Jak zmodyfikować moderację mojego kanału Twitch i uczynić innego użytkownika moderatorem?

5 lipca, 2022

Twitch jest jedną z najważniejszych platform do hostingu i przesyłania strumieniowego wideo i jest ulubieńcem graczy na całym świecie , ponieważ koncentruje się na grach wideo.

Jeśli chcesz zobaczyć rozgrywki, transmisje na żywo e-gier lub speedrunów, chcesz również nawiązać kontakt ze społecznością graczy na całym świecie i dowiedzieć się o grach wideo, które zyskują popularność jak Fall Guys, to jest platforma dla Ciebie.

Jak zmodyfikować moderację mojego kanału Twitch i uczynić innego moderatora użytkownika?

Jeśli chcesz cieszyć się całą zawartością Twitcha na swoim telefonie komórkowym, platforma ma aplikację na Androida i iOS. Jego głównymi konkurentami są Facebook Gaming i oczywiście YouTube , jednak Twitch jest nadal preferowany przez społeczność graczy .

Jeśli masz kanał i masz określoną liczbę obserwujących, ważne jest, abyś Ty i Twoja społeczność postępowali zgodnie z wytycznymi platformy , w tym celu konieczna jest, w zależności od wielkości Twojego kanału, zmiana jego nazwisk moderatorów i moderatorów wśród swoich obserwujących , którzy pomogą Ci utrzymać porządek na czacie.

  Indeks

   Zmień moderację na swoim kanale

   Czytaj więcej  Jak podłączyć i skonfigurować PS4 do Internetu za pomocą Wi-Fi lub sieci komórkowej krok po kroku?

   Zmiana moderacji kanału pomoże nam wykryć niewłaściwe zachowanie na czacie naszego kanału, ponieważ w zależności od rodzaju posiadanego kanału oczekujesz określonego zachowania od swoich obserwujących , a w przypadku, gdy go nie zastosują, możesz zawetować.

   Niektóre z nieodpowiednich zachowań na czacie mogą obejmować spamowanie, używanie wulgaryzmów oraz obrażanie lub nękanie innych użytkowników i obserwujących. Na szczęście Twitch daje nam kilka opcji moderowania naszego kanału .

   Jedną z najważniejszych jest ustalenie zasad swojego kanału, w zależności od tego, co chcesz na swoim kanale, możesz dostosować te zasady i każdy, kto chce wejść na czat po raz pierwszy, będzie musiał je zaakceptować.

   Inną bardzo pomocną opcją jest aktywacja AUTOMOD, która jest opcją, która automatycznie blokuje każdą wiadomość, którą uzna za nieodpowiedni. Możesz także zablokować hiperłącza, aby tylko ty i moderatorzy mogli wysyłać linki na czacie, lub możesz zdecydować, które typy adresów URL chcesz zezwolić lub zablokować.

   Możesz również skonfigurować, czy użytkownik, który nie śledzi Twojego kanału, nie może zabierać głosu na czacie lub ustalić, jak długo dana osoba musi Cię obserwować, aby móc w nim uczestniczyć.

   Czytaj więcej  Jak pobierać obrazy z Pinteresta z telefonu komórkowego lub komputera i łatwo je zapisywać?

   Aby uzyskać dostęp do tych opcji, musisz w aplikacji lub na stronie poszukać Panelu sterowania, tam przejdź do Preferencji, a następnie kliknij Moderacja , tam możesz skonfigurować te opcje i wiele innych.

   Są to przydatne narzędzia do moderowania twojego czatu, ale mogą nie wystarczyć, czasami konieczna jest interwencja człowieka, aby lepiej kontrolować zachowanie twoich obserwatorów, tutaj wkraczają moderatorzy.

   Zmień innego użytkownika na moderatora na Twitchu

   Zanim uczynisz innego użytkownika moderatorem, musisz wziąć pod uwagę, że ta osoba będzie miała więcej korzyści niż przeciętni obserwujący , będą mogli usuwać wiadomości z czatu i veto obserwujących. Dlatego ważne jest, aby był to ktoś, komu ufasz i był świadomy tego, czego chcesz i jak chcesz, aby była interakcja na czacie Twojego kanału.

   Ważne jest również, aby wybrać osoby, które naprawdę chcą pomóc innym użytkownikom, jeśli zauważysz kogoś z tymi cechami, możesz zapytać ich, czy chcą Ci pomóc. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią osobę, ponieważ w przeciwnym razie możesz spowodować problemy z innymi obserwującymi.

   Menu moderacji Twojego kanału zawiera również opcje takie jak narzędzia do moderacji czatu , w których jeśli je włączysz, moderatorzy mogą przeglądać historię czatu i dodawać komentarze, aby usprawnić pracę, regulując zachowanie obserwatorów.

   Czytaj więcej  Jak zwolnić miejsce lub wyczyścić moje konto na Dysku Google, Gmailu i Zdjęciach Google Google

   Innym przydatnym narzędziem dla Moderatorów i dla Ciebie jest używanie poleceń czatu, które są bardzo ważne. Aby przypisać kogoś jako moderatora, musisz przejść do strony kanału i użyć następującego polecenia: /mod {NAZWA UŻYTKOWNIKA}, a ten użytkownik będzie teraz moderatorem Twojego kanału.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji