Jak zmienić lub zaktualizować hasło do mojego konta Outlook — Hotmail z telefonu komórkowego

7 października, 2022

Outlook to aplikacja, która narodziła się z wcześniej znanego jako Hotmail, czyli konta e-mail powiązanego z systemem Windows. Dzięki temu możesz zarządzać kilkoma kontami, oprócz osobistego planu .

Z tego powodu stał się podstawowym sprzymierzeńcem wielu użytkowników na całym świecie, którzy zarządzają nim zarówno z komputera, jak i z jego wersji na smartfony .

Jak zmienić lub zaktualizować hasło do mojego konta Outlook — Hotmail z telefonu komórkowego

Teraz wyobraź sobie, że potrzebujesz dostępu do swojego konta Outlook-Hotmail i nie jesteś blisko domu, gdzie masz zainstalowaną aplikację na swoim komputerze, z odpowiednio zapisanym hasłem, aby uzyskać do niego łatwiejszy dostęp. Lub właśnie kupiłeś komputer i masz zamiar skonfigurować swoje dane. Więc naciskasz odpowiednią ikonę i stwierdzasz, że musisz wprowadzić hasło, ale go nie pamiętasz!

Spokojna! Nie musisz usuwać konta Outlook i tworzyć nowego. W tym momencie weź głęboki oddech, policz do dziesięciu i pamiętaj, że widziałeś ten mały samouczek dotyczący zmiany lub aktualizacji hasła programu Outlook z telefonu komórkowego i wykonaj każdy z poniższych kroków.

  Indeks

   Pierwszą rzeczą jest wejście do aplikacji Outlook

   Zacznijmy od zwykłego zalogowania w naszej aplikacji mobilnej . Gdy jesteśmy na pierwszym ekranie, kliknij przycisk z napisem „dodaj konto”, znajdujący się na dole.

   Na kolejnym ekranie jesteśmy proszeni o podanie naszego adresu e-mail , który musimy wypełnić. To, co zobaczymy dalej, to ikony różnych dostawców poczty.

   Wybieramy ikonę Outlooka i oficjalnie znajdziemy się na ekranie głównym aplikacji, gdzie zostaniemy poproszeni o podanie hasła odpowiadającego naszemu profilowi.

   Zapomniałeś hasła do Outlooka

   Tuż pod miejscem, w którym należy wpisać hasło, znajduje się przycisk z napisem „ zapomniałem hasła ”. Tam musisz nacisnąć.

   Spowoduje to przejście do ekranu, na którym aplikacja poprosi Cię o kod uwierzytelniający , który powinieneś uzyskać w momencie tworzenia konta. Jeśli go nie masz, nie martw się. Na tym samym ekranie znajdziesz opcję, która pozwala wybrać inną metodę weryfikacji. Jeśli tak, kliknij tam.

   Opcje weryfikacji konta Outlook

   Zobaczysz na ekranie, że masz dwie opcje, aw niektórych przypadkach trzy. Najmniej powszechne jest uzyskanie nowego kodu za pośrednictwem aplikacji uwierzytelniającej.

   Czytaj więcej  Jak edytować zeskanowane teksty PDF za pomocą iLovePDF za darmo, bez programów

   Pozostałe dwa sposoby uzyskania kodu są najczęstsze. Powinieneś wybrać ten, który jest dla Ciebie najwygodniejszy. Jednym z nich jest wysłanie wiadomości e-mail na konto odzyskiwania , które wcześniej założyłeś podczas otwierania konta Outlook .

   Jeśli wybierzesz tę opcję, aplikacja poprosi Cię o umieszczenie pełnego adresu e-mail. Upewnij się, że wpisujesz poprawny adres, który musi zgadzać się z pokazanymi niekompletnymi danymi.

   Trzecią opcją jest wysłanie kodu SMS-em na numer telefonu komórkowego powiązany z kontem . Jeśli jest to dla ciebie najbardziej realna opcja, będziesz musiał wprowadzić cztery ostatnie cyfry, ponownie biorąc pod uwagę, że pasują one do niekompletnych danych, które ci pokazują.

   kod i hasło

   Po wybraniu sposobu, w jaki otrzymasz kod weryfikacyjny i wypełnieniu wymaganych pól, otworzy się ekran, na którym należy wprowadzić cyfry, które zostaną dostarczone. Po wykonaniu wszystkich tych kroków w końcu dotrzesz do ekranu, na którym będziesz mógł zresetować lub zmienić hasło.

   Jedną z rad jest wybranie frazy, która jest łatwa do zapamiętania, ale nie zapominając, że musi mieć pewien stopień komplikacji. Dodaj wielkie litery, znaki specjalne i cyfry , aby zwiększyć poziom trudności. Innym szczegółem, który może Cię zainteresować na temat Twojego konta Outlook, jest możliwość zamykania otwartych sesji na innych urządzeniach z poziomu strony głównej.

   Czytaj więcej  Jak uzyskać dostęp do mojego konta Google lub zalogować się do niego z mojego telefonu komórkowego — przewodnik krok po kroku

   Dlaczego prosi mnie o weryfikację dwukrotnie?

   Istnieje możliwość, że podczas tworzenia konta Outlook skonfigurowałeś je tak, aby żądało weryfikacji dwuetapowej , gdy nadejdzie czas. W takim przypadku platforma poprosi Cię najpierw o wybranie opcji weryfikacji. Po zakończeniu zobaczysz ponownie ekran wyboru, w którym musisz wybrać inną opcję, aby otrzymać i umieścić kolejny kod.

   Najczęstszym jest to, że opcje to Twój adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Po wykonaniu obu kroków będziesz mógł wprowadzić nowe hasło i zacząć korzystać z konta Outlook . Co powiesz na rozpoczęcie od zmiany zdjęcia profilowego ?

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Go up

   Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji