Jak zmienić publiczny i prywatny adres IP komputera z systemem Windows lub Mac z programami lub bez?

8 października, 2022

Z różnych powodów możesz chcieć zmienić adres IP lub Mac komputera z systemem Windows. Może to być spowodowane zablokowaniem i rozłączeniem z siecią Wi-Fi lub problemami z połączeniem się ze strefą Wi-Fi , jak to ma miejsce w przypadku niektórych urządzeń z systemem Android.

Ale może nie wiesz, jak to zrobić, ponieważ jest to trochę skomplikowana sprawa. Ale nie martw się, ponieważ tutaj wyjaśnimy, jak zmienić adres IP komputera z systemem Windows. Najpierw jednak porozmawiajmy o publicznych adresach IP i prywatnych adresach IP.

Jak zmienić publiczny i prywatny adres IP komputera z systemem Windows lub Mac z programami lub bez?

  Indeks

   Różnice między prywatnymi i publicznymi adresami IP

   Bardzo ważne jest, aby znać różnice między tymi dwoma adresami IP, ponieważ nie są one takie same. Publiczne adresy IP to takie, które są rozpoznawane spoza komputera, adresy IP są używane głównie do połączeń internetowych .

   Czytaj więcej  Jak zmienić rozmiar lub rozmiar w serwisie Canva — łatwo modyfikuj swoje projekty

   Jednak prywatne adresy IP to takie, które odróżniają każdy komputer od siebie. Takie adresy IP odróżniają każde urządzenie podłączone do tej samej sieci.

   adres IP komputera windows

   Mówiąc najprościej, wszystkie urządzenia podłączone do tej samej sieci mają ten sam publiczny adres IP . Ale każde z urządzeń ma inne prywatne adresy IP, co możesz zrobić, to nieskończony ping do publicznego adresu IP.

   Jak zmienić adres IP w systemie Windows 10?

   W systemie Windows 10 zmiana adresu IP komputera jest niezwykle łatwa. Musisz tylko szukać, aby przeprowadzić wyszukiwanie w ustawieniach komputera . Aby rozpocząć, przejdź do panelu "Ustawienia".

   Teraz wybierz sekcję „Wifi”, a po prawej stronie pojawi się kilka opcji. Wybierz pierwszy z nich, zatytułowany „ Zmień opcje adaptera ”. Przejdź do takich ustawień i kliknij prawym przyciskiem myszy sieć, z którą jesteś aktualnie połączony.

   (Jeśli nie pojawi się żadna sieć bezprzewodowa, może to być spowodowane problemem z funkcją bezprzewodową w systemie Windows , jeśli tak się stanie, zapoznaj się z artykułem, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać błąd funkcji bezprzewodowej w systemie Windows 7, 8 i 10 )

   Czytaj więcej  Jak automatycznie aktualizować aplikacje na moim komputerze z systemem Windows 8?

   Po wykonaniu tej czynności pojawi się okno, w którym możesz zobaczyć kilka opcji. Jedną z tych opcji jest „ Uzyskaj adres IP automatycznie ”, a druga to „Użyj następującego adresu IP”.

   Tam możesz wybrać dowolną z dwóch opcji, ta, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas, będzie pierwszą opcją. Krótko mówiąc, po wybraniu jednego z dwóch, wystarczy wybrać opcję „Akceptuj”, która pojawi się na dole okna, w którym się znajdujesz.

   To najlepszy sposób na zmianę adresów IP bez potrzeby korzystania z aplikacji. Jednak ten proces jest obsługiwany tylko w systemie Windows 10 , ponieważ jest to jedyna edycja systemu Windows, w której niezwykle łatwo jest zmienić adres IP .

   Teraz, jeśli chcesz zmienić adres IP komputera z systemem Windows 7, 8 lub 8.1, będziesz musiał wziąć pod uwagę te wskazówki, które wkrótce podyktujemy. Taka zmiana w tych systemach jest nieco bardziej żmudna, ale da się to zrobić.

   Jak zmienić prywatny adres IP w Windows 7?

   Aby rozpocząć, przejdź do panelu sterowania i kliknij opcję „Sieć i Internet”. Po naciśnięciu otworzy się okno. W nowym oknie naciśniesz opcję o nazwie „ Centrum sieci i udostępniania ”. Następnie przejdź do opcji zatytułowanej „Zmień ustawienia adaptera”.

   Czytaj więcej  Ile megabajtów lub danych mobilnych zużywają połączenia WhatsApp i połączenia wideo?

   Następnie pojawi się połączenie lokalne, przejdź do wyboru karty sieciowej, do której zamierzasz wprowadzić zmiany. Naciśnij prawym przyciskiem myszy i wybierz „status”. Tam wybierzesz opcję właściwości.

   znajdź adres IP w wersji 4

   I będziesz kontynuować wyszukiwanie „ Protokół internetowy w wersji 4 (IPv4) ”, a my wybierzemy właściwości tego protokołu. Na koniec będziesz mógł wybrać, czy wprowadzisz adres IP ręcznie, czy też wybierzesz ten automatycznie, który zostanie przypisany przez system Windows.

   Jeśli masz problemy z połączeniem się z siecią Wi-Fi, możesz rozwiązać problem braku łączności bez dostępu do Internetu, w ten sposób łącząc się bez problemów.

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji