Jak znaleźć piosenkę lub jej nazwę tylko z tekstem?

8 czerwca, 2022

Aby znaleźć tytuł piosenki , wystarczy zapamiętać przynajmniej część tekstu. Resztą zajmie się magia Internetu oraz różnorodność narzędzi i sztuczek, które znajdziesz w sieci.

Wiele razy nagle przypominamy sobie utwór, który naprawdę nam się podoba i gdy próbujemy go pobrać, na przykład ze Spotify , uświadamiamy sobie, że nie pamiętamy tytułu utworu .

Jak znaleźć piosenkę lub jej nazwę tylko z tekstem? - Prosta sztuczka

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka sposobów rozwiązania tego nieszczęścia, a także całkowicie za darmo. A wszystko, czego potrzebujesz, to zapamiętać małą rymowankę. Ten sam, który powtarzałeś cały dzień w swojej głowie i który sprawił, że chcesz go znaleźć.

  Indeks

   Google i YouTube, aby znaleźć utwory

   Pierwsze opcje, a zarazem najłatwiejsze w użyciu, to Google i YouTube . A jest tak, że Google daje za wszystko, a YouTube nie jest daleko w tyle.

   Sposób obchodzenia się z nim jest dość podobny, co nietrudno założyć, skoro obie marki to siostry. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zlokalizować pasek wyszukiwania i wpisać to, co pamiętasz o piosence. Pamiętaj, że cała strofa nie jest konieczna , z małą rymowanką w zupełności wystarczy.

   Czytaj więcej  Jak komentować i lubić moją stronę na Facebooku za pomocą mojej nazwy użytkownika?

   Naciśnij „szukaj”, a zobaczysz różne wyświetlane wyniki wyszukiwania, które oferują różne opcje, dzięki czemu możesz wybrać ten, który uważasz za odpowiedź. Jeśli fraza utworu, który umieściłeś, jest poprawna , najprawdopodobniej znajdziesz to, czego szukasz w pierwszych propozycjach tych dwóch wyszukiwarek.

   Nawet jeśli wyszukujesz w Google, jest bardzo możliwe, że przekieruje Cię do YouTube i miejmy nadzieję, że zaoferuje Ci nawet kilka wersji, takich jak na żywo lub w wykonaniu różnych artystów lub oficjalne wideo. Wtedy wystarczy go pobrać i będziesz mógł cieszyć się nim w dowolnym miejscu. Możesz nawet udostępnić go na Instagramie z telefonu komórkowego!

   Identyfikowanie utworów za pomocą innych narzędzi

   Oprócz Google i YouTube w sieci istnieją inne narzędzia, które pomagają nam identyfikować utwory . Zaletą korzystania z tych opcji jest to, że podają pełny tekst, autora i ewentualnie inne interesujące informacje.

   Wśród najskuteczniejszych i najbardziej znanych stron wyszukiwania piosenek znajdziesz m.in. lyrics.com, la cuerda.com, Buscaletras.com, musica.com. Każdy z nich działa w podobny sposób.

   Po wejściu na stronę główną znajdziesz pasek wyszukiwania. Tam umieścisz fragment listu , który pamiętasz i naciśniesz przycisk "szukaj" i gotowe. Odpowiedź, której oczekujesz, pojawi się przed Twoimi oczami za kilka sekund.

   Czytaj więcej  Jak chronić moje konto Google przed hakerami, zwiększając jego bezpieczeństwo — ostateczny przewodnik

   Identyfikowanie piosenki po jej brzmieniu

   Chociaż może to zabrzmieć nieco bardziej skomplikowanie, możliwe jest również zidentyfikowanie utworu po dźwięku . Niezależnie od tego, czy jesteś w miejscu, w którym muzyka jest bardzo przyjemna i chcesz wiedzieć, co jest grane, czy też oglądasz film na youtube i chcesz zidentyfikować muzykę, która jest używana w tle .

   W tym celu istnieją platformy, które mogą ci pomóc w tym wyzwaniu. Niektóre są specjalnie zaprojektowane dla Androida , ale inne są również dostępne dla iOS.

   Jednym z najczęściej wymienianych jest SoundHound , który jest dostępny do bezpłatnego lub płatnego pobrania zarówno w Google Store, jak i App Store. Działa podobnie do Shazam, jednej z pierwszych aplikacji na rynku, które służą do identyfikowania utworów na podstawie ich brzmienia, a nawet nucenia części utworu.

   Oba mają doskonałą responsywność i bardzo kompletny repertuar do identyfikacji utworów. Pozwalają również cieszyć się filmami, oferują informacje o artystach, a nawet udostępniają wyniki wyszukiwania.

   Zrelaksuj się i ciesz się muzyką

   Po zidentyfikowaniu utworów pozostaje tylko pobrać je na telefon komórkowy w formacie MP3 i używać ich jako części środowiska muzycznego w domu lub biurze, na przykład za pomocą głośnika Google Mini .

   Czytaj więcej  Jak zmienić lub odzyskać hasło do mojego konta HBO, jeśli zapomniałem hasła?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji