lokalizacji jest wyłączona i za pierwszym razem trzeba to zrobić ręcznie. Jest to bardzo proste do zrobienia, wystarczy wykonać następujące kroki:

    Czytaj więcej  Jak używać ApowerMirror do kontrolowania telefonu komórkowego z systemem Android lub iPhone'a z mojego komputera?

    W ten sposób aktywujemy Historię lokalizacji, aby uzyskać więcej informacji o odwiedzanych przez nas witrynach i otrzymać spersonalizowane rekomendacje. A dodając chronologię Map Google, zawsze możemy poznać najwybitniejsze miejsca, które odwiedzamy.

    Jak widać, poznanie miejsc, które odwiedzasz, jest tak łatwe, że łatwiej jest wyznaczać trasę na podstawie współrzędnych szerokości i długości geograficznej w Mapach Google . Mam nadzieję, że dzięki tym informacjom dostaniesz to, czego szukałeś, pamiętaj, aby udostępnić je w sieciach społecznościowych, aby pomóc znajomemu, do zobaczenia następnym razem!

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

    Go up

    Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji