Jak zmienić rozdzielczość pliku PDF online, aby wyglądał lepiej?

22 kwietnia, 2022

Pliki PDF są jednymi z najbardziej akceptowanych przez wszelkiego rodzaju programy , dzięki czemu możemy je łatwo i bezproblemowo przeglądać i czytać. Jednak podczas drukowania lub eksportowania jednego z nich może się zdarzyć, że jego rozdzielczość nie jest odpowiednia, co powoduje rozmycie obrazów, a nawet liter, utrudniając czytanie.

W tym artykule dowiemy się, jak zmienić rozdzielczość pliku PDF, aby podczas eksportu nie tracił na jakości. Więc nie martw się, że te pliki będą nieco rozmyte, tutaj znajdziesz rozwiązanie dla nich.

Jak zmienić rozdzielczość pliku PDF online, aby wyglądał lepiej?

  Jak zmienić rozdzielczość pliku PDF?

  Ponieważ format PDF jest akceptowany przez wiele różnych programów, można go dostosować, aby uzyskać lepszą rozdzielczość . W zależności od używanego programu możesz wykonać szereg kroków, aby skonfigurować ten aspekt.

   Po edycji ustawień rozdzielczości należy otworzyć plik PDF za pomocą wybranego programu w sekcji Utwórz PDF . Innym sposobem na to jest program Adobe Photoshop, który pozwala wybrać żądaną rozdzielczość wejściową. Będziesz musiał tylko zapisać plik, aby zachować nowe ustawienia.

   Czytaj więcej  Jak umieszczać lub wstawiać emotikony i emotikony na Twitterze

   Inną alternatywą jest utworzenie konta w serwisie Adobe, aby mieć dostęp do Create PDF, gdzie możemy przekonwertować dowolny plik do formatu PDF. Po prostu wybierz Konwertuj plik i prześlij plik PDF, który chcesz przeskalować.

   Tam po lewej stronie klikniesz Preferencje, znajdujące się w sekcji Konfiguruj opcje. W tym momencie będziesz musiał wybrać Opcje dokumentu, gdzie możesz skonfigurować optymalizację pliku. Aby wydrukować plik PDF , wymagana jest bardzo wysoka jakość, więc jest to opcja do wyboru.

   Aby zakończyć, wystarczy przejść do sekcji Edycja, a następnie Ustawienia ogólne, a następnie Opcje plików . W ten sposób dokument PDF zostanie poprawiony z wyższą jakością, unikając rozmycia.

   Dowiedz się więcej o zaletach formatu PDF

   Jak wspomnieliśmy wcześniej, dokumenty PDF są powszechnie akceptowane przez wiele programów, ponieważ mają wbudowany program Acrobat . Dzięki temu pliki PDF można dowolnie edytować w zależności od tego, na co masz ochotę.

   W ten sam sposób, ze względu na wszechstronność formatu PDF , przechowywanie w ten sposób ważnych dokumentów może być wielką zaletą. Możemy nawet zapisywać e-maile w formacie PDF do późniejszego czytania.

   Czytaj więcej  Jak wspomnieć lub oznaczyć kogoś w moich tweetach na Twitterze — bardzo łatwo

   Podobnie w sieci znajdziemy program Acrobat Pro , który pozwala nam zmniejszać rozmiar plików PDF, a także je edytować, bez zmniejszania ich rozdzielczości. To oferuje bezpłatne wersje próbne, z których możemy skorzystać w naszych planach.

   Dlaczego zaleca się korzystanie z formatu PDF?

   Oprócz tego, że jest obsługiwany przez niezliczone programy, format ten oferuje dużą wszechstronność, umożliwiając nam ich edycję do woli. Wśród tych wydań możemy znaleźć takie, które przetłumaczy cały dokument PDF z języka angielskiego na hiszpański bez konieczności korzystania z zewnętrznych programów .

   Ta wszechstronność sprawia, że ​​format PDF jest jednym z najczęściej używanych na świecie, docierając do wszystkich typów użytkowników i do wszystkich rodzajów zastosowań: edukacyjnych, profesjonalnych i komercyjnych. Podobnie możemy czytać PDF na wszystkich typach urządzeń, ponieważ systemy operacyjne, takie jak Android i iOS, obsługują ten format. Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie bardzo pomocny, nie zapomnij się podzielić, a my przeczytamy następny!

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji