Jak zmienić lub zaktualizować czas mojego telefonu komórkowego lub komórkowego Androida i iOS

24 lipca, 2021

Telefony komórkowe stały się nieodzownym narzędziem człowieka, podobnie jak ubranie, każdy je posiada, gdyż służą nam do wielu zadań, np. używania go jako latarki, czy tworzenia filmów ze zdjęciami z naszej galerii.

Jak zmienić lub zaktualizować czas mojego telefonu komórkowego lub komórkowego Androida i iOS

Wszystko, co możemy zrobić z urządzeniem mobilnym, jest niewyobrażalne, więc musisz utrzymywać je w czystości od wirusów i bakterii na zewnątrz, a także musisz wiedzieć, do czego służy zaktualizowany system w środku.

Obserwowanie czasu jest czymś bardzo powszechnym u wszystkich ludzi, a co więcej, jeśli nie mają zegarka kieszonkowego, wielu nie wie, jak ważne jest utrzymywanie poprawnej i aktualnej godziny na naszym telefonie komórkowym, jeśli nasz czas jest zły, może to stanowić błąd, taki jak aplikacja WhatsApp nie otwiera się .

Nawet Google Chrome może wspomnieć, że odwiedzana strona nie jest zabezpieczona tym i innymi błędami , dla nich tutaj, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, pokażemy Ci, jak zmienić lub zaktualizować czas mojego telefonu komórkowego lub telefonu komórkowego z Androidem i iOS.

Czytaj więcej  Jak umieścić lub dodać muzykę i teksty do moich relacji na Instagramie — samouczek krok po kroku

Indeks ()

 1. Krok po kroku, aby zmienić i zaktualizować czas na Androidzie
 2. Jak zmienić lub zaktualizować czas na urządzeniu z systemem iOS
 3. Niektóre zalety i wady iOS i Android
Indeks

  Krok po kroku, aby zmienić i zaktualizować czas na Androidzie

  Zaczynamy od wejścia w ustawienia telefonu albo z szuflady aplikacji, albo bardziej praktycznie z paska powiadomień, wystarczy zsunąć palcem w dół i ujrzymy ikonkę ustawień , po wejściu odnajdujemy opcję " system ".

  Wchodząc w opcję systemową będziemy mogli zobaczyć sekcję „ Data i godzina ” i tutaj zauważymy kilka opcji i wszystkie z nich można konfigurować, pierwsza to automatyczna data i godzina (użyj danych dostarczonych przez sieć) .

  Tutaj nasz telefon komórkowy automatycznie dostosuje czas zgodnie z naszą usługą internetową, ale może nie jest to bardzo dokładne, ale musisz również aktywować drugie pole " Automatyczna strefa czasowa dostarczona przez sieć ".

  Spowoduje to dostosowanie godziny i minut zgodnie z prawem i zasadami dostosowanymi przez dostawców Internetu i rządy, wszystko zgodnie z wybraną strefą czasową, kilka krajów czasami wyprzedza o pół godziny lub kilka minut.

  Czytaj więcej  Dlaczego w moim WhatsApp zawsze pojawiam się online bez połączenia? - Ostateczne rozwiązanie

  Nie martw się za kilka dni, jeśli te dwa pola są aktywne, to automatycznie dostosuje nasz czas, a trzecią opcją jest „ Automatyczny format 24-godzinny ”, zmieni to tylko format naszego czasu i dostosuje się do 12 godzin lub 24 godziny, które wybierzesz.

  Jak zmienić lub zaktualizować czas na urządzeniu z systemem iOS

  Wielu użytkowników uważa, że ​​trudniej jest obsługiwać urządzenie z systemem iOS niż z systemem Android, każdy z nich ma swoje wady i zalety i tym razem jeśli chodzi o ustawienie czasu , to urządzenie z systemem iOS ma większą przewagę, ponieważ jego procedura jest łatwiejsza.

  Pierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, to wejść w ustawienia telefonu komórkowego, a następnie zlokalizować sekcję „Ogólne". Po czym zauważymy opcję „Data i godzina", aktywujemy opcję „Automatyczna regulacja" i w ten sposób zegar będzie regulować automatycznie.

  Dzięki temu wystarczy aktualizować czas przez cały czas, a wszystko to oznacza, że ​​​​możesz go dostosować ręcznie, jeśli chcesz dokonać spersonalizowanej korekty, ale zalecamy, aby zawsze był zgodny z siecią.

  Aby nasze urządzenie było bez błędów, jak widać kategoria daty i godziny jest zaletą dla urządzeń z systemem iOS, ponieważ jest łatwiejszy do dostosowania niż Android.

  Czytaj więcej  Jak konwertować lub konwertować dokument Word do formatu PDF za darmo bez korzystania z programów na moim komputerze lub telefonie komórkowym?

  Niektóre zalety i wady iOS i Android

  W Androidzie możemy znaleźć zaletę dostosowywania całego systemu operacyjnego, ponieważ jest to system open source, korzystamy również ze wszystkich usług Google, ponieważ są one sojusznikami i możemy mieć dużą liczbę wersji wielu typów.

  Pewną wadą jest to, że bycie open source może skłonić hakerów do robienia swoich rzeczy, innym jest to, że czasami aplikacje są bardzo skomplikowane, ponieważ są tworzone przez strony trzecie.

  Niektóre zalety systemu iOS to to, że jest bardzo prosty w obsłudze , a ponieważ jest zamkniętym źródłem, ma ogromną przewagę nad hakerami lub cyberatakami.

  A poważną wadę możemy dostosować tylko do tych, które Apple podpowiada nam, jak pobierać tylko przez iTunes . Sukcesy!

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Go up

  Użyj pliku cookie, aby zapewnić migrację w sieci. Będziemy nadal korzystać z tej strony, założymy to Więcej informacji