Jak znaleźć i znaleźć pracę na LinkedIn — przewodnik po efektywnym korzystaniu z LinkedIn

11 listopada, 2021

LinkedIn to platforma, która pomaga użytkownikom znaleźć pracę, ta wspaniała strona powstała w 2002 roku, jest pełna profesjonalistów z wielu dziedzin, tutaj możesz znaleźć wiele pomysłów na swoje życiowe projekty, a także pracować i kontaktować się z wybitnymi ludźmi .

Na tej platformie możesz dodawać kursy, certyfikaty i dyplomy do profilu LinkedIn, dzięki czemu będziesz mógł opisywać swoje studia i umiejętności, co będzie bardzo pomocne w poszukiwaniu pracy, a także publikować oferty pracy , wszystko w tym samym miejscu.

Jak znaleźć i znaleźć pracę na LinkedIn — przewodnik po efektywnym korzystaniu z LinkedIn

Aby osiągnąć te cele, ważne jest, abyś miał dobry profil , dodając w zorganizowany sposób swoje dane jako profesjonalisty, co robisz, jaką masz wiedzę, jaką pracę chcesz lub co miałeś, oraz posiadane doświadczenie .

Na tej platformie możesz tworzyć publikacje z samym tekstem lub połączone ze zdjęciami, filmami, linkami lub ankietami, co ma znaczenie w ilości i jakości treści, aby ludzie wchodzili z nimi w interakcję .

Chociaż istnieją inne rodzaje pracy, takie jak praca w Amazon Flex, czasami nie mamy z tego powodu swobody wychodzenia z domu, co prowadzi wiele osób do pracy online, jeśli tak jest w Twoim przypadku, pokażemy Ci, jak skutecznie znaleźć praca na LinkedIn.

Czytaj więcej  Dowiedz się, jak to zrobić

  Indeks

   Poznawanie LinkedIn, aby znaleźć pracę we właściwy sposób

   Biorąc pod uwagę najważniejsze, że jest to platforma dla profesjonalistów, musisz zadbać o stworzenie swojego profilu zawodowego, w tym celu zalecamy stworzenie marki osobistej, jest to bardzo ważne w obszarze pracy, jeśli to robisz będzie zwiększać swoją atrakcyjność wizualną i renomę .

   Jeśli masz już wykonane poprzednie prace lub masz własną stronę internetową, możesz publikować ją stale w każdym poście, aby zwiększyć ruch i popularność, pokażesz, co zrobiłeś i co możesz zrobić, pokazując swoje wyniki online.

   Czymś bardzo normalnym jest to, że ta strona dzieli się wynikami i prawdziwymi doświadczeniami , przypadkami, historiami i faktami z ich testami i szczegółami, w tym sensie jest bardzo podobna do platformy Prezi, wszystko po to, aby osiągnąć empatię wszystkich użytkowników, aby mogli wchodzić w interakcje z tobą.

   Podobnie, podstawową rzeczą przy poszukiwaniu pracy jest pokazanie CV , na tej platformie nie jest inaczej, chociaż wszystko jest online, wiele firm rekrutacyjnych ma obszar zasobów ludzkich.

   Po dodaniu CV do profilu możesz znaleźć pracę na dwa różne sposoby , wystarczy poszukać ofert pracy na ścianach, a drugą rzeczą jest poczekać, aż kontrahenci wejdą w Twój profil, zobaczą Twoje CV i skontaktują się z Tobą.

   Czytaj więcej  Jak wybrać atrakcyjną i skuteczną nazwę dla mojej firmy — przydatne wskazówki

   Krok po kroku, aby skutecznie wyszukiwać i znajdować pracę na LinkedIn

   Znając wszystkie te podstawowe aspekty, pora na triki, które robią różnicę, najpierw musisz poznać grupy LinkedIn, które są bardzo przydatnym narzędziem, ponieważ służy do konsultacji z innymi profesjonalistami, wzmacniania marki osobistej i bycia na bieżąco Biorąc pod uwagę interesujące tematy, należy o tym pamiętać.

   Drugą rzeczą będzie wykonanie testu predyspozycji, który pokaże na tej platformie, ile jesteś wart i jak bardzo opanowałeś swoją dziedzinę, ta wiedza zostanie dodana do Twojego profilu, rekruterzy często używają tego typu rzeczy, aby wybrać najbardziej odpowiednich kandydatów, których spełniasz.

   Póki co możemy znaleźć tylko testy kompetencyjne z zakresu programowania, projektowania i umiejętności biznesowych, po ich przejściu pojawi się odznaka, która będzie wyróżniać się w Twoim profilu.

   Wszystko po to, aby stworzyć atrakcyjniejszy profil, który jest sposobem na skuteczne i szybkie znalezienie pracy , w tym celu postępuj zgodnie z krokami, o których już wspomnieliśmy, czyli dodaj wszystko do swojego profilu i wyróżnij go.

   Kolejną ważną sztuczką są rekomendacje, ale dla nich inni użytkownicy muszą tobie przekazać, możesz to zrobić z ich profilu lub też poprzez prywatny czat, aby poznać innych profesjonalistów w Twojej okolicy musisz zrobić to, co jest wymienione w pierwszym kroku, czyli uczestnictwo w grupach.

   Czytaj więcej  Jak łączyć, łączyć, scalać lub łączyć komórki w programie Excel z tekstem w tabeli za pomocą klawiatury

   Już mając świetny profil, po prostu wejdź do sekcji ofert pracy i bez obaw przeszukuj te, które są podobne do Twojego profilu. Sukcesy!

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji